نصب و اجرای کف کاذب شرکت

پروژه اجرای کف کاذب شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا

یکی دیگر از پروژه های موفق شرکت فنی و مهندسی کارنو، نصب و اجرای کف کاذب شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا می باشد. این شرکت در زمینه طراحی، مهندسی، ساخت، حمل و نصب انواع سازه ها و شناورها فعالیت دارد. دفتر مرکزی این شرکت در تهران قرار دارد.

نصب و اجرای کف کاذب اتاق سرور شرکت مهندسی دریایی ایران صدرا

اتاق سرور به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های سازمان محسوب می شود که باید استاندارد های لازم در آن رعایت شود تا بهترین عملکرد را داشته باشد.

گروه فنی و مهندسی کارنو با دانش و تجربه خود، تمام استاندارد ها را در پروژه رعایت می کند و بهترین عملکرد را در این زمینه نشان می دهد.

کف کاذبی که در اتاق سرور شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا اجرا شده است، از نوع فولادی با روکش HPL می باشد.

این نوع کف کاذب از استحکام بالایی برخوردار است و برای اتاق سرور میتواند گزینه ی مناسبی باشد.

کف کاذب فولادی دارای سه قطعه تایل، پایه و استرینگر می باشد. تایل ها از جنس فولاد بوده که با روکش HPL سطح آن پوشیده شده است. ابعاد تایل ها ۶۰*۶۰ سانتی متر می باشد.

پایه های کف کاذب فولادی نیز از جنس فولاد تولید شده و استحکام بالایی دارد. کمترین ارتفاعی که می توان برای پایه فولادی در نظر گرفت ۵ سانتی متر می باشد و بیشترین ارتفاع ۱۶۰ سانتی متر می باشد.

استرینگر کف کاذب فولادی نیز همانند خط کش بین پایه ها نصب می شود و تایل ها روی آن قرار میگیرد. این قطعه از جنس گالوانیزه می باشد.

متراژ اتاق سرور شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا، ۳۰٫۶ متر در نظر گرفته شده است و حدود ۸۵ عدد تایل فولادی با روکش HPL در این اتاق استفاده شده است. با توجه به نیاز پروژه، ارتفاع کف کاذب ۳۴ سانتی متر در نظر گرفته شده است.

جهت قرار دادن سرور و رک، شاسی کشی کف طبق استاندارد انجام شده است.

پروژه کف کاذب شرکت زال پارس

از دیگر پروژه های اجرا شده توسط گروه متخصص و با تجربه کارنو، اجرای کف کاذب شرکت زال پارس می باشد. در این پروژه از کف کاذب فولادی ۶۰*۶۰ با روکش hpl استفاده شده است.

کف کاذب فولادی یکی از مرغوب ترین انواع کف کاذب است که در پروژه های زیادی اجرا می شود. این نوع کف کاذب نسبت به کف کاذب آلومینیومی، از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر می باشد.

کف کاذب ۶۰*۶۰ فولای از ورق فولادی فرم گرفته شده تولید شده است و روی ورق ها از رنگ پودری الکترواستاتیک استفاده شده است.

تایل های کف کاذب فولادی به صورت تو پر است. به این صورت که از دو ورق به هم چسبیده تولید شده و ورق ها به این صورت است که سطح رویی کاملا صاف و سطح زیرین، به شکل فرم گرفته می باشد. بین دو ورق از سیمان و کامپوزیت خاصی پر شده که سبب افزایش استقامت تایل شده است. روکش hpl از رزین تحت فشار و در دمای بسیار بالا تولید شده است. حاصل ترکیب رزین و لایه های سلولزی صفحاتی بسیار با دوام و پرقدرت است که باعث شده در صنعت کاربرد زیادی داشته باشد و به عنوان روکش روی کف کاذب استفاده شود و ویژگی هایی همچون ضد آب و مقاومت در برابر دما را به کف کاذب می بخشد. با توجه به خصوصیاتی که روکش hpl دارد، از این نوع کف کاذب در مکان هایی همچون اتاق سرور و اتاق برق و … که مراکز حساسی هستند استفاده می شود.

در این پروژه، کف کاذب به روش شاسی کشی اجرا شده و از پایه فولادی استفاده نشده است.

در روش شاسی کشی، استحکام کف کاذب افزایش می یابد همچنین در این روش، لغزش کف کاذب به حداقل رسیده و دیگر نیاز به رگلاژ دوره ای کف وجود ندارد.

نکته نظرات:
بهتر است قوطی های زیر سازی رنگ شوند، چرا که انجام این کار مانع از زنگ زدگی قوطی ها می شود و عمر قوطی های زیرسازی را افزایش می دهد.