کف کاذب استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟ چند نوع استاندارد وجود دارد؟

کف کاذب استاندارد سندی است که دستورالعمل ها و الزاماتی را معین مینماید و ضمانت کننده کیفیت محصول یا خدمات هستند، استانداردها ابزارهای استراتژیکی هستند که موجب کاهش خطاها و هزینه های جبران ناپذیر و افزایش بهره وری و کارایی می گردد.اخذ استاندارد کف کاذب به تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات امکان ورود به بازارهای گسترده تری را میدهد.

استانداردهای اصلی کف کاذب

به طور کلی دو استاندارد BS EN 12825:2001 و PSA MOB PF2 PS/SPU استانداردهای اصلی کف کاذب هستند. استانداردهای تعیین شده در اتحادیه اروپا به اختصار EN، ذکر می‌شوند که توسط یکی از سه سازمان استاندارد ملی اروپایی تایید شده اند همچنین استانداردهای PSA استانداردهایی بریتانیایی هستند.

اهمیت استانداردهای اروپایی در کف کاذب

استانداردهای اروپایی جزء اساسی بازار جهانی هستند که در تسهیل روابط تجاری حائز اهمیت است و درمیان تولید کنندگان جهانی از اهمیت بالایی برخورداراست. یک استاندارد معتبر در تولید کف کاذب بیانگر مشخصات فنی محصول، تست انطباق استاندارد محصول و یک راه حل اصولی و فنی است که در معاملات بازار نقش بسزایی دارد. این استانداردها دربردارنده ضوابط کلی درمورد کف کاذب است با این وجود تجربه نشان داده که اجزای سیستم کف کاذب مانند، کیفیت، نوع متریال و نحوه اتصال، اغلب توسط سازندگان تغییر می‌کند که این تغییرات گاهی به دلایل تجاری رخ می‌دهد و هنگامی که این اتفاق رخ می‌دهد، با تغییر جزء ها ویژگی های ساختاری سیستم کف کاذب اغلب تغییر می‌کند و کیفیت را کاهش می‌دهد که منجر به بروز مشکلاتی در کف کاذب نصب شده می گردد، در بدترین حالت ممکن است عمر مفید آن کف کاذب به شکل قابل توجهی کاهش یابد و در نتیجه برای حفظ حقوق مشتری و محافظت آنها در برابر مسائل کف کاذب‌های غیر استاندارد، قبل از سفارش باید استانداردهای آن محصول در حین و پس از نصب به منظور کمک به کاربران نهایی و مجریان به درستی بررسی شود.

استاندارد BS EN 12825:2001

این استاندارد اروپایی در فوریه سال ۲۰۰۲ توسط کمیسیون اروپا مورد تایید قرار گرفت. این استاندارد، کف کاذب را براساس ظرفیت بارگیری نهایی خود درجه بندی می‌کند، استانداردها اغلب بر مقاومت فشاری محصول در فضا تاکید دارند، امروزه کف‌های کاذب از طریق تست هایی مانند: بررسی مقاومت آنتی استاتیک، مقاومت محصول در برابر رطوبت و حریق و همچنین استقامت آن در برابر فشارهای وارده به صورت نقطه ای و گسترده مورد آزمون و خطا قرار می‌گیرند.

این مطلب را از دست ندهید .
برنامه نصب و اجرای کف کاذب

استاندارد  PSA MOB PF2 PS

این استاندارد ملی و بین المللی در سال ۱۹۹۲ توسط PSA پایه ریزی شد که استاندارد و مشخصات عملکردی کف کاذب را تعیین می‌نماید و نسخه نهایی تحت عنوان MOB PF2 PS/SPU March است، این استاندارد الزامات عملکرد و روش های آزمایش شامل ضوابط طراحی و اجرا و مواردی مانند: بارهای دینامیکی، خزش، تاثیر شرایط محیطی و … را پوشش می‌دهد و تا امروز مورد استفاده قرار گرفته است.

تفاوت استاندارد EN و PSA

EN 12825: 2001- بر خلاف PSA که بسیار گسترده تر است، فقط بارگذاری عمودی را در نظر می گیرد. علاوه بر آن، EN 12825: 2001 ارتفاع پایه ها را نادیده می گیرد.

– استاندارد EN 12825: 2001 دارای ۷۲ استاندارد عملکردی است که گاهی طراحان و مجریان را دچار ابهام می‌کند. همچنین هیچ تست مستقلی وجود ندارد. آزمایش و تأیید خود بر عهده هر سازنده است.

-طبق استاندارد PSA: 2021 همه محصولات باید ۲۵ سال گارانتی داشته باشند. باEN 12825: 2001، هیچ تضمینی لازم نیست. (کف کاذب طرح لگراند کارنو دارای ۲۵ سال گارانتی است.)

– PSA:2021 استانداردی معتبر برای کف کاذب در بریتانیا و ایرلند است و معادل استاندارد اروپایی EN است و به طور کلی درجه ها و متدهای آزمایش، معیارهایی برای کف کاذب استاندارد در ساختمان هایی با کارایی بالا است.

EN 12825  

PSA

 

تفاوت دو استاندارد
+ به طور مستقل تست و تایید شده است
+ ۲۵ سال ضمانت کل سیستم
+ راهنمایی روشن در مورد بارها و برنامه های کاربردی مناسب
+ بالاترین کیفیت ایمنی و عملکرد

 

به چه دلیل PSA استاندارد کف کاذب جامع تری است

برای دستیابی به درجه PSA: 2021 درتولید کف کاذب، محصول باید تحت یکسری آزمایش‌های دقیق موارد زیر را مورد آنالیز و تجزیه و تحلیل قرار بدهد:

– ساختار

– وزن و بارگیری ها

– خواص گرمابی

– آتش نشانی و ایمنی

– عملکرد آکوستیک

– الزامات الکتریکی

– اثرات آلاینده

– ماندگاری

– حمل و نقل

– نصب و راه اندازی

 

کف کاذب استاندارد شرکت کارنو

در شرکت فنی و مهندسی کارنو سه نوع کف کاذب آلومینیومی، فولادی و طرح لگراند که هرکدام دارای مشخصات منحصر به خود هستند تولید می‌شود، با این حال در تولید هرکدام کلیه استانداردها و ضوابط در نظر گرفته شده است. طبق استاندارد های بین المللی، کف کاذب استاندارد باید قادر به جذب الکتریسیته ساکن باشد که این مهم در کف کاذب طرح لگراند توسط سیم ارتی که مستقیم به شین ارت وصل می‌گردد کنترل و جذب می‌شود، در تولید کف کاذب طرح لگراند با استفاده از قطعه ای به نام ارتینگ تایل این مساله رفع و استاندارد سازی شده است، همچنین در این نوع کف کاذب کارنو با استفاده از قطعه ارتفاع دهنده امکان ایجاد اختلاف ارتفاع از ۱۲ سانت تا ۳۴ سانت را به صورت ۱۱ سانت به ۱۱ سانت ایجاد نموده ایم، ما با استفاده از طراحی انحصاری و بهره گیری از مواد PP در پایه های کف کاذب کارنو از ایجاد لغزش و هرزشدن پیچ و مهره ها به مرور زمان جلوگیری کرده و استقامت بیشتری را در طول زمان ایجاد نمودیم، شایان ذکر است از آیتم های استاندارد سازی شده کف کاذب کارنو می‌توان به وزن کنترل شده آن اشاره نمود، کف کاذب کارنو وزنی کمتر از ۲۰ کیلوگرم در هر مترمربع را به سازه وارد می‌نماید که امری تحسین برانگیز می‌باشد.

کف کاذب استاندارد فولادی کارنو از دیگر تولیدات گروه فنی و مهندسی کارنو است که ویژگی آنتی استاتیک را دارد. با توجه به اینکه این نوع کف دارای روکش HPL است، خاصیت انتی استاتیک، ضد حریق و ضد خش را دارد و یکی از بهترین انتخاب ها برای محیط های حساس مانند مراکز داده، اتاق برق، اتاق کنترل و غیره می باشد. برای ایجاد ارتفاع می توان از پایه های فولادی استفاده کرد، البته در برخی موادر اب توجه به شرایط پروژه می توان به روش شاسی کشی ارتفاع مورد نظر را ایجاد کرد.

نتیجه گیری

یک استاندارد بین المللی معتبر در برگیرنده یکسری معیارهای فنی و مشخصات دقیق است که برای استفاده به عنوان یک قانون یا دستورالعمل طراحی شده که می‌توان به عنوان خلاصه ای از بهترین عملکرد در نظر گرفته شود، به طور کلی استفاده ازکلیه مشخصات استاندارد اروپایی یا بریتانیایی یا هر نوع دیگر، در تولید و اجرای کف کاذب اجباری نیست اما طراحان و مجریان باید توجه داشته باشند توسعه کسب و کار و تولید، بدون در نظرگرفتن دانش استاندارد سازی، تجربه و پیش زمینه می‌تواند منجر به شکست های احتمالی شود.

برای اطلاع از قیمت کف کاذب های کارنو با کارشناسان کارنو تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰

۰۵۱-۳۷۰۵۷۰۵۰-۴

این مطلب را از دست ندهید .
کابل کشی اتاق سرور از کف با کف کاذب کارنو

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *