پروژه اجرای کف کاذب دیتاسنتر راه آهن مشهد

پروژه اجرای کف کاذب فولادی دیتاسنتر راه آهن مشهد

از دیگر پروژه های موفق گروه فنی و مهندسی کارنو می توان به پروژه اجرای کف کاذب دیتاسنتر راه آهن مشهد نام برد.

شایان ذکر است، راه اندازی دیتاسنتر راه آهن مشهد نیز بر عهده گروه فنی و مهندسی کارنو بوده است.

نوع کف کاذبی که در این پروژه در نظر گرفته شده است، کف کاذب فولادی با روکش hpl می باشد. این نوع روکش دارای خاصیت ضد خش بوده و انتی استاتیک می باشد و یکی از برترین انتخاب ها از میان انواع کف کاذب برای اتاق سرور و دیتاسنتر و دیگر مراکز حساس می باشد.

تایل های کف کاذب فولادی در ابعاد ۶۰*۶۰ سانتی متر تولید شده اند و استحکام بالایی برخوردار است.

مساحت این دیتاسنتر حدود ۶۶ متر مربع می باشد.

در این پروژه از پایه و استرینگر برای ایجاد ارتفاع استفاده شده است. ارتفاع در نظر گرفته شده، ۲۵ سانتی متر می باشد.

پایه ها با طول ۲۵ سانتی متر تولید شده اند و به زمین پیچ و رولپلاک می شود و فاصله بین هر پایه را استرینگر ها پر میکند و در نتیجه تایل ها روی استرینگر ها قرار میگیرد.

با توجه به اینکه برای نصب پایه ها به سوراخ کاری کف اصلی نیاز است، اندازه گیری فاصله پایه ها باید با دقت بالایی انجام شود تا اشتباهی صورت نگیرد.

شاسی کشی رک نیز انجام شده است و رک ها روی شاسی قرار گرفته اند. هر چند که کف کاذب فولادی قابلیت تحمل وزن بالایی دارد اما با توجه به استاندارد های لازم مربوط به دیتاسنتر، رک ها باید روی شاسی سوار شود.

پیاده سازی کف کاذب اتاق سرور

پروژه پیاده سازی کف کاذب اتاق سرور شرکت مپنا مکو

از دیگر پروژه های موفق گروه فنی و مهندسی کارنو، پروژه پیاده سازی کف کاذب اتاق سرور شرکت مپنا مکو می باشد. حوزه فعالیت این شرکت، طراحی و ساخت سیستم های کنترل و حفاظت است.

در اتاق سرور این شرکت از کف کاذب فولادی با روکش HPL استفاده شده است. کف کاذب فولادی دارای تایل های فولادی با سایز ۶۰*۶۰ سانتی متر می باشد. این نوع کف کاذب دارای تحمل وزن بالایی است و می تواند وزنی حدود ۲۳۰۰ کیلوگرم را تحمل کند.

ساختار کف کاذب فولادی به صورت تو پر می باشد. به این صورت که از دو لایه فولاد تهیه شده و فضای خالی آن از بتن پر شده است. به همین دلیل استقامت بالایی دارد.

کف کاذب فولادی دارای دو نوع روکش hpl و pvc می باشد که در این پروژه از کف کاذب فولادی با روکش hpl استفاده شده است. این نوع روکش نسبت به pvc با دوام تر بوده و از خاصیت ضد خش بودن برخوردار است. همچنین این نوع روکش خاصیت جذب الکتریسیته ساکن را داراست که برای محیط های حساس بسیار حائز اهمیت است.

متراژ اتاق سرور شرکت مپنا مکو، ۱۷٫۲۸ می باشد. در این اتاق تعداد ۴۸ عدد تایل فولادی با روکش hpl استفاده شده است.

با توجه به نیاز پروژه و میزان تجهیزاتی که قرار است زیر کف کاذب قرار بگیرد، ارتفاع کف کاذب ۲۹ سانتی متر در نظر گرفته شده است.

 

Atieh Company1

پروژه اجرای کف کاذب شرکت آتیه فرزندان وطن

اجرا و نصب کف کاذب شرکت آتیه فرزندان وطن توسط گروه متخص و فنی کارنو انجام شده است. در این پروژه از کف کاذب فولادی با روکش hpl  استفاده شده است.

از ویژگی های کف کاذب فولادی با روکش HPL کارنو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

وزن هر تایل کف کاذب فولادی کارنو ۱۵ کیلوگرم می باشد که میزان مصرفی فولاد در هر تایل حدود ۵ کیلوگرم می باشد. تایل ها بسیار مقاوم در برابر حرارت می باشند.

هر تایل فولادی کارنو می تواند وزنی معادل با ۲۳۰۰ کیلوگرم تحمل کند که برای مکان هایی که تجهیزاتی سنگین قرار است روی کف کاذب قرار بگیرد، بسیار مناسب است.

قابل ذکر است این نوع کف کاذب، از وزن قابل قبولی برخوردار است و برای مکان هایی که میزان بار مرده در ساختمان مهم است، بسیار مناسب است.

ضخامت تایل ها حدود ۳۴ میلی متر می باشد.

برای نصب پایه های فولادی نیاز به پیچ و رولپلاک می باشد.

با استفاده از پایه های فولادی می توان ارتفاعی بین ۶ تا ۱۵۰ سانتی متر را ایجاد کرد.

در پروژه اتیه فرزندان وطن، با توجه به تجهیزات زیر کف، ارتفاع کف کاذب ۲۰ سانتی متر در نظر گرفته شده است.

فضایی که در این شرکت با کف کاذب پوشیدهده شده است، ۹ متر می باشد. با توجه به اینکه هر تایل کف کاذب فولادی، ۶۰*۶۰ سانتی متر تولید شده، در این فضا از ۲۵ تایل استفاده شده است.

روکش HPL که در کف کاذب استفاده شده است، از بهترین نوع روکش بوده و خاصیت آنتی استاتیک دارد که برای محیط های حساس بسیار حائز اهمیت است.

همچنین این نوع روکش، خاصیت ضد خش بودن را نیز داراست.

پروژه اجرای کف کاذب اتاق سرور

پروژه اجرای کف کاذب اتاق سرور هتل ارغوان

پروژه اجرای کف کاذب اتاق سرور هتل ارغوان مشهد در تاریخ تیرماه ۱۴۰۰ توسط گروه فنی و مهندسی کارنو در کوتاه ترین زمان جهت صرفه جویی در هزینه و نیروی انسانی به اتمام رسید.

هتل ارغوان مشهد در سال ۱۳۹۹ افتتاح گردیده و در ۱٫۶ کیلومتری حرم مطهر امام رضا (ع) قرار گرفت است.

این هتل در مجموع دارای ۱۱۰ واحد اقامتی لوکس است که دارای معماری بسیار زیبایی می باشد.

این مجموعه در سال ۱۴۰۰ تصمیم به اجرای اتاق سرور در طبقه اول گرفتند که اجرای کف کاذب این اتاق را به گروه فنی مهندسی کارنو سپرده اند.

اجرای کف کاذب اتاق سرور هتل ارغوان مشهد

اتاق سرور در سازمان، یکی از مهم ترین و حساس ترین اتاق ها می باشد. چرا که سرور های پردازش و ذخیره اطلاعات در این اتاق قرار دارد.

گروه فنی و مهندسی کارنو با توجه به تجربه چندین ساله و دانش خود، استاندارد های اتاق سرور را به صورت کامل میشناسد و در پروژه های خود رعایت می کند.

کف کاذبی که برای اتاق سرور هتل ارغوان اجرا شده است، کف کاذب فولادی روکش HPL می باشد. این نوع کف کاذب دارای تایل هایی با سایز ۶۰*۶۰ سانتی متر است و روکش hpl آن از بهترین انواع روکش می باشد. روکش hpl دارای خاصیت ضد خش بوده و سالیان سال ظاهر خود را از دست نمی دهد و زیبا باقی می ماند. همچنین این روکش خاصیت آنتی استاتیک دارد که در اتاق سرور بسیار حائز اهمیت است.

ارتفاعی که برای کف کاذب این اتاق سرور در نظر گرفته شد است، ۳۰ سانتی متر می باشد. پایه های فولادی با ارتفاع ۳۰ سانتی متر در زیر تایل ها قرار گرفته و به زمین پیچ و رولپلاک شده است.

روی پایه ها استرینگر قرار گرفته تا پایداری کف کاذب افزایش یابد.

اتاق سرور پروژه هتل ارغوان ۲۵ متر مربع در نظر گرفته شده است. در این اتاق تقریبا از ۷۰ تایل فولادی با روکش HPL استفاده شده است.

شاسی کشی رک نیز انجام شده است تا رک ها روی آن قرار بگیرند. هر چند که کف کاذب فولادی قابلیت تحمل وزن رک را دارد، اما استانداردی که برای قرار گیری رک ها وجود دارد این است که رک باید قسمت شاسی کشی شده قرار بگیرد تا از لغزش و جابه جایی احتمالی رک جلوگیری شود و همچنین کابل ها راحت تر به رک برسد.

پیاده سازی کف کاذب شرکت به آرا (چاکلز)

یکی دیگر از پروژه های گروه فنی و مهندسی کارنو در سال ۱۳۹۹، پیاده سازی کف کاذب شرکت صنایع غذایی به آرا است. این شرکت به نام چاکلز معروف است.

شرکت صنایع غذایی به آرا که با نام چاکلز شناخته شده است، از سال ۱۳۸۴ در زمینه تولید چیپس و اسنک با برند کرانچیپس تحت لیسانس شرکت لورنز آلمان فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت پس از ۴ سال در سال ۱۳۸۸ با کسب تجربه و دانش بیشتر، توانست محصول خود را به صورت بومی تولید کند و برند چاکلز را ارائه دهد.

در سال ۱۳۹۹ پروژه طراحی و اجرای دیتاسنتر و کف کاذب این شرکت توسط گروه فنی و مهندسی کارنو انجام شده است. در این پروژه ۴ اتاق به عنوان اتاق سرور، اتاق اعلام و اطفاء، اتاق برق و راهرو در نظر گرفته شده است.

اتاق سرور به عنوان حفظ و نگهداری سرور های این شرکت طراحی شده است و تمام استاندارد های لازم در این اتاق رعایت شده است.

اتاق سرور یکی از بخش های مهم سازمان محسوب می شود، چرا که تمامی اطلاعات سازمان در سرور ها می باشد. حفظ و نگهداری این اتاق بسیار اهمیت دارد.

یکی از استاندارد هایی که در اتاق سرور اجرا می شود، اجرای کف کاذب است. کف کاذبی که اتاق سرور چاکلز اجرا شده است، کف کاذب فولادی با روکش hpl است. این نوع روکش مزایای زیادی از قبیل: مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر نفوذ، خاصیت آنتی استاتیک و … دارد.

در پیاده سازی کف کاذب فولادی از پایه و استرینگر استفاده شده و ارتفاع پایه ها ۴۰ سانتی متر در نظر گرفته شده است.

یکی از اتاق هایی که در سازمان ها و شرکت ها اهمیت دارد، اتاق برق است. چرا که در زمان قطعی برق یا مشکلاتی از این قبیل، اتاق برق سیستم ها را جایگزین می کند تا روند کاری از بین نرود یا در صورتی که ولتاژ کم یا زیاد شود، اتاق برق و تجهیزاتی که درون اتاق قرار گرفته مانع از سوختن ماشین آلات و یا برق گرفتگی می شود و به طور کلی هر موردی که مربوط به برق می شود را مدیریت می کند.

کف کاذب یکی از مواردی است که در اتاق برق بسیار اهمیت دارد. زیرا تابلو برق ها و رک ها و تجهزیزات شبکه را نمی توان روی زمین قرار داد و باید به گونه ای قرار بگیرد تا از چهار طرف بتوان آن را بررسی کرد.

با توجه به اینکه تجهیزات و سیم ها و کابل های زیادی در اتاق برق قرار دارد، باید کف کاذب اجرا شود تا بی نظمی ها را برطرف کند و سطحی امن بسازد.

کف کاذبی که در اتاق برق قرار می گیرد باید خاصیت آنتی استاتیک داشته باشد. در اتاق برق شرکت به آرا از کف کاذب فولادی با روکش hpl استفاده شده که این خاصیت را داراست.

 

پروژه دیتاسنتر مجتمع تجاری اداری پاژ

شرکت فنی و مهندسی کارنو که قریب به دو دهه در عرصه ی تولید و عرضه ی کف کاذب ها و اجرای دیتاسنتر به فعایت می پردازد، تا کنون پروژه های متعددی را در زمینه ی راه اندازی دیتاسنترها و اجرای کف های کاذب اجام داده است.

یکی از این پروژه ها، اجرا و راه اندازی دیتاسنتر پاژ می باشد. اکنون در ابتدا به معرفی برج اداری و تجاری پاژ پرداخته و در ادامه، توضیحات مختصری از جزئیات این پروژه را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

معرفی برج اداری و تجاری پاژ:

برج اداری و تجاری پاژ یکی از استاندارد ترین برج های ایران می باشد. زیربنای این برج به ۱۳۰ هزار متر مربع میرسد و در حاشیه میدان جانباز در شهر مشهد قرار گرفته است. این برج شامل: مجتمع تجاری، اداری و شهر غذا می باشد و از همین جهت به عنوان مجتمع چند منظوره شناخته می شود.

این پروژه نمای سرامیکی دارد و به روش های خشک به دو صورت انکر و کلیبپس و نمای شیشه ای می باشد.

همانطور که می دانید شما برای اجرای دیتاسنتر و کف کاذب خود به گروهی ماهر و متخصص نیاز دارید که علاوه بر آشنایی با استانداردها و برخورداری از دانش مربوطه، تمامی جزئیات پروژه شما را با دقت و به بهترین نحو به انجام برسانند.

شرکت فنی و مهندسی کارنو موفق شده است که علاوه بر اجرای دیتاسنتر پاژ به نصب و پیاده سازی کف کاذب آن نیز بپردازد.

مساحت پروژه:

۱۴۰ متر مربع فضایی بود که برای دیتاسنتر پاژ در نظر گرفته شده بود. شرکت مهندسی کارنو نیز این فضا را به چندین قسمت از جمله: اتاق برق، اتاق یو پی اس، اتاق مانیتورینگ، اتاق سرور و غیره تقسیم نمود و به پیاده سازی و اجرای تمامی استانداردهای لازم در آن پرداخت.

نوع کف کاذب کار شده در اتاق سرور پاژ:

گروه فنی و مهندسی کارنو برای اجرا و نصب کف کاذب پروژه پاژ از کف کاذب آلومینیومی با روکش HPL استفاده نمود.

علت انتخاب کف کاذب آلومینیومی برای پروژه پاژ چه بود؟

همانطور که می دانید مصرف کنندگان با توجه به نیاز و کاربری خود اقدام به خرید کف کاذب می نمایند؛ از همین جهت کف کاذب آلومینیومی با توجه به مزیتهای خود و رفع نیاز کاربری، برای پروژه پاژ انتخاب مناسبی بود.

از جمله این مزیتها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • مناسب برای محیط های مرطوب
  • قابلیت بازیافت بدون تغییر خاصیت آلومینیوم
  • برخورداری از کیفیت مناسب
  • سبک بودن تایل ها
  • دسترسی ساده به تاسیسات زیر کف کاذب
  • نظم بخشی و افزایش ایمنی محیط دیتاسنتر

ارتفاع کف کاذب درپروژه دیتاسنتر پاژ:

به علت بالا بودن حجم تاسیسات زیر کف کاذب، گروه فنی و مهندسی کارنو ارتفاع کف کاذب پروژه پاژ را بین ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر در نظر گرفت.

 

پروژه کف کاذب شرکت زال پارس

از دیگر پروژه های اجرا شده توسط گروه متخصص و با تجربه کارنو، اجرای کف کاذب شرکت زال پارس می باشد. در این پروژه از کف کاذب فولادی ۶۰*۶۰ با روکش hpl استفاده شده است.

کف کاذب فولادی یکی از مرغوب ترین انواع کف کاذب است که در پروژه های زیادی اجرا می شود. این نوع کف کاذب نسبت به کف کاذب آلومینیومی، از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر می باشد.

کف کاذب ۶۰*۶۰ فولای از ورق فولادی فرم گرفته شده تولید شده است و روی ورق ها از رنگ پودری الکترواستاتیک استفاده شده است.

تایل های کف کاذب فولادی به صورت تو پر است. به این صورت که از دو ورق به هم چسبیده تولید شده و ورق ها به این صورت است که سطح رویی کاملا صاف و سطح زیرین، به شکل فرم گرفته می باشد. بین دو ورق از سیمان و کامپوزیت خاصی پر شده که سبب افزایش استقامت تایل شده است. روکش hpl از رزین تحت فشار و در دمای بسیار بالا تولید شده است. حاصل ترکیب رزین و لایه های سلولزی صفحاتی بسیار با دوام و پرقدرت است که باعث شده در صنعت کاربرد زیادی داشته باشد و به عنوان روکش روی کف کاذب استفاده شود و ویژگی هایی همچون ضد آب و مقاومت در برابر دما را به کف کاذب می بخشد. با توجه به خصوصیاتی که روکش hpl دارد، از این نوع کف کاذب در مکان هایی همچون اتاق سرور و اتاق برق و … که مراکز حساسی هستند استفاده می شود.

در این پروژه، کف کاذب به روش شاسی کشی اجرا شده و از پایه فولادی استفاده نشده است.

در روش شاسی کشی، استحکام کف کاذب افزایش می یابد همچنین در این روش، لغزش کف کاذب به حداقل رسیده و دیگر نیاز به رگلاژ دوره ای کف وجود ندارد.

نکته نظرات:
بهتر است قوطی های زیر سازی رنگ شوند، چرا که انجام این کار مانع از زنگ زدگی قوطی ها می شود و عمر قوطی های زیرسازی را افزایش می دهد.

پروژه کف کاذب دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

یکی دیگر از پروژه های گروه با تجربه و فنی کارنو، اجرای کف کاذب دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می یاشد. در یکی از قسمت های اداری مربوط به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه سیستم کابل کشی از کف اجرا شده و روی کابل ها و سیم ها با کف کاذب پوشانده شده است. با این روش محیط از نظم بیشتری برخوردار است و همچنین طول عمر سیم ها و کابل ها افزایش می یابد.

مساحت قسمتی که کف کاذب اجرا شده، ۱۵۰ متر مربع می باشد. در این پروژه از کف کاذب گالوانیزه تولید شده توسط گروه فنی و مهندسی کارنو استفاده شده است. این نوع کف کاذب دارای گارانتی ۲۵ ساله شرکت فنی و مهندسی کارنو می باشد.

جنس تایل ها از فلز گالوانیزه می باشد که در برابر رطوبت و دما بسیار مقاوم است و کیفیت بی نظیری دارد. با توجه به اینکه ورق تایل ها از فولاد گالوانیزه شده تولید شده است و عایق کامل در برابر رطوبت می باشد، این نوع کف کاذب برای مراکز حساسی همچون اتاق سرور، اتاق برق، اتاق رک و … بسیار مناسب است.

برای جذب الکتریسیته ساکن در کف، از قطعه ای به نام تایل ارتینگ استفاده می شود. با وصل شدن سیم ارت به این قطعه، جذب الکتریسیته ساکن انجام می شود و استاندارد لازمه، رعایت می گردد.

ابعاد هر تایل گالوانیزه ۲۲٫۵*۲۲٫۵ سانتی متر می باشد. تولید تایل با این ابعاد سبب شده که هنگام اجرای کف کاذب، کمترین برشکاری ایجاد شود.

تایل ها دارای مقاومت وزن ۱۰۰۰ کیلوگرم به صورت نقطه ای می باشند و برای مکان های پر تردد و یا اماکنی که نیاز است تجهیزات سنگین روی کف قرار بگیرد، بسیار مناسب است.
سطح ارتفاع کارشده در پروژه کف کاذب دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ۱۲ سانتی متر است. یعنی تنها از پایه با ارتفاع ۱۲ سانتی متر در این پروژه استفاده شده و از ارتفاع دهنده استفاده نشده است.

 

شرکت دیجی کالا

اجرای کف کاذب اتاق سرور دیجی کالا یکی دیگر از پروژه های گروه فنی و مهندسی کارنو می باشد. اتاق سرور انبار دیجی کالا در شرق تهران قرار دارد.

متراژ اتاقی که به عنوان اتاق سرور در نظر گرفته شده و کف کاذب در آن اجرا شده است، ۱۹ متر مربع می باشد.

در این پروژه از کف کاذب گالوانیزه کارنو استفاده شده است. این نوع کف کاذب یکی از با دوام ترین انواع کف کاذب می باشد که دارای گارانتی ۲۵ ساله شرکت فنی و مهندسی کارنو است. تایل ها از فلز گالوانیزه تهیه شده است که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و دما دارند. فولاد گالوانیزه شده به گونه ای تولید می شود که حتی در صورت شکستگی و یا برشکاری ورق، خاصیت عایق رطوبت را از دست نمی دهد و دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شود.

کف کاذب گالوانیزه دارای تحمل وزن تا ۱۰۰۰ کیلو گرم به صورت نقطه ای می باشند و برای مکان هایی که قرار است تجهیزات سنگینی روی کف قرار بگیرد، بسیار مناسب می باشد.

کف کاذب گالوانیزه با ابعاد ۲۲٫۵*۲۲٫۵ سانتی متر در گروه فنی و مهندسی کارنو تولید شده و از بهترین متریال برای تولید این محصول استفاده شده است.

ارتفاع کف کاذب در پروژه اتاق سرور دیجی کالا ۱۲ سانتی متر می باشد. یعنی تنها از پایه برای ارتفاع استفاده شده و از قطعه ارتفاع دهنده در این پروژه استفاده نشده است.

نکته نظر:

به درخواست مشتری رک ها بر روی تایل ها قرار داده شده است، بر اساس استاندارد رک ها می بایست بر روی شاسی قرار داده شوند.