پروژه دیتاسنتر مجتمع تجاری اداری پاژ

شرکت فنی و مهندسی کارنو که قریب به دو دهه در عرصه ی تولید و عرضه ی کف کاذب ها و اجرای دیتاسنتر به فعایت می پردازد، تا کنون پروژه های متعددی را در زمینه ی راه اندازی دیتاسنترها و اجرای کف های کاذب اجام داده است.

یکی از این پروژه ها، اجرا و راه اندازی دیتاسنتر پاژ می باشد. اکنون در ابتدا به معرفی برج اداری و تجاری پاژ پرداخته و در ادامه، توضیحات مختصری از جزئیات این پروژه را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

معرفی برج اداری و تجاری پاژ:

برج اداری و تجاری پاژ یکی از استاندارد ترین برج های ایران می باشد. زیربنای این برج به ۱۳۰ هزار متر مربع میرسد و در حاشیه میدان جانباز در شهر مشهد قرار گرفته است. این برج شامل: مجتمع تجاری، اداری و شهر غذا می باشد و از همین جهت به عنوان مجتمع چند منظوره شناخته می شود.

این پروژه نمای سرامیکی دارد و به روش های خشک به دو صورت انکر و کلیبپس و نمای شیشه ای می باشد.

همانطور که می دانید شما برای اجرای دیتاسنتر و کف کاذب خود به گروهی ماهر و متخصص نیاز دارید که علاوه بر آشنایی با استانداردها و برخورداری از دانش مربوطه، تمامی جزئیات پروژه شما را با دقت و به بهترین نحو به انجام برسانند.

شرکت فنی و مهندسی کارنو موفق شده است که علاوه بر اجرای دیتاسنتر پاژ به نصب و پیاده سازی کف کاذب آن نیز بپردازد.

مساحت پروژه:

۱۴۰ متر مربع فضایی بود که برای دیتاسنتر پاژ در نظر گرفته شده بود. شرکت مهندسی کارنو نیز این فضا را به چندین قسمت از جمله: اتاق برق، اتاق یو پی اس، اتاق مانیتورینگ، اتاق سرور و غیره تقسیم نمود و به پیاده سازی و اجرای تمامی استانداردهای لازم در آن پرداخت.

نوع کف کاذب کار شده در اتاق سرور پاژ:

گروه فنی و مهندسی کارنو برای اجرا و نصب کف کاذب پروژه پاژ از کف کاذب آلومینیومی با روکش HPL استفاده نمود.

علت انتخاب کف کاذب آلومینیومی برای پروژه پاژ چه بود؟

همانطور که می دانید مصرف کنندگان با توجه به نیاز و کاربری خود اقدام به خرید کف کاذب می نمایند؛ از همین جهت کف کاذب آلومینیومی با توجه به مزیتهای خود و رفع نیاز کاربری، برای پروژه پاژ انتخاب مناسبی بود.

از جمله این مزیتها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • مناسب برای محیط های مرطوب
  • قابلیت بازیافت بدون تغییر خاصیت آلومینیوم
  • برخورداری از کیفیت مناسب
  • سبک بودن تایل ها
  • دسترسی ساده به تاسیسات زیر کف کاذب
  • نظم بخشی و افزایش ایمنی محیط دیتاسنتر

ارتفاع کف کاذب درپروژه دیتاسنتر پاژ:

به علت بالا بودن حجم تاسیسات زیر کف کاذب، گروه فنی و مهندسی کارنو ارتفاع کف کاذب پروژه پاژ را بین ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر در نظر گرفت.

 

پروژه کف کاذب شرکت زال پارس

از دیگر پروژه های اجرا شده توسط گروه متخصص و با تجربه کارنو، اجرای کف کاذب شرکت زال پارس می باشد. در این پروژه از کف کاذب فولادی ۶۰*۶۰ با روکش hpl استفاده شده است.

کف کاذب فولادی یکی از مرغوب ترین انواع کف کاذب است که در پروژه های زیادی اجرا می شود. این نوع کف کاذب نسبت به کف کاذب آلومینیومی، از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر می باشد.

کف کاذب ۶۰*۶۰ فولای از ورق فولادی فرم گرفته شده تولید شده است و روی ورق ها از رنگ پودری الکترواستاتیک استفاده شده است.

تایل های کف کاذب فولادی به صورت تو پر است. به این صورت که از دو ورق به هم چسبیده تولید شده و ورق ها به این صورت است که سطح رویی کاملا صاف و سطح زیرین، به شکل فرم گرفته می باشد. بین دو ورق از سیمان و کامپوزیت خاصی پر شده که سبب افزایش استقامت تایل شده است. روکش hpl از رزین تحت فشار و در دمای بسیار بالا تولید شده است. حاصل ترکیب رزین و لایه های سلولزی صفحاتی بسیار با دوام و پرقدرت است که باعث شده در صنعت کاربرد زیادی داشته باشد و به عنوان روکش روی کف کاذب استفاده شود و ویژگی هایی همچون ضد آب و مقاومت در برابر دما را به کف کاذب می بخشد. با توجه به خصوصیاتی که روکش hpl دارد، از این نوع کف کاذب در مکان هایی همچون اتاق سرور و اتاق برق و … که مراکز حساسی هستند استفاده می شود.

در این پروژه، کف کاذب به روش شاسی کشی اجرا شده و از پایه فولادی استفاده نشده است.

در روش شاسی کشی، استحکام کف کاذب افزایش می یابد همچنین در این روش، لغزش کف کاذب به حداقل رسیده و دیگر نیاز به رگلاژ دوره ای کف وجود ندارد.

نکته نظرات:
بهتر است قوطی های زیر سازی رنگ شوند، چرا که انجام این کار مانع از زنگ زدگی قوطی ها می شود و عمر قوطی های زیرسازی را افزایش می دهد.

پروژه کف کاذب دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

یکی دیگر از پروژه های گروه با تجربه و فنی کارنو، اجرای کف کاذب دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می یاشد. در یکی از قسمت های اداری مربوط به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه سیستم کابل کشی از کف اجرا شده و روی کابل ها و سیم ها با کف کاذب پوشانده شده است. با این روش محیط از نظم بیشتری برخوردار است و همچنین طول عمر سیم ها و کابل ها افزایش می یابد.

مساحت قسمتی که کف کاذب اجرا شده، ۱۵۰ متر مربع می باشد. در این پروژه از کف کاذب گالوانیزه تولید شده توسط گروه فنی و مهندسی کارنو استفاده شده است. این نوع کف کاذب دارای گارانتی ۲۵ ساله شرکت فنی و مهندسی کارنو می باشد.

جنس تایل ها از فلز گالوانیزه می باشد که در برابر رطوبت و دما بسیار مقاوم است و کیفیت بی نظیری دارد. با توجه به اینکه ورق تایل ها از فولاد گالوانیزه شده تولید شده است و عایق کامل در برابر رطوبت می باشد، این نوع کف کاذب برای مراکز حساسی همچون اتاق سرور، اتاق برق، اتاق رک و … بسیار مناسب است.

برای جذب الکتریسیته ساکن در کف، از قطعه ای به نام تایل ارتینگ استفاده می شود. با وصل شدن سیم ارت به این قطعه، جذب الکتریسیته ساکن انجام می شود و استاندارد لازمه، رعایت می گردد.

ابعاد هر تایل گالوانیزه ۲۲٫۵*۲۲٫۵ سانتی متر می باشد. تولید تایل با این ابعاد سبب شده که هنگام اجرای کف کاذب، کمترین برشکاری ایجاد شود.

تایل ها دارای مقاومت وزن ۱۰۰۰ کیلوگرم به صورت نقطه ای می باشند و برای مکان های پر تردد و یا اماکنی که نیاز است تجهیزات سنگین روی کف قرار بگیرد، بسیار مناسب است.
سطح ارتفاع کارشده در پروژه کف کاذب دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ۱۲ سانتی متر است. یعنی تنها از پایه با ارتفاع ۱۲ سانتی متر در این پروژه استفاده شده و از ارتفاع دهنده استفاده نشده است.

 

شرکت دیجی کالا

اجرای کف کاذب اتاق سرور دیجی کالا یکی دیگر از پروژه های گروه فنی و مهندسی کارنو می باشد. اتاق سرور انبار دیجی کالا در شرق تهران قرار دارد.

متراژ اتاقی که به عنوان اتاق سرور در نظر گرفته شده و کف کاذب در آن اجرا شده است، ۱۹ متر مربع می باشد.

در این پروژه از کف کاذب گالوانیزه کارنو استفاده شده است. این نوع کف کاذب یکی از با دوام ترین انواع کف کاذب می باشد که دارای گارانتی ۲۵ ساله شرکت فنی و مهندسی کارنو است. تایل ها از فلز گالوانیزه تهیه شده است که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و دما دارند. فولاد گالوانیزه شده به گونه ای تولید می شود که حتی در صورت شکستگی و یا برشکاری ورق، خاصیت عایق رطوبت را از دست نمی دهد و دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شود.

کف کاذب گالوانیزه دارای تحمل وزن تا ۱۰۰۰ کیلو گرم به صورت نقطه ای می باشند و برای مکان هایی که قرار است تجهیزات سنگینی روی کف قرار بگیرد، بسیار مناسب می باشد.

کف کاذب گالوانیزه با ابعاد ۲۲٫۵*۲۲٫۵ سانتی متر در گروه فنی و مهندسی کارنو تولید شده و از بهترین متریال برای تولید این محصول استفاده شده است.

ارتفاع کف کاذب در پروژه اتاق سرور دیجی کالا ۱۲ سانتی متر می باشد. یعنی تنها از پایه برای ارتفاع استفاده شده و از قطعه ارتفاع دهنده در این پروژه استفاده نشده است.

نکته نظر:

به درخواست مشتری رک ها بر روی تایل ها قرار داده شده است، بر اساس استاندارد رک ها می بایست بر روی شاسی قرار داده شوند.

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی

یکی دیگر از پروژه های اجرا شده شرکت فنی و مهندسی کارنو، اجرای کف کاذب موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در تهران می باشد.

کف کاذبی که در این موسسه اجرا شده است، کف کاذب گالوانیزه می باشد. این نوع کف کاذب یکی از بهترین انواع کف کاذب می باشد که توسط گروه فنی و مهندسی کارنو تولید شده است و اجرا و نصب کف ها نیز توسط تیم با تجربه کارنو صورت گرفته است.

متراژ این پروژه ۱۲ سانتی متر است و در هر متر مربع حدود ۲۰ تایل استفاده شده است.

جنس تایل ها از فولاد گالوانیزه شده و فاقد روکش می باشد. رویه این تایل ها به رنگ استیل بوده  زیبایی خاص خود را دارد. به دلیل نداشتن روکش، این نوع تایل دارای طول عمر بالاتری نسبت به دیگر انواع تایل ها می باشد. فولاد گالوانیزه شده بسیار مقاوم در برابر دما و رطوبت می باشد. به همین دلیل این نوع کف کاذب برای مکان های حساس همچون اتاق سرور و اتاق برق و مراکز داده بسیار مناسب است. این نوع کف کاذب از گارانتی ۲۵ ساله شرکت فنی و مهندسی کارنو برخوردار است.

ارتفاع کف کاذب موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی  ۱۲ سانتی متر می باشد. یعنی برای تنظیم ارتفاع تنها از پایه با ارتفاع ۱۲ سانتی متر استفاده شده و قطعه ارتفاع دهنده در این پروژه استفاده نشده است.( قطعه ارتفاع دهنده قطعه ای است که برای ایجاد ارتفاع بالاتر از ۱۲ سانتی متر استفاده می شود. این قطعه دارای ارتفاع ۱۱ سانتی متر می باشد.)

نکته نظر: به دلیل حجم بالای کابل ها، کابل ها می بایست توسط سینی کابل ۱۰ سانتی متری به صورت انشعابی در قسمت های مختلف در کف توزیع شوند و رک ها توسط مشتری بر روی تایل ها گذاشته شده در صورتی که بر اساس استاندارد، رک ها می بایست بر روی شاسی گذاشته شوند.

پروژه دارو سازی درسا

مساحت اتاق مورد نظر شرکت دارو سازی درسا برای اجرای کف کاذب، ۷ متر مربع می باشد. در این اتاق از کف کاذب گالوانیزه ۲۲٫۵*۲۲٫۵ سانتی متر استفاده شده است.

تایل های کف کاذب گالوانیزه از فولاد گالوانیزه تولید شده است و فولاد گالوانیزه یکی از بهترین متریال ها برای تولید کف کاذب است و مقاومت بسیار بالایی در برابر دما و رطوبت دارد. با توجه به ویژگی های این کف کاذب، برای مراکز حساسی همچون اتاق سرور، اتاق برق و … بسیار مناسب است.

تایل ها فاقد روکش هستند و رویه تایل همان ورق فولاد گالوانیزه می باشد که به رنگ استیل است و زیبایی خاصی به محیط می دهد.

پایه ها از جنس ABS بوده و بسیار با دوام و مقاوم است. برای نصب پایه ها نیاز به پیچ و رولپلاک نیست و نیازی نیست کف محیط سوارخ کاری شود. با توجه به نحو نصب پایه ها، این نوع کف کاذب نیاز به هیچ گونه رگلاژ ندارد.

با توجه به اینکه جنس پایه و تایل ها با یکدیگر متفاوت است، این دو روی هم سوار شده و هیچ گونه سر و صدایی ایجاد نمی کند. پایه های کف کاذب گالوانیزه کارنو دارای تحمل وزن ۱۲۰۰ کیلو گرم به صورت نقطه ای می باشد.

این نوع کف کاذب دارای گارانتی ۲۵ ساله می باشد و قابلیت تحمل وزن ۱۰۰۰ کیلو گرم به صورت نقطه ای را دارد.

ارتفاع این پروژه ۱۲ سانتی متر می باشد. یعنی برای ارتفاع تنها از یک پایه با ارتفاع ۱۲ سانتی متر استفاده شده و هیچ گونه قطعه ارتفاع دهنده ای استفاده نشده است.

 

نکته نظر:

بر اساس استاندارد، رک می بایست بر روی شاسی قرار داده شود، اما به درخواست مشتری بر روی کف گذاشته شده است.

پروژه اجرای کف کاذب دانشگاه خوارزمی تهران

در اتاق سرور دانشگاه خوارزمی تهران، از کف کاذب گالوانیزه کارنو استفاده شده است.

گروه فنی و مهندسی کارنو برای تولید کف کاذب گالوانیزه از بهترین متریال استفاده کرده است. گالوانیزه کردن فولاد یکی از روش های مقاوم کردن فولاد در برابر رطوبت و خوردگی می باشد. به طوریکه در صورت شکسته شدن ورق نیز خاصیت ضد خوردگی تایل از بین نمی رود.

تایل کف کاذب گالوانیزه بسیار مقاوم در برابر دما و رطوبت می باشد. این تایل فاقد روکش بوده و به رنگ استیل است که زیبایی خاص خود را دارد. با توجه به این که تایل ها فاقد روکش هستند، خرابی روی سطح تایل ایجاد نمی شود و طول عمر محصول بالا می باشد.

کف کاذب گالوانیزه کارنو دارای گارانتی ۲۵ ساله شرکت فنی و مهندسی کارنو می باشد.

مساحت اتاق سرور دانشگاه خوارزمی که کف کاذب در آن اجرا شده است، حدود ۱۵ متر مربع بوده است.

ارتفاع کف کاذب این اتاق ۱۲ سانتی متر می باشد. یعنی برای ایجاد ارتفاع تنها از پایه ها استفاده شده است.

پایه های کف کاذب گالوانیزه دارای ارتفاع ۱۲ سانتی متر می باشد و از جنس ABS گرید A می باشد. پایه ها برای نصب به پیچ و رولپلاک نیاز ندارند و بدون سوراخ کاری کف محیط، روی کف قرار می گیرد. در نتیجه این نوع کف نیاز به هیچ گونه رگلاژ ندارد و لغزشی رو کف احساس نمی شود.

با توجه به اینکه جنس تایل با جنس پایه متفاوت است، تایل ها روی پایه سوار می شود و هیچ گونه سر و صدایی ایجاد نمی کند.

نکته نظر:

بر اساس استاندارد، رک ها می بایست بر روی شاسی نصب گردند و کابل ها توسط سینی کابل در کف، انشعاب داده شوند.

پروژه کف کاذب اداره ذخیره سازی گاز طبیعی

در پروژه اتاق سرور اداره ذخیره سازی گاز طبیعی از کف کاذب گالوانیزه ۲۲٫۵*۲۲٫۵ سانتی متر استفاده شده است. کف کاذب گالوانیزه از ورق گالوانیزه تولید شده است. ورق گالوانیزه از فولادی که توسط روی پوشانده شده است، ساخته می شود. گالوانیزاسیون به فولاد خاصیت ضد خوردگی می بخشد و ورق، در برابر رطوبت بسیار مقاوم می شود. میزان مقاومت پوشش گالوانیزه به ضخامت آن بستگی دارد. این روش یکی از مناسب ترین روش ها برای محافظت از فلز فولاد می باشد.

کف کاذب گالوانیزه از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است و در تولید قطعات آن از بهترین متریال ها استفاده شده است. این نوع کف کاذب دارای ۲۵ سال گارانتی معتبر از شرکت فنی و مهندسی کارنو می باشد.

تایل های کف کاذب گالوانیزه فاقد روکش هستند و به رنگ استیل می باشند و زیبایی خاصی به محیط می بخشد. تایل ها در قطعات ۲۲٫۵*۲۲٫۵ می باشند و این سبب شده که کمترین برشکاری در پروژه انجام شود.

نصب کف کاذب گالوانیزه با سرعت بالایی انجام می شود و نیازی به پیچ و رولپلاک نیست. در نتیجه کف سازه اصلی، سوراخکاری نمی شود.

مساحت اتاق سرور حدود ۱۰ متر مربع می باشد.

ارتفاع کف کاذبی که در این اتاق اجرا شده است، ۳۴ سانتی متر است.

برای ایجاد این ارتفاع با کف کاذب گالوانیزه باید از یک پایه و دو ارتفاع دهنده استفاده شود. هر قطعه ارتفاع دهنده دارای ارتفاع ۱۱ سانتی متر می باشد و هر پایه دارای ارتفاع ۱۲ سانتی متر می باشد.

نکته نظر: به دلیل سطح ارتفاع مورد نظر مشتری و عدم امکان تغییر سطح ارتفاع درب ورودی، جهت باز و بسته شدن درب، در قسمت جلوی درب، کف کاذب اجرا نشده است.

کف کاذب شبکه رسانه تهران

پروژه کف کاذب شبکه رسانه تهران

اجرای کف کاذب شبکه رسانه تهران توسط گروه فنی و مهندسی کارنو صورت گرفته است.

در این پروژه از کف کاذب گالوانیزه ۲۲٫۵*۲۲٫۵ استفاده شده است. این نوع کف کاذب توسط گروه فنی و مهندسی کارنو تولید شده است و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

این محصول گارانتی ۲۵ ساله دارد و دارای تحمل وزن تا ۱۰۰۰ کیلو گرم به صورت نقطه ای می باشد. این نوع کف کاذب برای مکان های حساس و پر تردد بسیار مناسب است.

تایل های کف کاذب گالوانیزه کارنو از ورق گالوانیزه تولید شده است. ورق گالوانیزه به ورق فولادی گالوانیز شده توسط فلز روی گفته می شود. با این روش ورق فولاد در برابر خوردگی و زنگ زدگی کاملا مقاوم می شود. میزان مقاومت پوشش گالوانیزه به ضخامت آن بستگی دارد. ضخامت ورق کف کاذب گالوانیزه ۲ میلی متر است و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و در برابر رطوبت و دما مقاومت بالایی دارد.
وزن هر عدد تایل، ۹۰۰ گرم و سایز آن ۲۲٫۵*۲۲٫۵ می باشد که جابه جا کردن تایل ها را راحت کرده است.
جنس پایه ها از pvc است و دارای ارتفاع ۱۲ سانتی متر می باشد. برای نصب پایه های کف کاذب گالوانیزه نیازی به هیچ گونه پیچ و رولپلاک وجود ندارد. در نتیجه سوراخ کاری روی کف اصلی ساختمان انجام نمی شود.
این نوع کف کاذب به رگلاژ کردن نیازی ندارد.
در این پروژه ارتفاع کف کاذب با توجه به نیاز کارفرما، ۱۲ سانتی متر در نظر گرفته شده است.