کف کاذب کارنو

کف کاذب کارنو بهترین کف کاذب موجود در بازار

کف کاذب کالایی‌ست که با ارتفاع مورد نیاز بر روی کف اصلی سازه، پیاده سازی می‌شود. باید در نظر داشته باشید که این نوع کف، کف اصلی سازه شما محسوب نمی‌شود. اجرای کف کاذب بیشتر در مکان‌هایی صورت می‌گیرد که نیاز به عبور تاسیسات مکانیکی یا الکتریکی و هر گونه تاسیسات دیگر دارد. از کف کاذب می توان در مراکز اداری و تجاری نیز استفاده کرد.

چرا باید این صفحه را بخوانیم؟
انتخاب صحیح تر کف کاذب
صرفه جویی درهزینه خرید
عدم پشیمانی بعد از خرید کف کاذب

انواع کف کاذب

کف کاذب بسته به نوع متریال تولیدی در انواع مختلف، در بازار ارائه می گردد، که عموما کف های کاذب بر اساس ابعاد تایل ها نیز دسته بندی می شوند:
کف های کاذب ۶۰*۶۰ و ۲۲٫۵*۲۲٫۵
کف های کاذب گروه فنی و مهندسی کارنو در سه نمونه:

  • کف کاذب گالوانیزه (طرح لگراند)
  • کف کاذب فولادی
  • کف کاذب آلومینیومی

تولید و در بازار ارائه می گردد.

کف گالوانیزه نیاز به هیچ گونه روکشی ندارد و سطح رویه، سطحی مشابه رنگ استیل است. اما کف فولادی و آلومینیومی دارای دو نوع روکش اچ پی ال و پی وی سی است که در ادامه مقاله به توضیحات کامل در این باره می پردازیم.

کف کاذب کارنو

کف های کاذب کارنو:

همانطور که می دانید یکی از ضروری ترین قسمت هایی که در استاندارد سازی مکان های حساس نقش مهمی دارد، اجرای کف کاذب است.
و همانطور که در پیش تر گفته شد شرکت فنی و مهندسی کارنو تولید کننده سه نوع کف های کاذب گالوانیزه و فولادی و آلومینیوم در بازار ایران است که به ترتیب به توضیحات کامل درباره هر یک می پردازیم.

بسیاری از مشتریان این سوال را مطرح نموده اند که کف کاذب فولادی چیست؟

اکنون در ادامه به توضیح کف فولادی و سوالاتی که برخی از مشتریان پرسیده اند خواهیم پرداخت.
بسیاری از مشتریان این سوال را مطرح نموده اند که کف کاذب فولادی چیست؟ کف کاذب فولادی، همانند کف کاذبهای دیگر کف دومی محسوب می شود که از کف اصلی سازه جدا بوده و متقارن با سقف اصلی یا سقف کاذب است.

ویژگی های کف فولادی

کفپوش کاذب فولادی از ویژگی هایی برخوردار است که به شرح زیر آورده شده است:کف کاذب فولادی کارنو

ابعاد تایل آن به اندازه ی ۶۰*۶۰ سانتی متر است.
جنس تایل کفپوش کاذب فولادی و پایه های آن از آهن با آبکاری گالوانیزه است.
حداقل ارتفاع آن ۱۶ و حداکثر ارتفاع آن ۲۱۰ سانتی متر است.
ایمنی افراد را در زمان تردد افزایش می دهد.
موجب محافظت از تاسیسات زیر کف می شود.
قابلیت نصب روکش HPL و PVC را دارد. روکش HPL روی تایل ها دارای خاصیت آنتی استاتیک، ضد خش و ضد حریق است و یکی از بهترین روکش ها محسوب می شود.
وزن تحمیلی به سازه در هر متر مربع ۴۲ کیلوگرم است.
در هر تایل میزان فولاد مصرفی ۵ کیلوگرم است.
فولاد به کار رفته فولاد مبارکه از نوع ST12 و ST14 است.
۲۳۰۰ کیلوگرم مقاومت وزن تحمیلی تایل ها است.
کف کاذب فولادی به نسبت کف کاذب آلومینیومی از تحمل ضربه ی بیشتری برخوردار است.
هر تایل حدود ۱۵ کیلوگرم وزن دارد.
این محصول از زهوار دور برخوردار است.
در برابر آتش و اشتعال مقاوم است و برای محیط ها و مراکز حساس مناسب است.
در برابر صدا از مقاومت بالایی برخوردار است.

کف کاذب فولادی از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

کف فولادی از متعلقات زیر برخوردار است:

تایل
پایه
استرینگر

اکنون در ادامه هر یک از این متعلقات را به شما توضیح خواهیم داد.
تایل:

تایل ها یکی از اصلی ترین متعلقات کفپوش کاذب فولادی است. همانطور که در بالاتر اشاره شد جنس تایل این محصول از فولاد بوده و ابعاد آن ۶۰*۶۰ است. ساختار تشکیل دهنده ی تایل ها نیز بسته به کاربری آن متفاوت خواهد بود.

پایه:

پایه نیز یکی دیگر از متعلقات این کفپوش است. در واقع پایه ها موجب ایجاد ارتفاع و فضایی می گردند که تاسیسات در آن قرار می گیرند.
پایه خود دارای: کلاهک، لوله ی واسط و کفشک است.

کلاهک بالاترین قسمت پایه است. لوله ی واسط نیز جهت تغییر ارتفاع و ایجاد فاصله مورد استفاده قرار می گیرد و پایین ترین قسمت پایه کفشک نام دارد.

یکی از مهم ترین مزایایی که پایه فولادی دارد، قابلیت رگلاژ آن می باشد.

استرینگر:

جنس این قطعه از آهن است. کاربرد استرینگر این است که به کمک آن می توان تایل ها را بر روی پایه ها قرار داد.
در واقع استرینگر قطعه ای است که همانند یک چهارچوب عمل کرده و موجب ثبات و توزیع بارهای تحمیلی می گردد.

ارتباط با کف کاذب کارنو

قیمت کف کاذب فولادی:

یکی از سوالات متداول مشتریان این است که قیمت کف کاذب فولادی و نصب آن به چه عواملی بستگی دارد؟
در ابتدا باید گفت که قیمت کفپوش کاذب فولادی به نسبت کفپوش کاذب آلومینیومی ارزان تر است و همچنین نوع روکش به کار رفته در این محصول بر میزان قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود. یکی دیگر از عواملی موثر بر قیمت این محصول نوسانات موجود در بازار است.
قیمت نصب این محصول نیز به عواملی از جمله:

متراژ مکان مورد نظر جهت نصب و اجرای کف کاذب فولادی
تعیین حجم تاسیسات زیر کف جهت مشخص کردن ارتفاع و زمان تحویل پروژه بستگی دارد.

چرا بهتر است از کف کاذب های کارنو استفاده کنیم؟

گروه فنی و مهندسی کارنو در زمینه تولید و اجرای کف کاذب از تجربه های علمی و فنی زیادی برخوردار است و محصولات خود را به دلیل کیفیت بالا و اطمینان از متریال تولیدی خود و همچنین آزمایشات معتبر و اثبات شده، تضمین میکند و در زمینه خدمات پس از فروش نیز کلیه تمهیدات لازم را به عمل آورده است. در ادامه جهت کسب بیشتر و آشنایی با مجموعه کارنو با ما همراه باشید.
گروه فنی مهندسی فراز شبکه کارنو البرز (سهامی خاص) در سال ۱۳۷۹ با هدف فعالیت تخصصی در زمینه شبکه های ارتباطی بی سیم و کابلی کار خود را آغاز نمود و فعالیت حرفه ای خود را در زمینه ­های زیرساخت مراکز حساس و استاندارد سازی مراکز مخابراتی و دیتاسنترها گسترش داد.
و با ورود به این رسته و مواجه شدن با مشکل تامین کالاهای باکیفیت و تولید داخلی، به فکر راه اندازی خط تولید کالاهایی نمود که نیاز بازار بود و تولیدات خود را با کفپوش کاذب و با هدف، تجهیز کردن مراکز داده و مخابراتی و دیگر مراکز حساس، آغاز نمود و به شکرانه الهی در این مهم موفق عمل نمود و توانست هر ساله تولیدات خود را افزایش دهد.
این مجموعه با توجه به سابقه ۲۰ ساله خود در صنعت کشور و با درنظر گرفتن نیازهای بازار، در سال ۱۳۹۳ در مقوله بازرگانی اقدام به واردات تجهیزات در صنعت آی تی و هم چنین تجهیزات مصرفی جهت تولیدات نمود، هم چنین در سالهای اخیر اقدام به صادرات محصولات خود در کشورهای همسایه و آسیایی نموده است.
این شرکت تا کنون با بهره مندی از تجربه و توان فنی و دانش تئوریک خود موفق به کسب سوابق کاری درخشان و ارزنده ای در زمینه های مختلف در صنعت برق و آی تی دست یافته است.

کف گالوانیزه طرح لگراند

کف کاذب کارنو

کفپوش کاذب گالوانیزه کارنو تنها کف کاذبی است که دارای قطعات کاملا کاربردی و کامل است که می توان متناسب با نیاز خود، ارتفاع مورد نظر را ایجاد کنید و فرایند نصب را آغاز کنید. همچنین این نوع کفپوش کاذب تنها نمونه ای است که نیاز به هیچ گونه زیرساختی ندارد و زیرساخت کف توسط قطعات کفپوش کاذب صورت می پذیرد و در برابر زلزله و لغزش مقاومت بسیار بالایی دارد و به هیچ عنوان نیاز به رگلاژ ندارد. کف کاذب طرح لگراند کارنو فاقد روکش بوده و دارای ۲۵ سال گارانتی است.
با استفاده از کف گالوانیزه کارنو می توانید در مدت زمان کوتاهی فضای پنهانی را برای انتقال کابل های برق، کابل شبکه، کابل تلفن و همچنین کابل صدا و هر گونه تاسیسات برقی دیگر ایجاد کنید.
کفپوش کاذب گالوانیزه کارنو محصولی مشابه کف لگراند فرانسه است، که نام اصلی آن کف کاذب سولفکس است. در جهت بالا بردن نقاط قوت این محصول، قطعاتی نیز تولید و ثبت اختراع شده است.
در تولید و اجرای کف کاذب کارنو، کلیه استاندارد های مربوطه اروپایی که در ایران نیز اعتبار دارد(ISO9001 ,  ISO14001) رعایت شده است تا در نهایت محصولی با کیفیت و مناسب ارائه شود.

قابلیت جذب الکتریسیته ساکن:

وجود الکتریسیته ساکن در مراکز حساس می تواند خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد.
یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید کف اتاق سرور داشته باشد، جذب الکتریسیته ساکن و انتقال آن به سیستم ارت است.
الکتریسیته ساکن می تواند سبب جرقه و آسیب به تجهیزات ارزشمند مراکز حساس شود.
به همین دلیل فراز شبکه کارنو با در نظر داشتن اهمیت این موضوع قطعه ای به نام تایل ارتینگ را تولید کرده که الکتریسیته ساکن را توسط سیم به ارت منتقل کند.

مقاومت در برابر فشار:

از دیگر ویژگی های مهم کفپوش گالوانیزه، میزان مقاومت آن در برابر فشار است. این کف قابلیت تحمل وزن ۳۰۰۰ کیلوگرم در هر متر مربع را دارد که برای مکان هایی با تجهیزات و سرور های سنگین بسیار مناسب است.
فراز شبکه کارنو با دریافت گواهینامه های معتبر در این زمینه، توانسته کف مقاومی تولید نماید.

مقاومت در برابر رطوبت:

فراز شبکه کارنو با تولید و اجرای کف کاذب مقاوم در برابر رطوبت، توانسته نیاز مناطق مرطوب را نیز بر طرف کند.
همانطور که می دانید در حال حاضر کف های کاذب ۶۰*۶۰ که شامل کف های کاذب فولادی و آلومینیومی هستند، بیشترین کاربرد را دارند. استفاده از کف کاذب فولادی در مناطق مرطوب، همچون شمال و جنوب کشور توصیه نمی شود. چرا که امکان دارد کف کاذب فولادی در طولانی مدت در مناطق مرطوب کیفیت خود را از دست بدهد. به همین دلیل گروه فنی و مهندسی کارنو کف آلومینیومی و طرح لگراند را برای مناطق مرطوب توصیه می کند.

مقاوم در برابر آتش و حرارت:

یکی از مواردی که در استاندارد سازی محیط های حساس و دفاتر و مراکز مخابراتی و دیتاسنتر ها حائز اهمیت است، کف ضد حریق و با مقاومت بالا در برابر آتش می باشد. همانطور که می دانید اتاق سرور و دیتاسنتر مکان مهمی برای سازمان است که برای ایمنی آن باید اقداماتی صورت بگیرد. یکی از مهم ترین اقدامات، اجرای کف کاذبی است که خاصیت انتقال آتش را نداشته باشد تا در صورت بروز مشکل کمترین خسارات به وجود آید.
در مراکز حساس که امنیت بسیار مهم است، از کفی باید استفاده شود که در آتش سوزی مقاوم باشد و همچنین در صورت آتش سوزی، جنس کف باید به گونه ای باشد که آتش و حرارت را به سازه های مجاور منتقل نکند.
موادی که در تولید کف کاذب استفاده شده است، نباید خاصیت قابل اشتعالی داشته باشد که در صورت آتش سوزی در مدت زمان کم، سازه از بین نرود و تخریب نشود.
کف کاذبی که توسط گروه فنی و مهندسی کارنو تولید شده است، از مواد اولیه ای استفاده شده که در برابر حرارت و آتش سوزی مقاوم بوده و در صورت آتش سوزی در محیط مانع از افزایش حریق در محیط می شود.
در تولید تایل کارنو از فولاد گالوانیزه استفاده شده است که بهترین کیفیت را دارد. با استفاده از روش گالوانیزه کردن فولاد توسط روی، کیفیت قطعه افزایش می یابد و مانع از خوردگی و زنگ زدگی قطعه در طول سالیان دراز می شود.
گالوانیزه کردن فولاد به این صورت انجام می شود که فلز را در حوضچه مذاب غوطه ور میکنند که پوششی روی قطعه ایجاد شود. ضخامت فلز روی که بر روی قطعه قرار می گیرد، می تواند تعیین کننده کیفیت قطعه باشد.
پایه های کف کارنو از جنس P.P تولید شده است. این پلیمر در صنعت کاربرد زیادی دارد و در برار حرارت وآتش سوزی از مقاومت بالایی برخوردار است.

ویژگی های کف گالوانیزه کارنو

۱- مقاومت زیاد در برابر هرگونه فشار و ضربه (تحمل بار به صورت نقطه ای، ۱٫۲ تن می باشد)
۲- قابلیت فوق العاده جذب الکتریسیته ساکن (آنتی استاتیک)
۳- امکان استفاده از باکس کفی جهت تجهیز تمام پریزهای مورد نیاز در کف
۴- دارای قطعات جانبی کاربردی کامل
۵- وزنی سبک و بی نظیر (۲۰ کیلو گرم در هر متر مربع)
۶- قابلیت دسترسی سریع و راحت به سیستم کابل کشی کف
۷- مناسب ترین راهکار جهت مدیریت کابل کشی از کف
۸- مقاومت در برابر هرگونه حریق و اشتعال آتش
۹- نگهداری آسان و قابلیت جا به جایی راحت جهت استفاده در مکانی دیگر
۱۰- مقاوم در برابر رطوبت و تغییرات محیطی
۱۱- پیوستگی الکتریکی و خصوصیات اتصال الکتریکی به زمین
۱۲- مقاومت در برابر بارهای استاتیک سنگین
۱۳- نصب آسان و سریع بدون بوجود آوردن خرابی در کف سازه ها
۱۴- کمترین نیاز به برش کاری به دلیل داشتن متعلقات مورد نیاز
۱۵- عدم خرابی کف ساختمان (سرامیک و …) به دلیل عدم نیاز به استفاده از پیچ و مهره جهت نصب
۱۷- دارای مقاومت بالا در برابر نیروهای دینامیکی
۱۸- قابلیت پوشش با موکت , پارکت و … در محیط های مورد نیاز

قطعات کف کاذب گالوانیزه کارنو

قطعات کفپوش کاذب گالوانیزه کارنو شامل تایل، پایه ساپورت، اگزیت تایل، ارتینگ تایل، ارتفاع دهنده، پلنیوم، تایل فلور باکس است که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

تایل:

تایل ها صفحه هایی هستند که سطحی ترین قطعه کفپوش کاذب است که شکلی مشابه سرامیک دارد. جنس تایل ها از فولاد گالوانیزه است که بسیار مقاوم در برابر رطوبت و دما و فشار بار تحمیلی است. این تایل ها تحمل وزن نقطه ای بالایی دارند.
تایل گالوانیزه که مشابه سولفلکس لگراند فرانسه است دارای سایز ۲۲٫۵*۲۲٫۵ سانتی متر و ضخامت ورق آن ۲ میلی متر است. با استفاده از این تایل یک سطح صاف از کفپوش کاذب ایجاد می شود.

پایه:

زیرین ترین قسمت کف، پایه ها قرار دارند که در نمای کلی دیده نمی شوند. این پایه ها بر خلاف پایه های دیگر کف های کاذب، برای اتصال به زمین نیاز به پیچ و رولپلاک و یا رولت بولت ندارند و باعث خرابی کف نمی شوند. پایه ها وظیفه نگهداری تایل در جای خود را دارند. تمامی وزن وارد شده به کف کاذب توسط همین پایه ها حفظ می شود به همین علت است که جنس پایه ها باید در هنگام خرید بیش از دیگر قطعات مورد توجه قرار بگیرد
پایه کف به گونه ای مهندسی شده که تحمل وزن بالایی دارد و نیازی به رگلاژ ندارد و هم چنین در آینده، هیچ گونه جا به جایی و لغزش در تایل ها بوجود نمی آید زیرا تایل ها دارای نقطه فیکس شدن که به اصطلاح به آن نک میگویند و زمانیکه دو عدد تایل در یکی از شیارهای پایه قرار میگیرد تایل ها به یکدیگر قفل میشوند و به هیچ گونه فضای خالی که در آینده باعث شود بر اثر راه رفتن ایجاد سر و صدا کند به‌وجود نمی آید. و همچنین دسترسی به زیر کف بسیار سهل و راحت است. به دلیل فضای خالی کوچکی که در چهار گوش تایل وجود دارد به راحتی می توان با انداختن یک پیچ گوشتی در هر گوشه تایل، آن تایل را برداشت و به سطح زیر کف سازه دسترسی پیدا کرد و لازم به ذکر است وزن هر تایل ۹۰۰ گرم است و جهت جا به جایی وزن سبکی دارد که خود این مسئله نیز حائز اهمیت است.
ارتفاعی که توسط پایه در اجرای کف کاذب ایجاد می شود، ۱۲ سانتی متر است. برای ارتفاع های بیشتر، از قطعه دیگری به نام ارتفاع دهنده استفاده می شود.

قطعه ارتفاع دهنده:

این قطعه جهت افزایش ارتفاع پایه است و طول هر قطعه ۱۱ سانتی متر است که به پایه اصلی با طول ۱۲ سانتی متر متصل می شود و هر ۱۱ سانتی متر می توانیم افزیش پایه را داشته باشیم.
این قطعه بسیار کاربردی است و تاثیری در کاهش تحمل وزن تحمیلی ندارد و همانند پایه اصلی از قابلیت تحمل وزن بالا برخوردار است و جنس پایه از P.P گرید A است که بالاترین کیفیت را در این صنعت دارد.
قطعه ارتفاع دهنده حتی قابلیت پلکانی بودن سطح را به راحتی به ما می دهد و ما میتوانیم به سادگی حتی پله ایجاد کنیم.

پلنیوم:

از پلنیوم برای بخش های کناری کف استفاده می شود تا فضای خالی بین کف و دیوار پوشانده شود. این پلنیوم ها با ارتفاعات مختلف مانند ارتفاع ۱۲ سانتی متر، ۲۳ سانتی متر و ۳۴ سانتی متر و بر اساس ارتفاع پایه های استفاده شده در کف تولید شده اند.

تایل اگزیت:

تایل اگزیت در قسمتی از کف استفاده می شود که نیاز است کابل ها از زیر به روی کف منتقل شوند. یک ضلع این تایل دارای فرورفتگی است و با قرار گرفتن ۲ تایل در جهت مناسب کنار یکدیگر، فضای مناسبی جهت خروج کابل از کف به محیط ایجاد می کند.

تایل ارتینگ گالوانیزه:

تایل ارتینگ جهت انتقال ارت محیط به ارت ساختمان است. همانطور که می دانید وجود الکتریسیته ساکن در محیط می تواند به دستگاههای الکترونیکی آسیب بزند و عمر دستگاهها را کوتاه کند لذا جهت حفاظت دستگاه‌ها می بایست حتما از این قطعه استفاده کنیم. و این قطعه خاصیت جذب الکتریسیته را دارد و در اصطلاح کف کاذب خاصیت آنتی استاتیک بودن را دارد.

تایل فلور باکس گالوانیزه:

تایل فلور باکس جهت جانمایی باکس کف در تایل است که ابعاد آن ۴۵*۴۵ و بر اساس ابعاد باکس کفی می بایست با دستگاه فرز و جهت زیبایی برش با لیزر آن را برش زد و با توجه به اینکه داخل باکس کفی، پریز های برق و شبکه و تلفن می تواند جانمایی گردد قابلیت دسترسی به پریز های برق و شبکه و تلفن در کف را به ما میدهد.

خرید کف کاذب

کف کاذب آلومینیومی

یکی دیگر از محصولات شرکت فنی و مهندسی کارنو، کف کاذب آلومینیومی است. شما می‌توانید برای مکان‌های گوناگونی از این کف استفاده نمائید. از جمله:

اتاق سرور
اتاق برق
اتاق مانیتورینگ
شرکت‌ها یا سازمان‌ها
و غیره
قطعات کف کاذب آلومینیومی:

کف آلومینیومی، همانند فولادی و گالوانیزه از قطعاتی ساخته شده است. از جمله:

تایل
پایه
استرینگر

ویژگی‌های کف آلومینیومی:

یکی از موارد مهمی که در هنگام خرید کف کاذب، باید بدان توجه نمائید، ویژگی‌های آن است.
از همین جهت در ادامه به توضیح این ویژگی‌ها می‌پردازیم.
ابعاد تایل آلومینیومی ۶۰ *۶۰ بوده و جنس آن از آلومینیوم مصرفی LM2  است.
تایل های این کف، قابلیت نصب روکش را دارند. حداقل ارتفاع برای کف کاذب آلومینیومی ۱۴ سانتی متر و حداکثر ارتفاع ۱۰۰ سانتی متر در نظر گرفته شده است و اگر ارتفاع این محصول از اندازه‌ی مشخص شده، بیشتر شود از حالت استاندارد خارج می‌شود.
وزن تایل آلومینیومی همراه با روکش PVC حدود ۸ کیلوگرم و وزن هر تایل با روکش HPL حدود ۷٫۵ کیلوگرم خواهد بود.
وزن تحمیلی به سازه در هر متر مربع نیز حدود ۲۴ کیلوگرم است؛ البته قابل ذکر است که وزن تحمیلی به سازه اصلی نسبت به کف کاذب فولادی پایین تر است. مقاومت وزن تحمیلی تایل ۲۳۰۰ کیلوگرم و مقاومت وزن تحمیلی پایه ها ۷۰۰۰ کیلوگرم خواهد بود. جنس نوارد دور تایلها از PVC بوده و جنس کلاهک پایه های آلومینیوم و لوله واسط از فولاد است، همچنین این کفپوش کاذب از قابلیت بازیافت برخوردار است.

کف کاذب آلومینیومی مناسب برای محیط های مرطوب:

همانطور که می‌دانید هر کف کاذبی از متریال و ساختار منحصری برخوردار است. از همین جهت کف آلومینیومی نیز برای محیط های مرطوب بسیار مناسب است.
بهتر است در هنگام خرید کف کاذب شرایط آب و هوایی محیط خود را نیز در نظر داشته باشید؛ زیرا اگر با توجه به دما و رطوبت محیط خود کف کاذبی را خریداری کنید، می توانید آن محصول را در طول زمان بیشتری استفاده نمائید.

کف کاذب مناسب برای فضای باز

یکی دیگر از انواع کف کاذبی که گروه فنی و مهندسی کارنو به نصب و اجرا آن می پردازد، کف کاذب مناسب برای فضای باز مانند پشت بام می باشد. این نوع کف برای رفع مشکل پوشش سقف ها و کف سازی فضاهای خارجی بسیار مناسب است. پایه ها دارای کلاهک هایی با قابلیت خود تراز شونده هستند که شیب سطح را تا ۵ درصد در هر متر، اصلاح می‌کند. روی پایه ها را می توان با موزاییک و یا سنگ پوشاند تا فضایی هموار ایجاد شود. از فضای خالی ایجاد شده، می توان برای عبور لوله ها و سیم ها و کابل ها استفاده کرد.

همچنین با عبور هوا به طور ثابت از این فضای خالی، عایق حرارتی را ایجاد میکند.

برای کسب بیشتر درباره این محصول، با کارشناسان گروه فنی و مهندسی کارنو تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰

۰۵۱-۳۷۰۵۷۰۵۰-۴

کاربردهای فعلی کف کاذب

در دنیای امروزی کف کاذب معمولا در مراکز داده و اتاق سرور ها استفاده می شود. تمام کابل کشی ها و سیم کشی ها نیز در زیر کف قرار می گیرند. یک مرکز مخابراتی معمولاً از مجموعه‌های پیوسته رک های تجهیزات تشکیل شده است. در مراکز داده اغلب تجهیزات زیادی نصب و پیکربندی می شود وبنابراین، باید سنگین‌ترین بار را برای کف کاذب پیشبینی کرد. علاوه بر این، مراکز داده اغلب تحت فشارهای فیزیکی و الکتریکی ناشی از منابعی مانند آتش‌سوزی و خطاهای الکتریکی قرار دارند. برای دیتاسنتر ها و اتاق سرور ها باید کف کاذب هایی با ویژگی آنتی استاتیک را در نظر گرفت.  تمامی کف های کاذب تولیدی کارنو این ویژگی مهم را دارد و شما به راحتی میتوانید از این محصولات کاربردی در اتاق سرور خود استفاده کنید. در واقع کف کاذب جایگزینی برای استفاده از سقف های کاذب است که میتوان تجهیزاتی که در سقف کاذب قرار میگیرد را زیر کف کاذب پنهان کرد.

۱. کف کاذب یک سیستم توزیع کابل کشی برای مدیریت کابل و برق: با استفاده از کف کاذب میتوان تجهیزات کمتری را برای کابل کشی و کانال کشی استفاده کرد. همچنین به کاهش سطح کف تا سقف و ارتفاع کلی ساختمان تا ده درصد منجر می شود. این بدان معناست که ساختمانی که از سیستم کف کاذب برای مسیریابی خدمات استفاده می‌کند، فضای داخلی قابل استفاده بزرگ‌تری نسبت به ساختمان‌هایی دارد که با ارتفاع مساوی از روش سنتی برای کابل کشی استفاده می‌کند. در نهایت، دسترسی آسان‌تر به سیم‌کشی و تهویه مطبوع به این معنی است که افراد مسئول مجبور نیستند با نردبان یا سایر تجهیزات کار کنند، روند را سرعت می‌بخشد و در نتیجه باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های کاهش زمان کار می‌شود.

۲.  قدرت و انعطاف پذیری مدیریت داده: کف کاذب انعطاف پذیری بی نظیری را در مورد پیکربندی مجدد و مدیریت سیم کشی برق و کابل های داده ارائه می دهند. دسترسی به سیم و کابل آسان است و می توان آنها را در هر قسمت سریع متصل کرد. امکان استفاده از سیم کشی مستقیم، میزان سیم کشی مورد نیاز را کاهش می دهد، هزینه ها را کاهش می دهد و امکان بهبود زمان هنگام نصب دستگاه های الکتریکی را فراهم می کند.

هر بخش صنعتی در مورد مدیریت امکانات با چالش‌های متفاوتی مواجه است و کف کاذب می‌تواند راه‌حل‌های متناسب و سفارشی‌شده برای این مسائل ارائه دهد. از آنجایی که مالکان ساختمان و تأسیسات در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که سرمایه‌گذاری‌هایشان برای درازمدت سودآور و پایدار باقی می‌ماند، بیشتر و بیشتر در حال کشف این موضوع هستند که نصب و اجرای کف کاذب می‌تواند راه را به روی طیف گسترده‌ای از صرفه‌جویی در هزینه، زمان و انرژی باز کند.

شرکت فنی و مهندسی کارنو قرین به دو دهه است که به فعالیت و تولید در این عرصه می پردازد. این شرکت از دانش، تجربه و آگاهی لازم برخوردار می باشد و تا به اکنون پروژهای زیادی را با موفقیت به اتمام رسانده است. این شرکت به شما کمک خواهد کرد تا بهترین نوع کف کاذب را با توجه به نوع کاربری خود بدون هدر رفت مالی، انتخاب کنید.
در نتیجه شما می توانید برای خرید این محصول با پشتیبانان گروه فنی و مهندسی کارنو تماس گرفته و پس از دریافت اطلاعات لازم اقدام به خرید نمائید.

تماس با دفتر تهران: ۸۸۴۸۶۳۰۰(۰۲۱) تماس با دفتر مشهد: ۳۷۰۵۷۰۵۳(۰۵۱)