برای مشاهده قیمت کف کاذب فولادی به پایین صفحه مراجعه کنید و یا با کارشناسان کارنو تماس بگیرید.

دفتر تهران: 88486300(021)

دفتر مشهد: 37057053(051)

جنس تایل و پایه های کف کاذب فولادی از فولاد، می باشند. ابعاد تایل کف کاذب فولادی 60*60 سانتیمتر می باشد. کف کاذب فولادی دارای قدرت تحمل بار بالایی می باشد و بهتر است در محیط هایی که تردد بالایی دارد و مکانهایی که کف آن می بایست تحمل بار بالایی داشته باشد استفاده گردد. کف کاذب فولادی دارای روکش های مختلفی می باشد که پرکاربردترین آنها روکش PVC و HPL می باشد. که روکش HPL ضد خش و دارای کیفیت بالاتری نسبت به روکش PVC می باشد. ساختار کف کاذب فولادی به صورت توپر می باشد که متشکل از دو لایه است که فضای ما بین آن شامل ترکیباتی می باشد که اصلی ترین این مواد بتن سبک و مستحکم مخصوص میباشد. این ساختار مقاومت کف کاذب را به حداکثر می رساند. از این محصول بهتر است در محیط هایی که رطوبت بالایی دارند استفاده نگردد و جایگزین از کف کاذب آلومینیومی استفاده نمایید.

وزن تایل های فولادی نسبت به کف کاذب گالوانیزه و آلومینیومی بالاتر است و بار تحمیلی بیشتری نسبت به دیگر کف ها به سازه اصلی وارد میکند. قیمت کف کاذب فولادی نسبت به قیمت کف کاذب آلومینیومی پایین تر و نسبت به کف کاذب گالوانیزه بالاتر است.

تاثیر قطعات در قیمت هر متر کف کاذب فولادی چیست؟

در ساخت و تولید کف‌ کاذب از مصالح و متریال مختلفی استفاده می‌شود که ساختار و مواد تشکیل دهنده کف کاذب، منجر به شکل گیری انواع مختلف کف کاذب می شود.

کف کاذب فولادی دارای سه بخش اصلی می باشد که به واسطه ی آن تشکیل شده است. این سه بخش شامل تایل، پایه و استرینگر است.

تایل کف کاذب فولادی:  تایل یکی از اصلی ترین ها در بخش کف کاذب است. و ساختار تشکیل دهنده تایل نیز بسته به کاربری آن متفاوت خواهد بود.

روکش کف کاذب آلومینیومی و روکش کف کاذب فولادی که تایل های   60*60  محسوب می شوند از دو نوع روکش برخوردارند؛ از جمله:
روکش PVC و HPL

پایه کف کاذب فولادی: برای اینکه بتوان ارتفاع مورد نظر کف مرتفع را ایجاد کرد نیاز داریم تا فاصله ی ایجاد شده ی بین کف اصلی و سطح مورد نیاز را بدانیم. کم ترین و بیشترین ارتفاع کف های کاذب به نوع کف بستگی دارد و در هر کف اندازه متغیر خواهد بود. بعضی از کف های کاذب نیز قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند. در مورد جنس پایه نیز با توجه به اینکه تایل از چه نوعی خواهد بود جنس آن متفاوت می باشد.

استرینگر فولادی: برای اینکه بتوان تایل ها را روی پایه ها قرار داد از استرینگر استفاده می شود. استرینگر همانند چاچوبی جهت ثبات و توزیع بارهای تحمیلی عمل می کند.

ویژگی های کف کاذب فولادی چیست؟

 • ابعاد تایل 60 *60 سانتی متر و از جنس فولاد می باشد.
 • قابلیت نصب انواع روکش PVC,HPL را دارد.
 • حداقل ارتفاع 6 سانتی متر و حداکثر ارتفاع 160 سانتی متر
 • وزن هر تایل حدود 15 کیلوگرم می باشد.
 • میزان فولاد مصرفی در هر تایل حدود 5 کیلوگرم می باشد.
 • وزن تحمیلی به سازه در هر متر مربع حدود 42 کیلوگرم می باشد.
 • فولاد مصرفی، فولاد مبارکه از نوع ST14 , ST12می باشد.
 • مقاومت وزن تحمیلی تایل 2300 کیلوگرم می باشد.
 • مقاومت وزن تحمیلی پایه ها 3100 کیلوگرم می باشد.
 • تحمل ضربه در کف کاذب فولادی نسبت به کف کاذب آلومینیومی بیشتر است.
 • تایل ها دارای زهوار دور می باشد.
 • جنس پایه ها فولادی می باشند.
 • دارای استرینگر از جنس فولاد جهت مقاوم سازی زیر ساخت تایل ها و فیکس شدن پایه ها.
 • مقاوم در برابر آتش و اشتعال
 • مقاوم در برابر صدا

نکته: در کف کاذب فولادی، ارتفاع بیش از یک متر متریال پایه تغییر خواهد کرد.

معایب کف کاذب فولادی چیست؟

 • وزن تحمیلی بالا نسبت به دیگر کف کاذب ها به سازه اصلی
 • دارای استعلاک زودتر و طول عمر کمتر نسبت به کف کاذب گالوانیزه
 • نیاز به زیرساخت جهت نصب و پیاده سازی کف کاذب

قبل از خرید کف کاذب فولادی 60*60 باید چه نکاتی را رعایت نمائیم:

به یاد داشته باشید که قبل از خرید کف کاذب فولادی 60*60 با کارشناسان و مشاورانی که در این عرصه به فعالیت می‌پردازند، مشورت نمائید. برای اینکه با توجه به نیاز کاربری خود، کف کاذب را تهیه نمائید، بهتر است که پاسخ سؤالات زیر را بدانید و کارشناسان را از این پاسخ‌ها آگاه نمائید. این سؤالات به شرح زیر است:‌

 • متراژ مکان مورد نظر چقدر می‌باشد؟
 • حجم تأسیسات زیر کف کاذب چقدر است؟
 • قرار است چه نوع تجهیزاتی و با چه میزان وزنی بر روی کف کاذب قرار بگیرد؟
 • میزان رطوبت و دمای هوای مکان مورد نظر چقدر می‌باشد؟
 • آیا می‌خواهید که کف کاذب شما پس از نصب از قابلیت پیکربندی مجدد برخوردار باشد یا خیر؟
 • آیا می‌خواهید به هنگام نصب کف کاذب، تغییری در کف اصلی ایجاد شود یا خیر؟

و غیره.

اکنون برای درک بهتر، به توضیح هر یک از موارد بالا می‌پردازیم.

چرا قبل از خرید کف کاذب فولادی 60*60 باید از متراژ مکان مورد نظر آگاه بود؟

پاسخ این سؤال واضح است. در صورتی که متراژ مکان مورد نظر را بدانید، می‌توانید با توجه به متراژ دقیق، کف کاذب و متعلقات آن را خریداری نمائید و قیمت کف کاذب را تخمین بزنید.

در غیر این صورت، در زمان نصب و پیکربندی کف کاذب با مشکل مواجه خواهید شد.

اطلاع از حجم تأسیسات زیر کف کاذب:

دانستن این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا از ارتفاع مناسب کف کاذب خود آگاه شوید. همان‌طور که می‌دانید، کف‌های کاذب از انواع گوناگونی برخوردار هستند. از همین جهت حداقل و حداکثر ارتفاع در کف‌های کاذب متفاوت است. بنابراین، اطلاع از حجم تأسیسات و تجهیزاتی که قرار است در زیر کف کاذب کار شوند، در تصمیم‌گیری ما برای مشخص نمودن ارتفاع پایه‌های کف کاذب مؤثر خواهد بود.

اطلاع از تجهیزاتی که قرار است بر روی کف کاذب قرار بگیرند:

آگاهی از این موضوع که چه نوع تجهیزاتی و با چه وزنی قرار است بر روی کف کاذب قرار بگیرند، کمک خواهد کرد تا بدانیم که چه نوع کف کاذبی برای ما مناسب‌تر خواهد بود؛ زیرا قابلیت تحمل وزن تایل و پایه در هر کف کاذبی متفاوت می‌باشد.

میزان دما و رطوبت مکان مورد نظر:

یکی دیگر از مواردی که حائز اهمیت است، اطلاع از میزان دما و رطوبت مکان مورد نظر می‌باشد. دما و رطوبت بر روی کیفیت و دوام کف کاذب تأثیر می‌گذارد. از همین جهت، باید کف کاذبی را انتخاب نمائید که با دما و رطوبت مکان مورد نظر در تناسب باشد.

امکان یا عدم امکان پیکربندی کف کاذب پس از نصب:

نکته‌ی مهم دیگر آن است که آیا مکان مورد نظر شما، استیجاری است یا غیر استیجاری یا آیا قصد دارید که کف کاذب خود را پس از نصب، مجدداً در مکان دیگری پیکربندی نمائید یا خیر؟ در صورتی که چنین باشد شما مجاز هستید از کف کاذبی استفاده نمائید که از چنین قابلیتی برخوردار باشد. لازم به ذکر است که در بین کف‌های کاذب، کف کاذب طرح لگراند از چنین قابلیتی برخوردار می‌باشد.

ایجاد تغییر یا عدم تغییر در کف اصلی:

از آن‌جایی که ساختار نصب در هر کف کاذبی متفاوت می‌باشد، باید مشخص نمائید که با ایجاد تغییر در کف اصلی مشکلی دارید یا خیر؟ چنانچه، نخواهید که کف اصلی شما دچار تغییری شود و روند نصب کف کاذب‌ شما بدون دخالت در کف اصلی پیش برود، می‌توانید از کف کاذب طرح لگراند استفاده نمائید.

همان‌طور که خواندید تمامی موارد بالا بر روی انتخاب شما در هنگام خرید کف کاذب تأثیر می‌گذارد. بنابراین، بهتر است که فرآیند خرید خود را با اطلاع از موضوعات بالا پیش ببرید.

قیمت کف کاذب فولادی چگونه محاسبه می شود؟

برای محاسبه قیمت کف کاذب و برآورد هزینه اجرای کف کاذب فولادی باید یک سری عوامل را در نظر گرفت.

قیمت هر عدد تایل: با توجه به متراژ محل مورد نظر، تعداد تایل ها برای محل مشخص می شود. تایل های کف کاذب فولادی، 60*60 سانتی متر می باشد.

قیمت پایه: با توجه به اینکه جهت افزایش ارتفاع، چه قطعاتی (شاسی کشی یا پایه ) نیاز است، می توان هزینه آن را محاسبه کرد. در صورت استفاده از قوطی در محل مورد نظر، نیاز است که از رنگ ضد زنگ جهت دور قوطی استفاده شود که به هزینه اضافه می شود.

در صورتیکه از پایه جهت ایجاد ارتفاع کف کاذب استفاده می شود، باید هزینه پیچ و رولپلاک را نیز محاسبه کرد. چرا که جهت نصب پایه ها به زمین به پیچ و رولپلاک نیاز است.

هزینه صفحه فرز جهت برشکاری تایل ها و قوطی ها نیز باید در نظر گرفته شود. با توجه به ابعاد محیط، احتمالا به برشکاری تایل ها نیاز خواهید داشت.

هزینه اجرای کف کاذب نیز باید در نظر گرفته شود. اجرای کف کاذب با متریال های مختلف، متفاوت است.

هزینه حمل کف کاذب ها و انتقال آن به محیط مورد نظر را نیز در نظر داشته باشید.

مشاهده همه 5 نتیجه