کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟

کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟

کف کاذب کالایی است که با ارتفاعی مورد نیاز بر روی کف سازه اصلی پیاده سازی می شود. باید در نظر داشته باشید که کف کاذب، کف اصلی سازه شما محسوب نمی شود. این نوع کف بیشتر در مکانهایی استفاده می شود که نیاز به عبور تاسیسات مکانیکی یا الکتریکی دارند.
لازم به ذکر است که اجرای کف کاذب در دیتاسنترها و مراکز حساس جزو استانداردهای TIA و BICSI می باشد.

 

کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟

فروش و اجرای انواع کف کاذب توسط شرکت فنی و مهندسی کارنو

کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟

انواع کف کاذب

سه نوع کف وجود دارد که برای مراکز حساس همچون اتاق سرور ها و دیتاسنتر ها و اتاق کنترل و اتاق برق و … مناسب است که با توجه به ویژگی ها و نیاز های هر پروژه می توان یک نوع را انتخاب کرد.

 • کف کاذب کارنو (طرح لگراند)
 • کف کاذب فولادی
 • کف کاذب آلومینیومی

ویژگی های کف کاذب کارنو

۱- مقاومت زیاد در برابر هرگونه فشار و ضربه (تحمل بار به صورت نقطه ای، ۱٫۲ تن می باشد)
۲- قابلیت فوق العاده جذب الکتریسیته ساکن (آنتی استاتیک)
۳- امکان استفاده از باکس کفی جهت تجهیز تمام پریزهای مورد نیاز در کف
۴- دارای قطعات جانبی کاربردی کامل
۵- وزنی سبک و بی نظیر (۲۰ کیلو گرم در هر متر مربع)
۶- قابلیت دسترسی سریع و راحت به سیستم کابل کشی کف
۷- مناسب ترین راهکار جهت مدیریت کابل کشی از کف
۸- مقاومت در برابر هرگونه حریق و اشتعال آتش
۹- نگهداری آسان و قابلیت جا به جایی راحت جهت استفاده در مکانی دیگر
۱۰- مقاوم در برابر رطوبت و تغییرات محیطی
۱۱- پیوستگی الکتریکی و خصوصیات اتصال الکتریکی به زمین
۱۲- مقاومت در برابر بارهای استاتیک سنگین
۱۳- نصب آسان و سریع بدون بوجود آوردن خرابی در کف سازه ها
۱۴- کمترین نیاز به برش کاری به دلیل داشتن متعلقات مورد نیاز
۱۵- عدم خرابی کف ساختمان (سرامیک و …) به دلیل عدم نیاز به استفاده از پیچ و مهره جهت نصب
۱۷- دارای مقاومت بالا در برابر نیروهای دینامیکی
۱۸- قابلیت پوشش با موکت , پارکت و … در محیط های مورد نیاز

کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟

چرا بهتر است از کف کاذب کارنو استفاده کنیم؟

گروه فنی مهندسی کارنو (فراز شبکه کارنو البرز(سهامی خاص)) در سال ۱۳۷۹با هدف فعالیت تخصصی در زمینه شبکه های ارتباطی و رایانه ­ای کار خود را آغاز نمود و فعالیت حرفه ای خود را در زمینه ­های تولیدات و واردات گسترش داد.

این مجموعه با توجه به سابقه ۲۰ ساله خود در صنعت کشور و با درنظر گرفتن نیازهای بازار، در سال ۱۳۹۰ اقدام به طراحی و تولید انواع محصولات مرتبط با دیتاسنتر و دیگر مراکز حساس به شرح زیر نموده است:

 • سیستم کنترل و مانیتورینگ مدیریت زیرساخت دیتاسنتر (Karno Logic)
 • سیستم کنترل و مانیتورینگ رک (Smart BitRack)
 • پاور ماژول های حرفه ای (PDU BitRack)
 • کف کاذب کارنو

و هم چنین در سال ۱۳۹۳، در مقوله بازرگانی، اقدام به واردات تجهیزات شبکه های کامپیوتری نمود که در این امر مهم نیز توانست نیاز مشتریان خود را رفع نماید .

این شرکت تا کنون با بهره مندی از تجربه و توان فنی و دانش تئوریک خود موفق به کسب سوابق کاری درخشان و همکاری مستمر با ارگان ها و سازمان های دولتی و خصوصی در زمینه مشاوره، طراحی و پیاده­ سازی زیر ساخت­های شبکه با بستر مسی و فیبر نوری و وایرلس، مراکز نگهداری داده (دیتاسنتر) مطابق با استانداردهای بین المللی، گردیده که در ادامه به پاره ای از آنها اشاره خواهد شد.

کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟

گروه فنی و مهندسی کارنو، تولید کننده نسل جدیدی از کف کاذب مناسب برای مراکز حساس

همانطور که می دانید یکی از ضروری ترین قسمت هایی که در استاندارد سازی مکان های حساس نقش مهمی دارد، اجرای کف کاذب می باشد.
کف کارنو تنها کفی است که دارای قطعات کاملا کاربردی و کامل است که می توان متناسب با نیاز خود ارتفاع جدیدی را ایجاد کنید و فرایند نصب را آغاز کنید.

با استفاده از کف کارنو می توانید در مدت زمان کوتاهی فضای پنهانی را برای انتقال کابل های برق، شبکه، تلفن، صدا و … ایجاد کنید.
کف کاذب کارنو محصولی مشابه کف لگراند فرانسه (سولفکس) می باشد که در جهت تکمیل آن، قطعاتی نیز تولید و ثبت اختراع شده است.
در تولید و اجرای کف کاذب کارنو، کلیه استاندارد های مربوطه اروپایی که در ایران نیز اعتبار دارد (ISO9001 , ISO14001) رعایت شده است تا در نهایت محصولی با کیفیت و مناسب ارائه شود.

قابلیت جذب الکتریسیته ساکن

وجود الکتریسیته ساکن در مراکز حساس می تواند خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید کف کاذب اتاق سرور داشته باشد، جذب الکتریسیته ساکن و انتقال آن به سیستم ارت است.

الکتریسیته ساکن می تواند سبب جرقه و آسیب به تجهیزات ارزشمند مراکز حساس شود.
به همین دلیل فراز شبکه کارنو با در نظر داشتن اهمیت این موضوع قطعه ای به نام تایل ارتینگ را تولید کرده که الکتریسیته ساکن را توسط سیم به ارت منتقل کند.

مقاوم در برابر فشار و ضربه

از دیگر ویژگی های مهم کف کاذب کارنو، میزان مقاومت آن در برابر ضربه و فشار می باشد. این کف قابلیت تحمل وزن ۳۰۰۰ کیلوگرم در هر متر مربع را دارد که برای مکان هایی با تجهیزات و سرور های سنگین بسیار مناسب است.
فراز شبکه کارنو با دریافت گواهینامه های معتبر در این زمینه، توانسته کف مقاومی تولید نماید.

مقاوم در برابر رطوبت

فراز شبکه کارنو با تولید و اجرای کف کاذب مقاوم در برابر رطوبت، توانسته نیاز مناطق مرطوب را نیز بر طرف کند. همانطور که می دانید در حال حاضر کف های کاذب با روکش های pvc و hpl بازار را فراگرفته است، اما نکته ای که جود دارد این است که استفاده از این نوع کف ها در مناطق مرطوب همچون شمال و جنوب کشور توصیه نمی شود. زیرا به مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهند.
تایل های کف کاذب کارنو از جنس گالوانیزه بوده و پایه ها نیز pvc می باشند که در برابر رطوبت بسیار مقاوم عمل می کنند.

مقاوم در برابر آتش و حرارت

یکی از مواردی که در استاندارد سازی محیط های حساس و دفاتر و مراکز مخابراتی و دیتاسنتر ها حائز اهمیت است، کف ضد حریق و با مقاوم در برابر آتش می باشد. همانطور که می دانید اتاق سرور و دیتاسنتر مکان مهمی برای سازمان است که برا ایمنی آن باید اقدامتی صورت بگیرد. یکی از مهم ترین اقدامات، اجرای کف کاذبی است که خاصیت انتقال آتش را نداشته باشد تا در صورت بروز مشکل کمترین خسارات به وجود آید.
در مراکز حساس که امنیت بسیار مهم است، از کفی باید استفاده شود که در آتش سوزی مقاوم باشد و همچنین در صورت آتش سوزی، جنس کف باید به گونه ای باشد که آتش و حرارت را به سازه های مجاور منتقل نکند.
موادی که در تولید کف کاذب استفاده شده است نباید خاصیت قابل اشتعالی داشته باشد که در صورت آتش سوزی در مدت زمان کم، سازه از بین نرود و تخریب نشود.
کف کاذبی که توسط گروه فنی و مهندسی کارنو تولید شده است، از مواد اولیه ای استفاده شده که در برابر حرارت و آتش سوزی مقاوم بوده و در صورت آتش سوزی در محیط مانع از افزایش حریق در محیط می شود.
در تولید تایل کارنو از فولاد گالوانیزه استفاده شده است که بهترن کیفیت را دارد. با روش استفاده از روش گالوانیزه کردن فولاد توسط روی، کیفیت قطعه افزایش می یابد و مانع از خوردگی و زنگ زدگی قطعه در طول سالیان دراز می شود.
گالوانیزه کردن فولاد به این صورت انجام می شود که فلز را در حوضچه مذاب غوطه ور میکنند که پوششی روی قطعه ایجاد شود. ضخامت فلز روی که بر روی قطعه قرار می گیرد، می تواند تعیین کننده کیفیت قطعه باشد.
پایه های کف کارنو از جنس ABS تولید شده است. این پلیمر در صنعت کاربرد زیادی دارد و در برار حرارت وآتش سوزی از مقاومت بالایی برخوردار است.

اما قطعات کف کاذب کارنو کدام اند؟

قطعات کف کارنو به سه دسته تقسیم می شوند: پایه، پلنیوم، تایل

پایه:

زیرین ترین قسمت کف، پایه ها قرار دارند که در نمای کلی دیده نمی شوند. این پایه ها بر خلاف پایه های دیگر کف های کاذب برای اتصال به زمین نیاز به پیچ و مهره ندارند و باعث خرابی کف نمی شوند. پایه ها وظیفه نگهداری پنل در جای خود را دارند. تمامی وزن وارد شده به کف کاذب توسط همین پایه ها حفظ می شود به همین علت است که جنس پایه ها باید در هنگام خرید بیش از دیگر قطعات مورد توجه قرار بگیرد.

ارتفاعی که توسط پایه در اجرای کف کاذب ایجاد می شود، ۱۲ سانتی متر است. برای ارتفاع های بیشتر، از قطعه دیگری به نام ارتفاع دهنده استفاده می شود.

تایل:

تایل ها صفحه هایی هستند که در ظاهر دیده می شوند. تایل های کارنو انواع مختلفی دارند. جنس تایل ها از فولاد گالوانیزه می باشد که بسیار مقاوم در برابر رطوبت و دما و ضربه است. این تایل ها تحمل وزن نقطه ای بالایی دارند.

تایل استیل: تایل استیل کارنو دارای سایز ۲۲٫۵*۲۲٫۵ می باشد و ضخامت ورق آن ۲ میلی متر است. با استفاده از این تایل یک سطح صاف از کف کاذب ایجاد می شود. 

تایل اگزیت: تایل اگزیت کارنو در قسمتی از کف استفاده می شود که نیاز است کابل ها از زیر به روی کف منتقل شوند. یک ضلع این تایل دارای فرورفتگی است و با قرار گرفتن ۴ تایل در جهت مناسب کنار یکدیگر، فضای مناسبی جهت خروج کابل از کف به محیط ایجاد می کند.

پلنیوم:

از پلنیوم برای بخش های کناری کف استفاده می شود تا فضای خالی بین کف و دیوار پوشانده شود. این پلنیوم ها با سه ارتفاع ۱۲ سانتی متر، ۲۳ سانتی متر و ۳۴ سانتی متر تولید شده اند. 

کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟

برخی از مشتریان کارنو

 • کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟
 • کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟
 • کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟
 • کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟
 • کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟

 

و ده ها برند برتر دیگر …

کف کاذب چیست و نحوه اجرای انواع کف کاذب چگونه است؟

 

تماس با دفتر تهران: ۸۸۴۸۶۳۰۰(۰۲۱) – تماس با دفتر مشهد: ۳۷۶۰۳۷۶۰(۰۵۱)