کف کاذب پانچدار چیست

کف کاذب پانچدار چیست

کف کاذب پانچدار چیست و چه کاربردهایی در دیتاسنتر و اتاق سرور دارد؟

در اتاق های سرور و دیتاسنترها از طریق تاسیسات و قطعه های الکترونیکی بسیار که در دسترس است گرمای چشم گیری تولید می شود. جهت خنگ نگه داشتن این قطعه ها باید سیستم های خنک کننده را بکار برد که عموما راه عبور هوا در دیتاسنترهایی که استاندارد های زیادی را در خود دارند از زیر کف کاذب عبور می کند و هوای تولید شده به وسیله سیستم کولینگ در نقطه های مد نظر و مدیریت شده با خنکی کنترل شده از زیر کف کاذب و از طریق تایل های کف کاذب پانچدار بیرون می رود.

پخش جریان هوا به میزان فشار و سرعت جریان هوا، محل جدایی کانال هوا و نرخ خروجی تایل های کف کاذب پانچدار ارتباط مستقیم دارد. تایل های کف کاذب پانچدار در انواع مختلف و با نرخ های خروجی متفاوت هوا( از ۱۷% تا ۴۵%) وجود دارند.
همه این تایل ها با همان سایز و اندازه کف کاذب معمولی ساخته شده و کف پوش و رنگ زیری اپوکسی آن هم تماما یکسان بوده و مثل آنها هم اجرا می شوند، فرق آنها در این است که تایل های کف کاذب پانچدار توخالی می باشد و تحمل بار پهن شده و بار متمرکز آن کم تر از تایل های معمولی است با این حال درست مانند تایل های معمولی روی همان پایه و استرینگرها اجرا می شوند.

تایل های پانچدار را میتوان در زیر رک ها و یا اگر درب های پانچدار دارند، در روبروی درب رک جای گذاری کرد. تایل های دمپر را نیز می توان مورد استفاده قرارداد و با بکارگیری دمپر جهت دلخواه را تنظیم کنیم تا جریان هوا از مسیر مورد نظر عبور کند. در هر موردی بکارگیری تایل های کف کاذب پانچدار می تواند مثمر ثمر باشد و در منتقل کردن درست و بدون پایین آمدن کیفیت خنکی جریان هوا، کاهش برودتی هوا، پایین آمدن تلف شدن انرژی و در راستای استاندارد شدن هر چه بیشتر دیتاسنتر و اتاق سرور کمک کنند.

این مطلب را از دست ندهید .
کف کاذب در معماری و طراحی داخلی

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *