کف سازی اتاق سرور

چرا کف سازی اتاق سرور اهمیت دارد؟

کف سازی اتاق سرور در استاندارد سازی اتاق سرور کمک بسزایی دارد. ب همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله درباره استاندارد کف کاذب اتاق سرور و نحوه کف سازی اتاق سرور مطالبی ارائه دهیم.

کف کاذب به گونه ای است که با ارتفاع بر روی کف اصلی اتاق قرار میگیرد و فضایی خالی را بین کف اصلی و کف کاذب اتاق به وجود می آورد. کف سازی اتاق سرور به طور معمول هنگام طراحی اتاق سرور در نظر گرفته می شود تا فضایی را برای حجم انبوه سیم ها و کابل های درون اتاق، به وجود بیاورند.

وجود کابل ها و سیم ها روی زمین و در فضای کار باعث می شود که کارکنان به راحتی نتوانند کار خود را انجام دهند و بازدهی آنها را پایین می آورد.

همچنین وجود سیم ها و کابل ها روی زمین و در دسترس بودن آنها باعث می شود که طول عمرشان کوتاه شود و زود تر دچار خرابی و قطع شدگی شوند. در استاندارد سازی اتاق سرور تلاش بر این است که از تجهیزات اتاق سرور به بهترین نحو استفاده شود و بازدهی سرور ها به حداکثر برسد و همچنین از خرابی ها جلوگیری شود.

بیشتر کف های کاذب دارای سایز ۶۰ در ۶۰ هستند و برای استاندارد سازی اتاق سرور استفاده میشوند.

اتاق سرور استاندارد ویژگی های مختلفی باید داشته باشد که همه ی آن ها باید رعایت شود. یکی از این کارهایی که در اتاق سرور باید انجام شود کف سازی اتاق سرور است.

استاندارد سازی اتاق سرور,کف کاذب استاندارد,استاندارد سازی اتاق سرور

کف سازی اتاق سرور و استاندارد سازی آن

استاندارد بودن کف کاذب به عوامل مختلفی بستگی دارد. کف کاذبی که در اتاق سرور استفاده می شود باید آنتی استاتیک باشد که برای افرادی که آن جا کار میکنند و رفت و آمد دارند خطری به وجود نیاید. همچنین خطری سرور ها و تجهیزات اتاق سرور را تهدید نکند.

این مطلب را از دست ندهید .
عوامل تاثیرگذار بر قیمت آسمان مجازی

یکی دیگر از خصوصیاتی که در کف کاذب اتاق سرور باید وجود داشته باشد، ضد حریق بودن است.

کف کاذب در خنک سازی سرور ها و تهویه هوا نیز نقش داشته باشد. ارتفاع کف کاذب باید مناسب باشد تا هم کابل ها و سیم ها زیر کف قرار گیرند و هم در خنک کنندگی اتاق سرور و تهویه هوا کمک کند.

همانطور که می دانید اطلاعات مهم زیادی در اتاق سرور وجود دارد که باعث شده اتاق سرور از اهمیت بالایی برخوردار باشد و به همین ترتیب کف سازی اتاق سرور نیز اهمیت پیدا می کند. اتاق های سرور و مراکز داده باید از استاندارد بالایی برخوردار باشند تا در برابر زلزله، آتش سوزی و سایر خطرات طبیعی به عنوان حافظ تجهیزات، داده ها و جان کارکنان عمل کنند.

اگر همان ابتدا در کف سازی اتاق سرور استاندارد ها را رعایت کنید، هزینه های نگهداری کاهش یافته و طول عمر محصولات و تجهیزات افزایش می یابد.

همانطور که می دانید رطوبت در اتاق سرور باعث زنگ زدگی و خرابی وسایل می شود. کف کاذب نیز از این قضیه مستثنی نیست. باید کف کاذبی را انتخاب کنید که در برابر رطوبت مقاوم باشد. کف کاذب آلومینیومی و یا گالوانیزه در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند و مناسب استفاده در اتاق سرور ها هستند.

بعد کف سازی اتاق سرور باید موارد مربوط ب نگهداری از آن ها را نیز رعایت کرد. به عنوان مثال اگر هنگام راه رفتن بر روی کف های کاذب، صدای غیر متعارف شنیده می شود و یا زیر پا احساس لغزش ایجاد می شود، نشان دهنده آن است که کف کاذب ریگلاژ نبوده و باید حتما پایه ها تنظیم شود.(لازم به ذکر است کف کاذب کارنو نیاز به رگلاژ ندارد. چرا که هنگام اجرا و استفاده از کف کاذب کارنو از پیچ و رولپلاک استفاده نمی شود.)

این مطلب را از دست ندهید .
موارد قابل استفاده از دیوارهای کاذب 

هنگام نظافت و کشیدن اجسام روی کف کاذب باید دقت کافی را داشته باشید تا صدمه ای به روکش کف کاذب وارد نشود.(کف کاذب کارنو از جنس گالوانیزه است و روکش ندارد. همین امر سبب شده که این کف پوسته پوسته نشود و سالیان سال بتوان از آن ها استفاده کرد.) برای نظافت می توانید از یک تی نخی استفاده کرده و سطح رویی کف را تمیز کرد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *