کف کاذب صنعتی چگونه کفی است

کف کاذب صنعتی چگونه کفی است و تفاوت آن با سایر کف های کاذبی در چیست؟

کف کاذب صنعتی:

همانطور که از اسم این کف کاذب معلوم است در صنعت و در مکان هایی همچون دیتاسنترها و اتاق سوییچ کاربرد دارد. در واقع نوع دیگری از طبقه بندی برای کف های کاذب؛ کف کاذب صنعتی است. کف های کاذب در صنعت خودرو نیز استفاده می شوند؛ به این صورت که کاربرد آن در حوزه ی نمایشگاه خودرو بوده و برای سادگی و مدیریت هزینه طراحی شده.

در اتاق های سرور و سوییچ از پانل با اندازه های مختلف استفاده می شود. که به اندازه رک ها بستگی دارد بالا بردن مقدار رک ها ۲۰ تا ۲۵ درصد بوسیله ی ترکیب پانل های ۸۰۰*۶۰۰ و۶۰۰*۶۰۰ و ۶۰۰*۴۰۰ امکان پذیر است. سیستم کف کاذب صنعتی با ارتفاع ۴ تا ۲۵ اینچ توانایی تحمل بار با وزن زیاد را دارد و در کمترین زمان حتی توسط افراد غیر حرفه ای نیز قابلیت نصب دارد.

مزایای کف کاذب صنعتی:

مزیت استفاده از کف کاذب صنعتی با پروفایل ۴۰*۸۰ میلی متر آن است که میتوان آن را یک عامل اصلی با مقاومت درونی کم نیم اهم به شمار آورد؛ در هر ۱۰۰ متر مربع از کف کاذب صنعتی باید دو موقعیت مورب برای آن در نظر گرفت.

از مزایای کف های کاذب صنعتی,انواع کف پوش و کف کاذب,انواع کف کاذب

کف کاذب صنعتی توانایی آن را دارد که لایه های زیادی از کابل و یا حتی کابل هایی با وزن سنگین تر را روی خود نگهدارد. در کف های کاذب صنعتی فضای بین پایه های ستون به طور معمول ۱۲۰۰ میلی متر است و به همین دلیل عرض کابل تا ۱۱۰۰ میلی متر افزایش یافته که این مقدار قابل توجهی است در مقایسه با ۴۵۰ میلی متری که برای کف های استاندارد در نظر گرفته شده.

این مطلب را از دست ندهید .
بهینه ترین مسیر برای کابل کشی نیروگاه

از سیستم کف کاذب صنعتی در مکان هایی استفاده می شودکه که امکان استفاده از کف کاذب استاندارد به دلیل مقدار زیاد باری که بر روی آن قرار گرفته می شود وجود ندارد. برروی کف های کاذب صنعتی می توان ترانسفورمرهایی تا وزن ۸۰۰۰ کیلوگرم داد که البته می شود آن را تا ارتفاع ۲۴۰۰ تا ۳۰۰ میلی متر تضمین نمود.که این در نوع خود سیستم خاص و متفاوتی محسوب می‌ شود که می توان تمام تجهیزات و دستگاه های صنعتی را با خیال راحت روی آن قرار داد.

از مزایای کف های کاذب صنعتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • استحکام بالا در تحمل نمودن وزن تجهیزات
  • برای اجرای کف کاذب صنعتی نیاز به تجهیزات و سخت افزارهای متصل دهنده نیست.
  • برادی انجام نصب نیاز به تجربه خاصی نیست وراحت و سریع و چندین بار نصب می شوند.
  • می توان به راحتی در سایزها و شکل های مختلف و اندازه های متنوع آن را تولید و اجرا نمود.
  • کف های کاذب باعث ایجاد یک تعادل و بین ظرفیت مورد نظر و هزینه ی اجرایی پروژه می‌شوند.
  • سطح بندی را می شود حین یا قبل و یا حتی بعد از نصب پانل های رویی انجام داد؛ آن هم تنها به وسیله ی یک دریل.
  • این کف های کاذب تولید شده اند تا هزینه های مصرفی ساختمان را کاهش دهند.
  • کف های کاذب صنعتی از کابل های زیرین بدون نیاز به یک سیستم طراحی خاص پشتیبانی می کند.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *