توزیع برق از زیر کف کاذب

توزیع برق و جریان هوا از زیر کف کاذب چگونه انجام می‌شود؟

استفاده از سیستمی که مصرف انرژی را کاهش دهد و باعث صرفه جویی شود، همواره چالش بزرگی برای مراکز داده بوده است. در این رابطه باید گفت که از مزایای نصب سیستم‌های کم هزینه و انعطاف پذیر با کمک کف کاذب در دفتر کار یا اتاق رایانه، این است که با سیم‌کشی برق ماژولار “plug &  play” و توزیع برق از زیر کف کاذب، می‌توانید مطمئن باشید که ساختمان شما انعطاف‌پذیری نهایی را دارد و می‌تواند نسبت به تغییرات سازمانی و فناوری به سرعت، آسان و مقرون به صرفه پاسخ دهد.

یک سیستم “plug-and-play” به شما امکان می‌دهد تجهیزات جدیدی اضافه کنید، به روندهای فعلی طراحی دفتر کامپیوتر و اداری رسیدگی کنید، یا تغییرات دیگر را بسیار ساده و سریع انجام دهید.

 

توزیع جریان هوا از زیر کف کاذب در اتاق کامپیوتر

توزیع هوای زیرزمینی کف کاذب (UFAD) باعث به حداکثر رساندن (IAQ) می‌شود. کیفیت هوای داخل ساختمان همان (IAQ) است که به بهبود هوای داخل و اطراف ساختمان‌ها و سازه‌ها اشاره دارد، به خصوص مواردی که به سلامت و راحتی ساکنان مربوط می‌شود. همچنین درک و کنترل آلاینده‌های رایج در داخل مرکز می‌تواند به کاهش نگرانی‌های بهداشتی کمک کند.

(UFAD) هزینه‌های انرژی را تا ۲۰% کاهش می‌دهد، کارایی تهویه، کیفیت هوای داخل ساختمان و راحتی کارمندان را بهبود می‌بخشد و حتی تحقیقات نشان داده که روی کاهش غیبت‌های کارکنان تاثیر دارد، راه حل بهره‌وری را افزایش می‌دهد و کیفیت ساختمان را بهتر می‌سازد. ناگفته نماند، به طور قابل توجهی به گواهینامه “LEED” و “WELL” کمک می‌کند.

IAQ یا بهره‌وری انرژی و راحتی شخصی را به حداکثر برسانید

سیستم‌های UFAD

سیستم‌های UFAD از یک سیستم کف کاذب برای ایجاد یک پلنوم توزیع هوا و بهبود کیفیت محیط داخلی، استفاده می‌کنند.

UFAD از جریان هوای طبقه بندی شده برای بهبود اثربخشی، تهویه و بهبود کیفیت هوای داخلی استفاده می کند. این کار بوسیله انتقال هوا با سرعت کم از زیر کف کاذب، به منطقه تعیین شده انجام می شود. سپس به هوا اجازه می‌دهد تا به طور طبیعی به فضا بازگردد و آلاینده‌ها و CO2 را از افراد ساکن دور کند.

سیستم‌های UFAD همچنین انعطاف پذیری و کنترل را بهبود می‌بخشد.. UFAD امکان پیکربندی مجدد (دیفیوزر) را در واکنش به تغییرات دفتر کار و تغییرات چیدمان فراهم می‌کند. هر دیفیوزر می‌تواند به سیستم کنترل شخصی مجهز شود تا کارکنان بتوانند میزان و جهت جریان هوا را در فضای مورد نظر خود تنظیم کنند.

این مطلب را از دست ندهید .
کف کاذب دیتاسنتر را چگونه بهتر انتخاب کنیم

از نظر زیبایی شناختی، باید اشاره کرد که  UFAD نیاز به کانال کشی در سقف کاذب و همچنین سیستم‌های خنک کننده دیواری را حذف می‌کند و میزان فضای توزیع یافته در دیوارها را افزایش می‌دهد. بنابراین امکان اضافه کردن پنجره‌های بزرگ‌تر با نور روز بیشتر و دسترسی به مناظر را فراهم می‌کند.

برای ترکیب بهتر فشار و جریان هوا در محیط‌های کار و بهبود کیفیت آن، سیستم‌های جابجایی هوای در زیر کف کاذب (UFAD) باید در نظر گرفته شوند. این سیستم‌ها هوای تمیز را از کف وارد سالن می‌کنند و هوای برگشتی را در سقف می‌پذیرند که در نتیجه هوای کثیف از محل خارج شده و به سیستم فیلتراسیون مرکزی یا تخلیه مستقیم ساختمان وارد می‌شود.

یک سیستم مدیریت انعطاف پذیر و پایدار

توزیع برق به روش سنتی‌، سخت و بیهوده است. تعبیه کابل‌های برق و داده‌های ولتاژ پایین در سقف، دیوارها و سایر سازه‌ها، انعطاف پذیری را گران و تغییرات بعدی را محدود کرده و نیروی کار، هزینه‌های مواد را افزایش می‌دهد؛ همچنین زمان از کار افتادگی تجهیزات را کوتاه  و پیکربندی مجدد فضای شما را به دلیل تغییر نیازهای کسب و کار، ممنوع یا سخت می‌کند.

کم‌ترین تغییرات با تغییر کاربری در ساختمان

کف‌های کاذب نیاز به تعبیه و توزیع برق در ساختارهای سفت و سخت پنهان در دیوار یا سقف را از بین می‌برد. در نتیجه به ساکنین و کارکنان محل اجازه می‌دهد تا آزادی دسترسی سریع و آسان به تاسیسات  زیر آن را داشته باشند در نتیجه، انعطاف پذیری را فراهم می‌کند. به دلیل آسانی در جابجایی کابل در زیر کف کاذب، برای مثال می‌توان محل کار را به آسانی و با صرف انرژی و هزینه کم از یک دفتر وکالت به یک شرکت کامپیوتری یا هر کاربری دیگری تغییر داد.

محصولات شرکت فراز شبکه کارنو

محصولات کف کاذب شرکت کارنو مزایای پایدار بسیاری را در طول ساخت و ساز و بهره برداری از یک ساختمان ارائه می‌دهند. در طول مرحله ساخت و ساز، یک سیستم توزیع خدمات زیرزمینی در کف کاذب، امکان کاهش ارتفاع دال به دال، کاهش میزان مصالح ساختمانی مورد نیاز از جمله حذف کانال‌ها و کاهش طول کابل برق و داده را فراهم می‌کنند.

این مطلب را از دست ندهید .
کف کاذب در معماری و طراحی داخلی

سیستم تهویه

در حین کار، یک سیستم تهویه مطبوع زیر کف کاذب با توزیع برق از زیر کف کاذب، کیفیت هوای داخلی، بهره‌وری انرژی و کنترل راحتی شخصی کارکنان را افزایش می‌دهد. بنابراین فشار کمتر روی سیستم، به صرفه‌جویی انرژی می‌انجامد.

این کار از طریق کاهش تجهیزات مکانیکی و ساعات کارکرد طولانی تر اکونومایزر [(Economizer) یکی از انواع مبدل حرارتی‌ست] انجام می‌شود. علاوه بر این، توانایی استفاده مجدد از مواد تامین کننده خدمات مانند سیم، کابل، پریز و دیفیوزر در طول پیکربندی مجدد، همچنین پایداری طول عمر تاسیسات را بیشتر کرده و بهبود می‌بخشد.

با استفاده از کف کاذب در ساختمان‌های خود از مزایای پایدار و کارایی بالای این کفپوش برخوردار شوید. برخی از آن مزایا عبارتند از:

  • بهره وری انرژی و بهبود آن
  • کیفیت محیط کاری داخلی سالم‌تر
  • کاهش مواد  مصرفی و هزینه‌ها

مهندسی فراز شبکه کارنو

گروه فنی مهندسی فراز شبکه کارنو در سال ۱۳۷۹با هدف فعالیت تخصصی در زمینه شبکه‌های ارتباطی بی سیم و کابلی کار خود را آغاز نمود و فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه ‌های زیرساخت مراکز حساس و استانداردسازی مراکز مخابراتی و دیتاسنترها گسترش داد.

کفپوش کاذب گالوانیزه (کف کاذب طرح لگراند) شرکت فنی مهندسی کارنو دارای ۲۵ سال گارانتی و خدمات پس از فروش است و کف‌های کاذب ۶۰*۶۰ دارای یکسال گارانتی هستند. و در زمینه اجرای کف کاذب و تولید این محصولات از تجربه‌های علمی و فنی زیادی برخوردار است و محصولات خود را به دلیل کیفیت بالا و اطمینان از متریال تولیدی خود و همچنین آزمایشات معتبر و اثبات شده، تضمین می‌کند و در زمینه خدمات پس از فروش نیز کلیه تمهیدات لازم را به عمل آورده است در ادامه جهت کسب بیشتر و آشنایی با توزیع برق از زیر کف کاذب مجموعه کارنو با ما همراه باشید. امید است که با خواندن این مقاله استفاده برده باشید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *