انواع کف کاذب

انواع کف کاذب فولادی

آیا میدانید: چند نوع کف کاذب فولادی تولید می شود که از نظر ظاهر کاملا مشابه هم هستند؟

امروزه بهترین و ممتازترین نوع کف کاذب، به کف کاذب فولادی تعلق می گیرد که در بیشتر پروژه ها مورد مصرف قرار می گیرد.
کف کاذب فولادی بخاطر مزیت های بسیاری که دارد در مقایسه با بقیه موارد این سازه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و مصرف کنندگان بسیاری را به خود جذب می کند. این موضوع موجب شده تا خیلی از استفاده کنندگان بدون در نظر داشتن شرایط ویژه پروژه فقط در پی کف کاذب فولادی باشند.
جای تاسف دارد که دید ساده برخی از پیمانکاران موجب شده که کیفیت محصول را تایید نکنند و تنها قیمت پایانی مد نظر باشد برای انتخابی که می کنند.
تایل های فولادی از ادغام دو ورق به وجود می آید که ورق بالایی به صورت تخت می باشد تا سطح بدست آمده یکدست و صاف شود و ورق زیرین بخاطر قوی تر کردن تایل کف کاذب فرم داده شده است. فضای خالی بوجود آمده میان این دو ورق را با ماده کامپوزیت مخصوصی که با نام سیمان سبک شناخته می شود، پر می کنند.
به تازگی بعضی از شرکت ها بخاطر کاهش قیمت پایانی کف کاذب، فضای خالی میان دو ورق تایل کف کاذب را پر نمی کنند. به همین روند قیمت فروش آن کمتر می شود ولی از لحاظ ظاهری چیزی عوض نشده و مصرف کنند این محصول را نیز با نام کف کاذب فولادی خریداری می کند.

برای همین کف کاذب های فولادی را می توان به دو قسمت بزرگ تقسیم کرد:

این مطلب را از دست ندهید .
عوامل تاثیرگذار بر قیمت آسمان مجازی

۱٫ کف کاذب فولادی توپر
۲٫ کف کاذب فولادی توخالی

مزیت های کف کاذب توخالی از نظر سازنده:

۱٫ وزن پایین در زمان حمل و نقل
۲٫ قیمت پایانی کم تر بخاطر مصرف کمتر مواد

عیوب کف کاذب فولادی توخالی:

۱٫ بدلیل فضای خالی میان ورق های بالایی و زیرین، موقع راه رفتن روی کف کاذب، صدای زیادی تولید می شود و آرامش را مختل می کند.
۲٫ فضای میان دو ورق آهنی به آسانی اکسیده می شود. به همین دلیل عناصر اصلی تایل، ضعیف شده و استقامت خود را از دست بدهد.
۳٫ در تایل توخالی، در لبه های برش خورده، بدلیل ضعف پل های استقامتی، لبه مد نظر، استحکام خود را از دست می دهد و در زمان کوتاهی کج می شود.
۴٫در تایل توخالی، بدلیل اینکه ورق رویه نازک و زیر آن خالی می باشد، بخاطر بار روزمره مانند: وزن افراد و…. در گذشت زمان در فاصله میان دو تکیه گاه، این ورق گود افتاده، در آخر سطحی غیر یکدست ایجاد می کند.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *