تایل کف های کاذب

قیمت اجرای کف کاذب و عوامل موثر آن

قیمت اجرای کف کاذب، بررسی تخصصی و جامع

قیمتی که برای نصب کف پوش کاذب در نظر گرفته شده است در حوزه ی صنعت و ساختمان، امری کلیدی به حساب می آید ومورد توجه متخصصان قرار گرفته است. به احتمال زیاد کسی که این مقاله را می خواند می خواهد یک دیتاسنتر را راه اندازی کند. حتی اگر این قصد را نداشته باشید در این مقاله بطور کلی درباره ی هزینه ای که باید برای نصب کف پرداخت شود و ویژگی های مثبتی که بر آن تاثیر می گذارد اشاره می شود.

قیمت اجرای کف کاذب، سفری از گذشته های دور به امروز

در اصل عبارت قیمت اجرای کف کاذب مفهوم جدیدی را می رساند. افرادی که در گذشته در کار ساخت و سازهای سنتی بودند بهتر از دیگران این را درک می کنند چرا که کابل ها، سیم ها و لوله ها را روی دیوار و سقف و کف نصب می کردند که موجب مشکلات عدیدی می شد.
روش سنتی اولین مشکلی که دارد، هزینه های اجرای کار را افزایش می دهد، دومین مشکل این بود که کیفیت و کارایی تجهیزات را کاهش می داد و مشکل دیگرش دسترسی به تجهیزات بود که در تعمیرات مشکلات پیچیده ای به جود می اورد و سازه ای بزرگ را به ما تحویل می داد. با پیشرفت سازه ها در پروژه های میدانی، به مرور زمان نام کف های کاذب و اجرای آن و بعد هم قیمت نصب کف کاذب در اینترنت همگانی شد و موجب شد که الان من و شما در حال تحلیل آن باشیم.
ساده تر بگوییم که قیمت اجرای کف کاذب به دو مولفه بستگی دارد. جنس، طرح و قطعاتی که در این کار استفاده می شود یکی از این مولفه هاست و دیگری خواسته ای است که کارفرما از متخصص دارد.
برای مثال، کارفرما می خواهد که سیستم سرمایش در کف اجرا شود، این کاملا واضح است که کارفرما هزینه ی بیشتری برای اجرای این پروژه باید پرداخت کند. این مقدمات را گفتیم تا به ویژگی های تاثیر گذار بر قیمت نصب کف برسیم.

این مطلب را از دست ندهید .
آشنایی با کف کاذب ضد حریق

شروع از مثال بالا;سیستم سرمایش تاثیر گزار است

اولین مولفه ی تاثیر گذار بر قیمت اجرای کف کاذب، وجود سیستم سرمایش و گرمایش می باشد. ایا دلیل این کار را می دانید؟

به بیان ساده تر و غیر تخصصی میتوان گفت، در مواقعی که سیستم سرمایش و گرمایش از نیازهای اجرایی باشد، خیلی چیزها تغییر می کند مانند ارتفاع کف، جنس پانل ها و طرح کف (دلیل اینکه طرح کفپوش کاذب نیز تغییر می کند این است که باید این قابلیت را داشته باشد که جریان هوا را از خود عبور دهد و مقاومتش در برابر تنش، کرنش و برش هایی که شاید انجام شود بالا برود)و خیلی از قطعات و اجزا دیگر.
البته این را فراموش نکنید که زمانی که هزینه اجرای کف کاذب افزایش می یابد شما به پیشرفت های زیادی دسترسی پیدا می کنید، چرا که اگر این کاررا انجام ندهید، با نصب این سیستم ها در سقف به مشکلاتی مانند چکه کردن و خرابی نمای فضا بر میخورید.

جریان هوا چگونه مدیریت خواهد شد؟

جریان هوایی که شما می خواهد اجرایی شود تاثیر به سزایی در قیمت اجرای کف کاذب دارد. جریان هوای کف و ارتباطی که بین فضای بالا و پایین هست نیز بسیار مهم است. کاملا مشخص است که قیمت اجرای کف کاذب وابسته به تهویه و جریان هوا می باشد و هرچه اهمیت بالاتری داشته باشد هزینه بیشتری را باید متحمل شوید.

جدایی آب از الکتریسیته; پای ایمنی در میان است
ایمنی، خصیصه ی اصلی قیمت اجرای کف کاذب می باشد. انچه عیان است این است که زیر کف پر از کابل ها و سیم هایی است که محل عبور الکتریسیته می باشند و همچنین کانال های ابی بسیاری که وظیفه سرمایش و گرمایش را به عهده دارند، انچه که مهم است ترفندی است که جدایی این دو عامل را مهیا کند که موجب تغییر قیمت اجرای کف کاذب می شود.
انتظار می رود که این را بدانید که هرچه سطح ایمنی بالاتر باشد قیمت اجرای کف کاذب نیز به نسبت ان افزایش پیدا می کند.

قیمت اجرای کف کاذب و تغییراتی مدیریتی

این مساله از موردهای قبلی مهم تر و نیاز به توضیح بیشتری دارد. افراد یا سازمان هایی وجود دارند که به اینده توجه خاصی دارند و نمی خواهند از ان ها به عنوان مدیری که کاری ناتمام و معیوب انجام داده یاد شود. به همین دلیل در پروژه هایشان نیاز به نرمش دارند. اگر بخواهید کف کاذبی انعطاف پذیر نصب کنید که قابلیت این را داشته باشد که در هر مساحتی اجرا شود و هر تغییری که می خواهید انجام دهید را پذیرا باشد، باید انتظار افزایش قیمت را داشته باشید ولی از لحاظ اقتصاد مهندسی بهترین کار ممکن را انجام داده اید و یک عمر ماندگاری دارد. پیش از پایان مقاله بهتر است این نکته را هم بگوییم که قیمت اجرای کف کاذب خیلی مناسب تر از موارد دیگر است.
هزینه ای که به شما گفته میشود ثابت و به دلار است، شما میتوانید در روز نصب خودتان آن را به ریال محاسبه کنید. هزینه ای که برای هر فوت مربع کفپوش کاذب باید پرداخت شود چیزی بین ۲۰ الی ۲۵ دلار می باشد، این درحالی است که اجرای کف ساده به تنهایی ۷ الی ۱۲ دلار در نظر گرفته شد است. از نظر شما ایمنی، راحتی و آینده مهم تر است یا ۱۰ دلار؟ ما به انتخاب شما ایمان داریم و از درستی آن مطمئنیم، پس انتخاب خود را با ما در میان بگذارید تا اطلاعات کامل تری در اختیارتان قرار دهیم.

این مطلب را از دست ندهید .
آشنایی با کف کاذب روف گاردن

گروه فنی و مهندسی کارنو تولید کننده انواع کف کاذب

گروه فنی و مهندسی کارنو تولید کننده انواع کف کاذب مناسب برای دیتاسنتر و اتاق سرور و دیگر مراکز حساس می باشد. کف کاذب هایی که گروه متخصص و فنی کارنو تولید کرده است، عبارتند از:

کف کاذب فولادی

کف کاذب آلومینیومی

کف کاذب گالوانیزه (کف کاذب طرح لگراند)

همانطور که متریال های کف کاذب ها با یکدیگر متفاوت است قیمت اجرای کف کاذب نیز متفاوت می باشد.

برای اطلاع دقیق از قیمت ها و مشاوره رایگان می توانید با مشاوران گروه فنی و مهندسی کارنو تماس بگیرید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *