چگونه کناف آسیب دیده را ترمیم نماییم؟ ترمیم کناف ساختمان

امروزه بیشتر افراد به دنبال این هستند که خانه هایی زیبا لوکس و مدرن داشته باشند ؛یکی از انواع روش هایی که برای زیبا سازی خانه مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه در جوامع ما بسیار رایج شده استفاده از کناف و نصب سقف های کاذب می باشد. اگر شما نیز از جمله اشخاصی هستید که برای زیباسازی خانه خود از کناف استفاده کرده اید؛ این مقاله مخصوص شماست. کناف توسط دو برادر آلمانی تولید شده و امروزه در تمام دنیا مورد استفاده قرار میگیرد؛ اما از آنجایی که این نمونه از سقف ها که با کناف ایجاد می شوند دوام زیادی نداشته و در برابر آب و رطوبت و ضربات آسیب پذیر می باشد باعث میشود که افراد هر از چندگاهی به ترمیم کناف ساختمان بپردازند. اگر هر قسمتی از کناف خانه یا محل کار شما آسیب دیده فراز شبکه کارنو البرز این اطمینان را به شما می دهد که بازسازی آن کار نسبتا ساده ای است و در زمان کوتاهی اتفاق می افتد.

انواع کناف از نظر کاربرد جهت ترمیم کناف ساختمان:

کناف دیوار:

کناف دیوار در اکثر اوقات نقش جداکننده دارد. برای نصب کناف دیواری به مصالح زیادی نیاز نیست و با پیچ و مهره نصب می شود؛ کناف دیواری به دلیل زیاد نیودن مصالح مورد استفاده در آن قیمت کمتری دارد و مقرون به صرفه می باشد.

کناف سقف

کناف سقف دو نوع برجسته و یکپارچه دارد و به دلیل سهولت کار با آن اجرای بسیار آسان و سریع است؛ همچنین اجرای کناف سقف برخلاف گچ کاری وزن زیادی ندارد!

کناف یکپارچه:

زیر سازی فلزی برای کناف کاری یکپارچه جزء الزامات کار می باشد تا بتوان کناف ها را به آنها وصل کنیم زیر ساخت کناف به مقاوت سازه و ایمن بودن آن کمک می کند؛ کناف های یک پارچه به طور معمول به عنوان سقف کاذب کاربرد دارند.

برای اجرای کناف های یکپارچه در ابتدا بایستی صفحات کناف را بر روی زیر سازی سقف پیچ کنیم، در ادامه برای از بین بردن شکاف ها و درزها از بتونه و درزگیر استفاده کنیم؛ در صورتی که تمایل دارید پس از اتمام کار می توانید آن را رنگ کنید.

کناف برجسته:

این نوع کناف ها را در بیشتر اوقات به صورت لایه لایه و مشبک کار کنید از همین خاطر به آنها کناف مشبک نیز گفته می شود؛ بر روی کناف برجسته میشود از انواع چراغ های تزئینی و نور پردازی استفاده کرد.

کناف برجسته در اکثر اوقات از جنس چوب است که روی آن گچ کار شده است؛ این نوع کناف ها به صورت تایل های جداگانه اجرا می شود که باید کنار هم نصب شوند و به همین علت هم اجرای آن به نسبت آسان است. حال اگر می خواهید در مورد کف کاذب هم اطلاعاتی به دست آورید می توانید با خواندن مقاله ما در این زمینه بهترین ها را به دست آورید.

این مطلب را از دست ندهید .
اصول نگهداری اتاق سرور ، تضمین پویایی و کارایی

روش های تعمیر کناف ساختمان :

برای تعمیر کناف ساختمان از روش های مختافی میتوان استفاده کرد که در ادامه ۲ روش رایج تعمیر کناف را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد:

  1. روش تعمیر موضعی کناف :

در این  روش با استفاده از سوهان و یا چاقوی تیز محل آسیب دیده را برش دهید و به شکل هندسی منظم مانند مربع، دایره یا مستطیل شکل در آورید؛ سپس زیر سازی در حفره ایجاد شده انجام دهید و بعداز آن صفحه جدید را با پیچ tn به صفحه اصلی وصل کنید؛ بعد از متصل کردن صفحه جدید به صفحه اصلی درزگیری را انجام دهید و سطح کار را آماده کنید. با انجام تمامی این فرایندها کار ترمیم کناف ساختمان شما به اتمام میرسد.

وصله های مخصوصی وجود دارد که اگر سطح آسیب دیدگی کناف شما کوچک باشد برای ترمیم آن قسمت از این وصله ها استفاده میکنیم و در پایان بتونه کاری انجام می شود، وصله ای که در این فرایند استفاده می کنیم از نوع پشت چسب دار می باشد و بعد از اتمام بتونه کاری محل مربوطه را رنگ آمیزی می کنیم تا هیچ گونه تفاوتی با قسمت های دیگر نداشته باشد.

  1. استفاده از پارچه کاغذ:

در ابتدا شکستگی ها بایستی با چسب سطحی فیبر ببندید و منتظر بمانید تا چسب خشک شود سپس یک پارچه کاغذ را به نحوی که از اندازه شکستگی بزرگتر باشد برش داده و برروی دیوار قرار دهید و چسب فیبر ثابت کنید و بعد از خشکیدن چسب سطح آن را با سنگ صیقل دهید تا کار تمیز در بیاید.

استفاده از پارچهه کاغذ در تعمیر کناف ساختمان یکی از بهترین و راحتترین روش ها برای ترمیم و مرمت کناف میباشد.

  1. استفاده از ترمیم کننده کناف:

در ابتدا یک پاکت از ترمیم کننده کناف را تهیه کنید و با آب آماده کنید در ادامه به داخل شکستگی کناف زده و آن را ترمیم کنید؛ بعد از آنکه سطح کار خشک شد سطح ترمیم شده را با کمک سنگ زمزمه صیقل کنید.

  1. جایگزین کردن کناف:

در صورت بزرگ بودن شکستگی، می توانید از جایگزینی کناف استفاده کنید؛ در این حالت باید در ابتدا قطعه شکسته شده را با یک ابزار تیز بتراشید و بعد قطعه جدید را که به اندازه مکان تراشیده شده است را چسبانده و بعد از خشک شدن سطح ایجاد شده را با سنگ صیقل میدهیم تا سطح با دیوار هماهنگ شود.

  1. استفاده از الیاف گلاس:

الیاف گلاس از جنس شیشه فشرده و با کیفیت بالایی هستند که به صورت نوارهایی با طول بلند و عرض باریک ساخته میشوند؛

این مطلب را از دست ندهید .
قیمت اجرای کف کاذب و عوامل موثر آن

برای مرمت شکستگی های کناف با استفاده از الیاف گلاس در ابتدا محل شکستگی ها را به خوبی تمیز کرده و با چسب فیبر سطحی بسته شود و در ادامه با استفاده از چسب کناف روی شکستگی را بپوشانید و نوار الیاف گلاس را برروی آن قرار دهید.

بعد از گذاشتن الیاف دوباره با چسب کناف آن قسمت را بپوشانید، بعد از آنکه سطح کاملا خشک شد با استفاده از تیغه سطح اضافی را حذف کنید تا سطح کناف با دیوار هماهنگ شود.

الیاف گلاس به خوبی می تواند در برابرضربات و فشارهای قوی مقاومت کند و به همین جهت برای استفاده در ترمیم کناف هایی که در مقابل ضربه قرار دارند مانند درب ها و پنجره ها بسیار مناسب می باشد.

  1. سیم‌کاری:

در ابتدای کار شکستگی ها را با چسب سطحی فیبر بپوشانید و اجازه دهید تا خشک شود.

در قدم دوم چند قطعه سیم نرم و تخت را به اندازه قسمت های شکسته برش داده و در زیر شکستگی کناف قرار دهید تا به صورت هندسی و با کمی فاصله از هم دیگر قرار بگیرند سپس از طریق چسب کناف سیم ها را به دیوار بچسبانید.

در ادامه سطح را با پارچه کناف پوشانده و با استفاده از ابزاری تمیز چسب کناف را به میزان مورد نیاز روی پارچه کناف و سیم ها بزنید؛ بعد از خشک شدن چسب ها سطح ترمیم شده را صیقل دهید و با رنگی شبیه رنگ دیوار آن را رنگ کنید تا یک دست شود.

نکته قابل توجه در همه این روش ها این است که بعد از هر کدام از روش های مرمت باید حتما صیقل کاری انجام شود تا سطح ترمیم شده با همه ی سطح یکدست و یکنواخت شود، همچنین برای اطمینان از میزان محکم بودن و چسبندگی چسب ها قبل از ترمیم روی یک سطح کوچک آن را امتحان کنید.

کف های کاذب کارنو : مزایا و کاربردهای فوق‌العاده

خدمات فراز شبکه کارنو در زمینه تعمیر کناف ساختمان:

همانطور که تا الان متوجه شدید ترمیم کناف آسیب دیده بسته به نوع و شدت آسیب به کناف دارد؛ در برخی موارد جزئی شما میتوانید به راحتی با تهیه مواد لازم و اقدامات کوچک خیلی سریع کناف خود را تعمیر کنید، اما در مواقعی که آسیب به ناحیه بزرگی از کناف وارد شده باشد برای آنکه تعمیر کناف شما هرچه بهتر و تمیز تر در بیاید بهتر است از تکنسین های با تجربه در این کار بهره ببرید تا کناف آسیب دیده شما مانند روز اول و به زیبا ترین شکل ممکن مرمت شود.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *