کف کاذب چیست

کف کاذب چیست ؟

کف کاذب چیست واحد تحقیق و توسعه کارنو امروز در این مقاله قصد دارد که در مورد کفپوش کاذب و انواع آن توضیحاتی را به شما ارائه دهد. پس اگر دوست دارید که از این محصول اطلاعات کاملی را به دست آورید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

همچنین برای خرید انواع کف کاذب می توانید با کارشناسان گروه فنی و مهندسی کارنو در تماس باشید.

تماس با دفتر تهران:

۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰

تماس با دفتر مشهد:

۰۵۱-۳۷۰۵۷۰۵۰-۴

کف کاذب چیست

خیلی از افراد کف کاذب را با نام کفپوش کاذب نیز می‌شناسند.

درواقع کفپوش کاذب، کف دومی است که متقارن با سقف اصلی یا سقف کاذب بوده و با کمک متعلقاتی بالاتر از کف اصلی نصب می‌گردد.

شرکت فنی و مهندسی کارنو:

شرکت فنی و مهندسی کارنو، قرین به دو دهه است که در حوزه‌ی تولید و عرضه‌ی کف کاذب به فعالیت می‌پردازد و شما می‌توانید برای خرید و اجرای کفپوش کاذب با این شرکت تماس گرفته و پس از دریافت اطلاعات لازم اقدام به خرید نمائید.

محصولات تولیدی این شرکت مشمول موارد زیر است. همچون:

 • کف کاذب طرح لگراند (کف کاذب گالوانیزه)
 • کف کاذب فولادی
 • کف کاذب آلومینیومی

کف کاذب طرح لگراند:

ابعاد تایل این کف کاذب ۵/۲۲*۵/۲۲  است؛ از همین جهت آن را با نام کف کاذب‌  ۵/۲۲*۵/۲۲  نیز می‌شناسند. شما می‌توانید به سادگی و پس از خریداری این محصول بدون نیازهیچ‌گونه نصابی به اجرای آن بپردازید. همچنین یکی دیگر از قابلیت‌های این نوع کفپوش کاذب، پیکربندی مجدد آن است. اما ممکن است چنین سوالی در ذهن شما مطرح شود که دلیل سهولت در نصب بدون نیاز به نصاب و پیکربندی مجدد کف کاذب طرح لگراند چه می‌باشد؟! در پاسخ باید بگوئیم که کف کاذب طرح لگراند یا همان گالوانیزه که تولید انحصاری شرکت فنی و مهندسی کارنو است؛ نیاز به هیچ زیرساختی ندارد و در عین حال شما می‌توانید با گارانتی ۲۵ ساله این محصول را تهیه نمائید و از آن استفاده کنید. البته عدم نیاز به زیر ساخت در این محصول به معنای عدم کیفیت و مقاومت آن نمی‌باشد و لازم است بدانید که کف کاذب گالوانیزه قابلیت تحمل وزن به صورت نقطه‌ای، ۱۰۰۰ کیلوگرم در تایل و ۱۲۰۰ کیلوگرم در پایه را دارد.

همچنین جنس تایل این محصول از گالوانیزه با ورق ۲ میلیمتر بوده و جنس پایه‌های آن نیز از P  و گرید A می‌باشد. شاید برایتان جالب باشد که وزن هر تایل ۹۰۰ گرم و وزن تحمیلی به سازه نیز ۲۰ کیلوگرم در متر مربع است.

این محصول همانند کف کاذب آلومینیومی، قابلیت بازیافت را دارد و شما می‌توانید آن را با قیمتی مناسب تر از قیمت کف کاذب فولادی و آلومینیومی خریداری نمائید.

کف کاذب فولادی:

ابعاد این محصول ۶۰*۶۰ است و از همین جهت آن را به نام کف کاذب ۶۰*۶۰ نیز می‌شناسند. البته نصب کف کاذب فولادی به نصاب نیاز دارد؛ زیرا نصب این محصول به نصاب نیازمند است. تایلهای کف کاذب فولادی بر عکس کف کاذب گالوانیزه از قابلیت نصب روکش برخوردار بوده و بدون روکش به بازار عرضه نمی‌شوند. جنس این روکش‌ها نیز از جنس PVC و یا HPL می‌باشد. قابل ذکر است که روکش کف کاذب فولادی توسط مصرف کننده و با توجه به هدف کاربری او تعیین می‌گردد.

این مطلب را از دست ندهید .
تولید کف کاذب در شرکت کارنو

کف کاذب آلومینیومی:

ابعاد تایل این محصول نیز ۶۰*۶۰ است و همانند کف کاذب فولادی با نام کف کاذب ۶۰*۶۰ شناخته می‌شود. تمام تعاریفی که در قسمت کف کاذب فولادی آورده شد برای کف کاذب آلومینیومی نیز صدق می‌کند و تنها تفاوت کف کاذب فولادی و آلومینیومی در مشخصات فنی آنها می‌باشد. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر به قسمت معرفی محصولات در سایت مراجعه کرده و مشخصات فنی این کف‌های کاذب را مطالعه نمائید.

انواع کف کاذب چیست :

کفپوش های کاذب یا همان کف کاذب ها از انواع گوناگونی برخوردار هستند. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، شرکت فنی و مهندسی کارنو به تولید ۳ نوع کف کاذب می‌پردازد؛ اما کف کاذب های دیگری نیز وجود دارند و شما می‌توانید بر اساس نیاز خود آنها را تهیه نمائید. از جمله:

 • کف کاذب سولفات کلسیم
 • کف کاذب چوبی
 • کف کاذب شیشه‌ای
 • و غیره

بهترین کفپوش برای اتاق سرور:

کفپوش های اتاق سرور، اتاق برق، اتاق مانیتورینگ و موارد اینچنینی باید از خاصیت آنتی استاتیک بودن برخوردار باشند، زیرا در غیر این صورت احتمال خطرات برق گرفتگی و آسیب به تجهیزات الکتریکی افزایش خواهد یافت.

کف کاذب فولادی، کف کاذب آلومینیومی و کف کاذب گالوانیزه‌ی شرکت فنی و مهندسی کارنو از چنین خاصیتی برخوردار بوده و شما می‌توانید برای اتاق برق یا هر محیط دیگری که دارای جریان الکتریکی هستند از این کف کاذب ها استفاده نمائید.

به یاد داشته باشید هر یک از این کفپوشهای کاذب، دارای ویژگی‌های خاصی بوده و شما می‌توانید با توجه به نیاز کاربری خود آنها را خریداری نمائید.

از کجا بدانم چه نوع کفپوش کاذبی برای من مناسب تر خواهد بود؟

همانطور که گفته شد به علت وجود انواع گوناگون کفپوشهای کاذب، قبل از خرید این محصول باید در ابتدا آن را به خوبی شناخته و با توجه به نوع کاربری خود، کف کاذب مناسب را سفارش دهید.

روشهایی وجود دارد که می‌توانید با ویژگی هر یک از این کف کاذب ها آشنا گردید.

به عنوان مثال: شما می‌توانید به قسمت محصولات سایت فلور سل رفته و هر یک از ویژگی‌های کف کاذب گالوانیزه (طرح لگراند)، کف کاذب فولادی و آلومینیومی را بخوانید یا با پشتیبانان سایت تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت نمائید.

کف کاذب,کف کاذب آلومینیوم,کف کاذب فولادی

نکاتی قبل از خرید کفپوش کاذب:

شما می‌توانید قبل از خرید این محصول نکاتی را مشخص کرده و با توجه به آن، کفپوش کاذب خود را تهیه نمائید. این نکات به شرح زیر آورده شده‌اند. از جمله:

 • آگاهی از حجم تاسیسات زیر کف برای مشخص نمودن ارتفاع کفپوش کاذب
 • آگاهی از دما و رطوبت مکان مورد نظر
 • اندازه‌ گیری دقیق مساحت مکان مورد نظر
 • مشخص کردن هدف خرید
 • مشخص کردن وزن تجهیزاتی که قرار است روی کفپوش کاذب قرار بگیرند
 • ضد خش بودن یا نبودن روکش

اکنون در ادامه هر یک از موارد بالا را به شما توضیح می‌دهیم.

آگاهی از حجم تاسیسات:

کف کاذب ها، دارای حداقل و حداکثر ارتفاعی هستند و شما باید با توجه به نوع نیاز خود (حجم تاسیسات زیر کف)، ارتفاع کف کاذب خود را مشخص نمائید.

در زیر به حداقل و حداکثر ارتفاع کف کاذب ها اشاره نموده‌ایم.

