مشکلات کف کاذب

اگر در مورد مشکلات کف کاذب دیتاسنتر نیاز به کمک دارید، همراه شما هستیم

کف‌های کاذب یکی از ارکان اصلی تشکیل دهنده مراکز داده در سراسر جهان هستند. طراحی نوآورانه آنها طیف گسترده‌ای از مزایای ویژه را برای مراکز داده به ارمغان آورده است. اما هیچگاه از مسائل و مشکلات کف کاذب بعد از نصب مصون نخواهید بود. کف‌های کاذب دارای مشخصات بار بحرانی مخصوص به خود هستند و در مورد نگهداری و استفاده نیاز است که به دقت دستورالعمل‌ها رعایت شوند. بیایید نگاهی دقیق‌تر به کف‌پوش‌های مرکز داده و مشکلاتی که ممکن است برای آنها ایجاد شود، بیندازیم.

 

چرا مراکز داده روی کف‌های کاذب بنا می‌شوند؟

کف‌های کاذب به دلایل زیادی بخشی ضروری از مراکز داده هستند. مزیت اصلی‌شان تأثیر آنها بر جریان هوا و پوشش کابل‌هاست. کف کاذب اجازه قرارگیری کابل‌های شبکه و جریان یافتن هوا را جهت خنک سازی سازه به دیتاسنتر می‌دهد.قرار دادن مرکز داده در طبقه اول ساختمان مزیت دارد. در این صورت دیگر آسانسورهای باربری برای جابجایی تجهیزات بزرگ برق و خنک کننده یا قفسه‌های رک و IT بارگذاری شده به داخل و خارج مورد نیاز نیستند. قرا گرفتن مرکز داده در طبقه اول اهمیت دیگر دارد؛ زیرا دال بتنی طبقه همکف معمولاً بسیار قوی تر از یک دفتر کار طبقه بالا است.

 

چرا مراکز داده به کف کاذب نیاز دارند؟

کف های کاذب اغلب برای قرار دادن تجهیزات مرکز داده ساخته می‌شوند. آنها همچنین برای کمک به سیستم کنترل جریان هوا در سرتاسر مرکز داده و کاهش دمای هوای ورودی تجهیزات و سرورهای IT استفاده می‌شوند. این نوع کف کاذب تابع قوانین ساختمانی محلی و استاندارد ملی و صنعتی هستند. به غیر از ردیف‌های متعدد سرورها، تنها تجهیزاتی که در اتاق سرور می بینید واحدهای توزیع برق و خنک کننده هستند. یک سیستم کف کاذب امکان توزیع یکنواخت هوای خنک شده با انرژی کمتر را فراهم می‌کند. اثر طبیعی افزایش گرما، هوای گرم را به طور موثرتری از طریق کانال کشی به سمت بالا و خارج می راند.

 

مشخصات کف‌های کاذب مرکز داده

در کنار مزایای بسیار زیاد آنها، برای حل مشکلات کف کاذب برای اتاق های مرکز داده و عمر طولانی و عملکرد مناسب، کف‌های کاذب، دارای استانداردها و روش‌های مهمی هستند که باید رعایت شوند.

تایل‌های آنها باید کاملاً صاف باشند؛ همچنین ارتفاع شان قابل تنظیم است تا بتوانید سطح مناسب را پیدا کنید. پس از نصب، شما می‌توانید پنل‌ یا تایل‌ها را بلند کرده و در صورت لزوم به راحتی به کابل‌ها دسترسی داشته باشید.

در مورد مشکلات کف کاذب، جدای از نحوه قرارگیری، کاشی یا تایل، باید از نظر فیزیکی به اندازه کافی قوی باشند تا بتوانند وزن چندین هزار کیلوگرم تجهیزات موجود در رک‌های الکترونیکی را تحمل کنند. به همین دلیل معمولاً از موادی مانند آلومینیوم و فولاد ساخته می‌شوند. در شرکت فراز شبکه کارنو، کارشناسان ما از کاشی‌های فولادی، گالوانیزه و یا آلومینیومی برای تحمل وزن‌های تجهیزات سنگین استفاده می‌کنند.

این مطلب را از دست ندهید .
مزایای کف کاذب

در بخش بعدی به جزئیات وزن خواهیم پرداخت؛ زیرا تحمل وزن، بخش مهمی از استانداردها و همچنین مشکلات کف کاذب در مرکز داده است. دانستن مشخصات تحمل وزن مناسب می‌تواند جزء کلیدی در جلوگیری از سایش زودهنگام یا آسیب به تایل‌ها باشد.

 

 

رک‌ها نیز باید به دقت چیده شوند تا توزیع وزن آنها یکنواخت باشد و مانع از جریان هوا یا دسترسی به کابل نشود. آنها نباید در یک زاویه قرار گیرند. در عوض، باید همیشه در راهروهایی به موازات کاشی یا تایل‌ها قرار داشته باشند.

در نهایت، تعمیر کف کاذب  و نگهداری آن ، یک جزء حیاتی برای حفظ کف‌های کاذب در شرایط خوب است. یک سیستم کف کاذب، معمولاً حدود ۲۰ سال با بازرسی‌های منظم و تعمیرات در صورت نیاز دوام می‌آورد. البته ممکن است در طول این مدت بخواهید کفپوش خود را نیز تقویت و تراز کنید. همچنین باید حتما از پاک کننده‌های ضد الکتریسیته ساکن استفاده کنید.

 

 کف کاذب چقدر وزن را می‌تواند تحمل کند؟

پاسخ دقیق به این سوال برای دوام آنها و جلوگیری از مشکلات کف کاذب وآسیب‌های پرهزینه، حیاتی‌ست. استانداردهای توزیع و نصب کف کاذب مرکز داده شامل بسیاری از انواع اطلاعات در مورد مصالح کف ساختمان، سازه‌هایی که در روی آن جا به جا می‌شوند و شیوه‌های نگهداری موثر شما از آنهاست. بارهای سنگین‌تر می‌تواند باعث فروریختن کف‌های کاذب مرکز داده شود. از آنجایی که رک‌ها در یک مرکز داده می‌توانند ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ پوند وزن داشته باشند، باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • آیا پنل‌های کف برای تحمل وزن‌های بیشتر اصلاح شده اند؟
 • رتبه بار وزنی سیستم  کف کاذب شما (RAF) چقدر است؟
 • آیا مسیر و زیربنای مرکز داده ارزیابی شده است تا مشخص شود که آیا پایه می‌تواند تحمل  وزن‌های روی آن را داشته باشد؟
 • آیا سیستم RAF شما تحمل بار تجهیزات و حرکت دادن آنها را دارد؟

کارشناسان فراز شبکه کارنو می‌توانند اطمینان حاصل کنند که کف مرکز داده می‌تواند افزایش بارها را تحمل کند، یا خیر.

چالش‌‌ها و مشکلات کف کاذب

در حالی که نصب کف‌های کاذب اتاق سرور یک راه عالی برای پشتیبانی منظم از دیتاسنتر شماست، مسائلی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. شما باید استانداردهای بارگذاری کف مرکز داده را به طور کامل رعایت کنید. همچنین باید تعمیر و نگهداری حرفه ای و تمیز کردن منظم را برنامه ریزی کنید تا سیستم کف کاذب خود را در بهترین شرایط نگه دارید.

این مطلب را از دست ندهید .
چگونه می‌توان کف ‌های کاذب را روی دال‌های بتونی ساخت

 

برخی از مشکلات کف کاذب که می‌تواند در مرکز داده ظاهر شود عبارتند از:

مشکلات کف کاذب از نظر ساختاری

با استفاده نادرست یا شیوه های نگهداری غلط، یک سیستم کف کاذب می‌تواند ضعیف شود یا فرو بریزد. پنل‌ها ممکن است به دلیل وزن بارهای نورد سنگین یا وجود رطوبت در پنل‌های نوع چوبی تاب بخورند. تریم‌های لبه ممکن است به دلیل استفاده نادرست، ناپایداری یا نصب مجدد نامناسب پس از حذف از بین برود. عدم برش در لبه‌های کار، ممکن است سایش زودرس، ناپایداری، بریدگی و سایر مشکلات به وجود آورد. مشکلات جانبی می‌تواند از نصب نامناسب، شل شدن مهاربندها و تغییرات دما ناشی شود. با مراقبت و نگهداری مناسب و حرفه ای، همیشه مدیریت حفاظت از دیتاسنتر خود را به عهده بگیرید.

 

سن

همانطور که اشاره شد معمولاً حدود ۲۰ سال دوام می‌آورند. (شرکت فراز شبکه کارنو کف‌های کاذب گالوانیزه طرح لگراند خود را با ضمانت ۲۵ ساله در اختیار شما قرار می‌دهد.)

راندمان انرژی پایین

سیستم کف کاذب اگر به درستی نصب و استفاده شود، می‌توانند مزایای زیادی در صرفه جویی انرژی در مرکز داده شما داشته باشند. با این حال، بدون نصب مناسب، آنها در واقع می توانند کارایی کمتری داشته باشند.

بهترین راه برای جلوگیری از این مشکلات، همکاری با متخصصان فراز شبکه کارنوست که نصب، تعمیر، نگهداری و تعویض حرفه‌ای کف مرکز داده را ارائه می‌دهند. این خدمات قابل اعتماد می‌تواند به شما کمک کند طول عمر کف خود را به حداکثر برسانید و آن را برای استفاده در سال‌های آینده به خوبی ضمانت کنید.

 

خدمات کف کاذب شرکت فراز شبکه کارنو

کارشناسان فراز شبکه کارنو طیف گسترده ای از خدمات کف‌های کاذب را برا مراکز داده ارائه می دهند. کارشناسی مرکز داده و شناسایی و معرفی کف کاذب مناسب اتاق سرور و تعمیر و تعویض و شناسایی مشکلات کف کاذب.

اگر کف کاذب مرکز داده شما با مشکلاتی مواجه است، ما می‌‌توانیم به شما کمک کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت کف کاذب، همین امروز با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰

۰۵۱-۳۷۶۰۳۷۶۰

4 نظر

 • علی عمادی

  مشکلی در کف کاذب اتاق سرور ما پیدا شده برای بازدید از کف کاذب چطور هماهنگ کنم؟

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام لطفا با کارشناسان شرکت فراز شبکه کارنو تماس بگیرید.

 • جلالی

  سلام کف کاذب ها چقدر عمر دارند ؟

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام
   شرکت فراز شبکه کارنو کف‌های کاذب گالوانیزه طرح لگراند خود را با ضمانت ۲۵ ساله در اختیار شما قرار می‌دهد.

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *