برای مشاهده قیمت کف کاذب فولادی به پایین صفحه مراجعه کنید و یا با کارشناسان کارنو تماس بگیرید.

دفتر تهران: 88486300(021)

دفتر مشهد: 37057053(051)

تماس با کارشناس فروش:

09124798432

جنس تایل و پایه های کف کاذب فولادی از فولاد است و ابعاد تایل کف کاذب فولادی 60*60 سانتیمتر است. کف کاذب فولادی دارای قدرت تحمل بار بالایی دارد و بهتر است در محیط هایی که تردد بالایی دارد و مکان‌هایی که کف آن می بایست تحمل بار بالایی داشته باشد استفاده گردد. کف کاذب فولادی دارای روکش های مختلفی می باشد که پرکاربردترین آنها روکش PVC و HPL است که روکش HPL دارای خاصیت ضد خش، آنتی استاتیک و ضد حریق بوده و کیفیت بالاتری نسبت به روکش PVC است. ساختار کف کاذب فولادی به صورت توپر که متشکل از دو لایه است و فضای ما بین آن شامل ترکیباتی است که اصلی ترین این مواد بتن سبک و مستحکم مخصوص است. این ساختار مقاومت کف کاذب را به حداکثر می رساند. از این محصول بهتر است در محیط هایی که رطوبت بالایی دارند استفاده نگردد و جایگزین از کف کاذب آلومینیومی استفاده نمایید.

وزن تایل های فولادی نسبت به کف کاذب گالوانیزه و آلومینیومی بالاتر است و بار تحمیلی بیشتری نسبت به دیگر کف ها به سازه اصلی وارد می‌کند. قیمت کف کاذب فولادی نسبت به قیمت کف کاذب آلومینیومی پایین تر و نسبت به کف کاذب گالوانیزه بالاتر است.

تاثیر قطعات در قیمت کف کاذب فولادی چیست؟

در ساخت و تولید کف‌ کاذب از مصالح و متریال مختلفی استفاده می‌شود که ساختار و مواد تشکیل دهنده کف کاذب، منجر به شکل گیری انواع مختلف کف کاذب می شود.

کف کاذب فولادی دارای سه بخش اصلی می باشد که به واسطه ی آن تشکیل شده است. این سه بخش شامل تایل، پایه و استرینگر است.

تایل کف کاذب فولادی:  تایل یکی از اصلی ترین ها در بخش کف کاذب است و ساختار تشکیل دهنده تایل نیز بسته به کاربری آن متفاوت خواهد بود.

روکش کف کاذب آلومینیومی و روکش کف کاذب فولادی که تایل های 60*60 محسوب می شوند از دو نوع روکش برخوردارند؛ از جمله:
روکش PVC و HPL

پایه کف کاذب فولادی: برای اینکه بتوان ارتفاع مورد نظر کف مرتفع را ایجاد کرد نیاز داریم تا فاصله ی ایجاد شده‌ی بین کف اصلی و سطح مورد نیاز را بدانیم. کم ترین و بیشترین ارتفاع کف های کاذب به نوع کف بستگی دارد و در هر کف اندازه متغیر خواهد بود. بعضی از کف های کاذب نیز قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند. در مورد جنس پایه نیز با توجه به اینکه تایل از چه نوعی خواهد بود جنس آن متفاوت است.

استرینگر فولادی: برای اینکه بتوان تایل ها را روی پایه ها قرار داد از استرینگر استفاده می شود. استرینگر همانند چارچوبی جهت ثبات و توزیع بارهای تحمیلی عمل می کند.

قیمت کف کاذب فولادی چگونه محاسبه می شود؟

برای محاسبه قیمت کف کاذب و برآورد هزینه اجرای کف کاذب فولادی باید یک سری عوامل را در نظر گرفت.

قیمت هر عدد تایل: با توجه به متراژ محل مورد نظر، تعداد تایل ها برای محل مشخص می شود. تایل های کف کاذب فولادی، 60*60 سانتی متر است.

قیمت پایه: با توجه به اینکه جهت افزایش ارتفاع، چه قطعاتی (شاسی کشی یا پایه ) نیاز است، می توان هزینه آن را محاسبه کرد. در صورت استفاده از قوطی در محل مورد نظر، نیاز است که از رنگ ضد زنگ جهت دور قوطی استفاده شود که به هزینه اضافه می شود.

در صورتیکه از پایه جهت ایجاد ارتفاع کف کاذب استفاده می شود، باید هزینه پیچ و رولپلاک را نیز محاسبه کرد. چرا که جهت نصب پایه ها به زمین به پیچ و رولپلاک نیاز است.

هزینه صفحه فرز جهت برشکاری تایل ها و قوطی ها نیز باید در نظر گرفته شود. با توجه به ابعاد محیط، احتمالا به برشکاری تایل ها نیاز خواهید داشت.

هزینه اجرای کف کاذب نیز باید در نظر گرفته شود. اجرای کف کاذب با متریال های مختلف، متفاوت است.

هزینه حمل کف کاذب ها و انتقال آن به محیط مورد نظر را نیز در نظر داشته باشید.

ویژگی های کف کاذب فولادی چیست؟

 • ابعاد تایل 60 *60 سانتی متر و از جنس فولاد می باشد.
 • قابلیت نصب انواع روکش PVC,HPL را دارد.
 • حداقل ارتفاع 6 سانتی متر و حداکثر ارتفاع 160 سانتی متر
 • وزن هر تایل حدود 15 کیلوگرم می باشد.
 • میزان فولاد مصرفی در هر تایل حدود 5 کیلوگرم می باشد.
 • وزن تحمیلی به سازه در هر متر مربع حدود 42 کیلوگرم می باشد.
 • فولاد مصرفی، فولاد مبارکه از نوع ST14 , ST12می باشد.
 • مقاومت وزن تحمیلی تایل 2300 کیلوگرم می باشد.
 • مقاومت وزن تحمیلی پایه ها 3100 کیلوگرم می باشد.
 • تحمل ضربه در کف کاذب فولادی نسبت به کف کاذب آلومینیومی بیشتر است.
 • تایل ها دارای زهوار دور می باشد.
 • جنس پایه ها فولادی می باشند.
 • دارای استرینگر از جنس فولاد جهت مقاوم سازی زیر ساخت تایل ها و فیکس شدن پایه ها.
 • مقاوم در برابر آتش و اشتعال
 • مقاوم در برابر صدا

نکته: در کف کاذب فولادی، ارتفاع بیش از یک متر متریال پایه تغییر خواهد کرد.

عوامل موثر بر قیمت کف کاذب

کف کاذب یک سازه متشکل از اجزای مختلفی است که بر روی کف اصلی قرار می گیرد و فضایی برای عبور سیم ها و کابل ها، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، و تجهیزات دیگر ایجاد می کند. این سازه کاربردهای مختلفی در ساختمان ها، مراکز تجاری و صنعتی، و حتی منازل دارد.

قیمت کف کاذب به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

جنس و متریال کف کاذب

جنس و متریال کف کاذب مهم ترین عامل موثر بر قیمت آن است. کف کاذب ها از مواد مختلفی مانند فلز، پلاستیک، چوب، و سنگ ساخته می شوند. هر کدام از این مواد دارای مزایا و معایب خاص خود هستند و قیمت آنها نیز متفاوت است. به عنوان مثال، کف کاذب فلزی از استحکام و دوام بالایی برخوردار است اما قیمت آن نیز نسبتاً زیاد است. کف کاذب پلاستیکی از قیمت پایین تری برخوردار است اما استحکام آن کمتر است.

متراژ مکان مورد نظر

متراژ مکان مورد نظر نیز یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کف کاذب است. هرچه متراژ مکان بیشتر باشد، مقدار کف کاذب مورد نیاز نیز بیشتر خواهد بود و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش می یابد.

ارتفاع کف کاذب

ارتفاع کف کاذب نیز بر قیمت آن تاثیر می گذارد. هرچه ارتفاع کف کاذب بیشتر باشد، مقدار پایه های مورد نیاز نیز بیشتر خواهد بود و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش می یابد.

تجهیزات و زیرساخت کف کاذب

تجهیزات و زیرساخت کف کاذب نیز بر قیمت آن تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر کف کاذب دارای تجهیزاتی مانند سیستم تهویه مطبوع، سیستم اعلام حریق و سیستم کنترل دسترسی باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

روکش کف کاذب

روکش کف کاذب نیز بر قیمت آن تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر کف کاذب دارای روکشی از جنس سنگ، سرامیک یا چوب باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

عوامل دیگر

علاوه بر عوامل ذکر شده، عوامل دیگری مانند شرایط اقتصادی، نوسانات قیمت مواد اولیه و هزینه های حمل و نقل نیز می توانند بر قیمت کف کاذب تاثیر بگذارند.

در هنگام خرید کف کاذب، باید به عوامل موثر بر قیمت آن توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را با توجه به نیاز و بودجه خود انتخاب کنید.

معایب کف کاذب فولادی چیست؟

 • وزن تحمیلی بالا نسبت به دیگر کف کاذب ها به سازه اصلی
 • دارای استعلاک زودتر و طول عمر کمتر نسبت به کف کاذب گالوانیزه
 • نیاز به زیرساخت جهت نصب و پیاده سازی کف کاذب

مزایای کف کاذب چیست؟

با توجه به مزایای کف کاذب، قیمت کف کاذب به صرفه است. در ادامه به برخی از مزایای کف کاذب میپردازیم:

کف کاذب چندین دهه است که ویژگی مشترک مراکز داده و اتاق سرور ها  بوده است. اگرچه برخی از مراکز داده اکنون از سقف کاذب و کابل کسی ازسقف استفاده میکنند، اما سیستم های کفک اذب همچنان محبوب هستند زیرا تایل هایی با جنس های مختلفی وجود دارد که امکان خنک سازی و مدیریت کابل را موثر می کند.

مقیاس پذیری آینده:

سیستم‌های کف کاذب از نظر طراحی مدولار هستند، به این معنی که بهراحتی می توانید تایل های کف کاذب را برداشته و به کابل های زیر کف دسترسی داشته باشید. تایل ها روی شاسی و یا پایه ها قرار میگیرد و امکان جابه جایی آنها وجود دارد.

انعطاف پذیری و سازگاری:

کف کاذب می تواند انعطاف پذیری و سازگاری بیشتری به محیط ببخشد. با وجود کف کاذب می توان به راحتی چیدمان اتاق سرور را تغییر داد و سرور ها را جا به جا کرد. شما کنترل کاملی بر تنظیمات مرکز داده خود دارید.

قبل از خرید کف کاذب فولادی 60*60 باید چه نکاتی را رعایت نمائیم:

به یاد داشته باشید که قبل از خرید کف کاذب فولادی 60*60 با کارشناسان و مشاورانی که در این عرصه به فعالیت می‌پردازند، مشورت نمائید. برای اینکه با توجه به نیاز کاربری خود، کف کاذب را تهیه نمائید، بهتر است که پاسخ سؤالات زیر را بدانید و کارشناسان را از این پاسخ‌ها آگاه نمائید. این سؤالات به شرح زیر است:‌

 • متراژ مکان مورد نظر چقدر می‌باشد؟
 • حجم تأسیسات زیر کف کاذب چقدر است؟
 • قرار است چه نوع تجهیزاتی و با چه میزان وزنی بر روی کف کاذب قرار بگیرد؟
 • میزان رطوبت و دمای هوای مکان مورد نظر چقدر می‌باشد؟
 • آیا می‌خواهید که کف کاذب شما پس از نصب از قابلیت پیکربندی مجدد برخوردار باشد یا خیر؟
 • آیا می‌خواهید به هنگام نصب کف کاذب، تغییری در کف اصلی ایجاد شود یا خیر؟

و غیره.

اکنون برای درک بهتر، به توضیح هر یک از موارد بالا می‌پردازیم.

چرا قبل از خرید کف کاذب فولادی 60*60 باید از متراژ مکان مورد نظر آگاه بود؟

پاسخ این سؤال واضح است. در صورتی که متراژ مکان مورد نظر را بدانید، می‌توانید با توجه به متراژ دقیق، کف کاذب و متعلقات آن را خریداری نمائید و قیمت کف کاذب را تخمین بزنید.

در غیر این صورت، در زمان نصب و پیکربندی کف کاذب با مشکل مواجه خواهید شد.

اطلاع از حجم تأسیسات زیر کف کاذب:

دانستن این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا از ارتفاع مناسب کف کاذب خود آگاه شوید. همان‌طور که می‌دانید، کف‌های کاذب از انواع گوناگونی برخوردار هستند. از همین جهت حداقل و حداکثر ارتفاع در کف‌های کاذب متفاوت است. بنابراین، اطلاع از حجم تأسیسات و تجهیزاتی که قرار است در زیر کف کاذب کار شوند، در تصمیم‌گیری ما برای مشخص نمودن ارتفاع پایه‌های کف کاذب مؤثر خواهد بود.

اطلاع از تجهیزاتی که قرار است بر روی کف کاذب قرار بگیرند:

آگاهی از این موضوع که چه نوع تجهیزاتی و با چه وزنی قرار است بر روی کف کاذب قرار بگیرند، کمک خواهد کرد تا بدانیم که چه نوع کف کاذبی برای ما مناسب‌تر خواهد بود؛ زیرا قابلیت تحمل وزن تایل و پایه در هر کف کاذبی متفاوت می‌باشد.

میزان دما و رطوبت مکان مورد نظر:

یکی دیگر از مواردی که حائز اهمیت است، اطلاع از میزان دما و رطوبت مکان مورد نظر می‌باشد. دما و رطوبت بر روی کیفیت و دوام کف کاذب تأثیر می‌گذارد. از همین جهت، باید کف کاذبی را انتخاب نمائید که با دما و رطوبت مکان مورد نظر در تناسب باشد.

امکان یا عدم امکان پیکربندی کف کاذب پس از نصب:

نکته‌ی مهم دیگر آن است که آیا مکان مورد نظر شما، استیجاری است یا غیر استیجاری یا آیا قصد دارید که کف کاذب خود را پس از نصب، مجدداً در مکان دیگری پیکربندی نمائید یا خیر؟ در صورتی که چنین باشد شما مجاز هستید از کف کاذبی استفاده نمائید که از چنین قابلیتی برخوردار باشد. لازم به ذکر است که در بین کف‌های کاذب، کف کاذب طرح لگراند از چنین قابلیتی برخوردار می‌باشد.

ایجاد تغییر یا عدم تغییر در کف اصلی:

از آن‌جایی که ساختار نصب در هر کف کاذبی متفاوت می‌باشد، باید مشخص نمائید که با ایجاد تغییر در کف اصلی مشکلی دارید یا خیر؟ چنانچه، نخواهید که کف اصلی شما دچار تغییری شود و روند نصب کف کاذب‌ شما بدون دخالت در کف اصلی پیش برود، می‌توانید از کف کاذب طرح لگراند استفاده نمائید.

همان‌طور که خواندید تمامی موارد بالا بر روی انتخاب شما در هنگام خرید کف کاذب تأثیر می‌گذارد. بنابراین، بهتر است که فرآیند خرید خود را با اطلاع از موضوعات بالا پیش ببرید.

چرا باید از کف کاذب استفاده کرد؟

با توجه به قیمت کف کاذب که مبلغ قابل توجهی است، این سوال به ذهن میرسد که چرا باید از کف کاذب استفاده کرد.

سهولت تعمیر و نگهداری: کابل ها و سیم ها، زیر کف به خوبی سازماندهی شده اند. از آنجایی که اینها به گروه پیچیده ای از سرورها متصل هستند، تعمیر و نگهداری به موقع می تواند به سرور ها و راندمان آنها بسیار کمک کند. این روش کف کاذب امکان دسترسی آسان را برای تیم تعمیر و نگهداری بدون نیاز به تلاش برای تعیین محل کابل های مناسب فراهم می کند.کف کاذب، به دلیل سبک بودن و قابلیت جدا شدن، نصب و تعمیرات تجهیزات را آسان‌تر می‌کند.

سیم ها خارج از دید باقی می مانند: سیستم‌ کف کاذب باعث می‌شود فضای زیادی در زیر زمین وجود داشته باشد که به راحتی می‌توان سیم‌ها را که در اطراف دفتر و اتاق سرور کار می‌کنند پنهان کرد. کف کاذب به محیط نظم و زیبایی میبخشد.

کفپوش کاذب به راحتی قابل تعویض است: اینها کاشی های به هم پیوسته هستند که به راحتی قابل نصب هستند. در صورت هر گونه آسیب، به جای تعویض کل کف به راحتی کاشی آسیب دیده  قابل تعویض است.

جلوگیری از تولید الکترواستاتیک: کف کاذب، به عنوان یک عایق الکتریکی، از تولید الکترواستاتیک جلوگیری می‌کند که ممکن است باعث خرابی تجهیزات الکترونیکی شود. الکترواستاتیک به معنای ایجاد بار الکتریکی در سطح یک جسم است که ممکن است باعث تخلیه ناگهانی این بار و ایجاد شوک الکتریکی شود. در اتاق سرور، این شوک‌ها ممکن است باعث خرابی تجهیزات الکترونیکی شوند. با استفاده از کف کاذب که به عنوان یک عایق الکتریکی عمل می‌کند، از تولید الکترواستاتیک جلوگیری می‌شود و خطر خرابی تجهیزات کاهش می‌یابد.

کنترل دما و رطوبت: کف کاذب، به دلیل عایق بودن، به کنترل دما و رطوبت در اتاق سرور کمک می‌کند و باعث حفظ شرایط مناسب برای تجهیزات می‌شود.

با توجه به ویژگی ها، قیمت کف کاذب می تواند متفاوت باشد.

مشاهده همه 5 نتیجه