ارتفاع کف کاذب طرح لگراند (گالوانیزه):

حداقل ارتفاع ۱۲ وحداکثر ارتفاع ۵۶ سانتی متر است. ( کف کاذب گالوانیزه دارای قطعه‌ای به نام ارتفاع دهنده می‌باشد که هر قطعه از ۱۱ سانتی متر ارتفاع برخوردار است).

این مطلب را از دست ندهید .
موارد مهم استفاده از شاسی رک در مراکز داده

ارتفاع کف کاذب فولادی:

حداقل ارتفاع کف کاذب فولادی ۶ و حداکثر ارتفاع آن ۱۶۰ سانتی متر است.

ارتفاع کف کاذب آلومینیومی:

حداقل ۱۴ و حداکثر ۱۰۰ سانتی متر خواهد بود.

آگاهی از دما و رطوبت مکان مورد نظر:

دما و رطوبت مکان مورد نظر نیز یکی دیگر از موارد مهمی است که باید قبل از خرید کفپوش کاذب به آن دقت نمائید. چرایی این موضوع به دوام و طول عمر محصول بر می‌گردد؛ به عبارتی اگر کف کاذب انتخابی شما متناسب با شرایط محیطی شما نباشد، همین امر موجب خواهد شد که محصول در طول بازده‌ی زمانی، زودتر فرسوده گردد.

به عنوان مثال اگر محیط شما دارای رطوبت بالایی باشد، شما می‌‎توانید از کف کاذب آلومینیومی برای این محیط استفاده نمائید؛ چرا که ساختار کف کاذب آلومینیومی به گونه‌ای است که برای محیط های مرطوب مناسب تر بوده و کمتر دچار آسیب می‌گردد.

اندازه گیری مساحت مکان مورد نظر:

یکی دیگر از مواردی که ازاهمیت وافری برخوردار است، مساحت مکان مورد نظر شما خواهد بود. بهتر است در زمان اندازه گیری دقت نموده و با توجه به نیاز محیط خود، به سفارش این محصول بپردازید.

هدف خرید کف کاذب چیست :

یکی دیگر از مواردی که در خرید کفپوش کاذب تاثیرگذار خواهد بود، آگاهی از هدف خرید می‌باشد. بدین منظور شما به عنوان یک خریدار باید هدف و یا به عبارتی نوع کاربری خود را مشخص نمائید. به این مثال توجه کنید: شما ممکن است صاحب یک رستوران باشید، به جهت نوع کار و شغلی که دارید به احتمال فراوان در درجه‌ی اول میزان زیبایی و ظاهر کف کاذب برایتان از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود، اما اگر نوع کار شما متفاوت باشد و این محصول را برای مکان دیگری همچون یک اتاق سرور بخواهید، نوع نیاز شما تغییر کرده و باید با توجه به آن خرید خود را انجام ‌دهید.

وزن تجهیزاتی که قرار است روی کفپوش کاذب قرار بگیرد:

یکی دیگر از موارد مهم به هنگام خرید کف کاذب توجه به میزان مقاومت و بار آن می‌باشد؛ از همین جهت شما باید در ابتدا وزن تجهیزات خود را مشخص کرده تا متناسب با آن محصول خود را سفارش دهید.

کف کاذب گالوانیزه,کفپوش کاذب,کف کاذب

ضد خش بودن با نبود روکش:

بعضی از کفپوش های کاذب نه تمامی آنها، دارای روکش می‌باشند. HPL و PVC روکش هایی هستند که در کف کاذبهای فولادی و آلومینیومی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در بین این روکش ها، روکش HPL از خاصیت ضد خش بودن برخوردار است. از همین جهت شما به عنوان مصرف کننده باید بدانید که چه نوع روکشی برای کف کاذب شما مناسبتر خواهد بود.

سخن آخر:

امید است که این محتوا برای شما سودمند و کاربردی بوده باشد. شما می‌توانید برای خرید کفپوش های کاذب با شرکت فنی و مهندسی کارنو تماس گرفته و پس از دریافت اطلاعات لازم در صورت نیاز، خرید خود را انجام دهید.

همچنین شما می‌توانید، سوالات، نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان گذاشته و منتظر مقالات آینده‌ی ما باشید.

10 نظر

 • علیرضا خانی

  سلام ممنونم ازینکه در مورد کفپوش کاذب هم اطلاعاتی رو در اختیارمون گذاشتید.

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام دوست عزیز خواهش می کنم.

 • نادر خراسانی

  سلام ارتفاع کف کاذب در قیمت کف کاذب تاثیر داره؟

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام بله تاثیر داره.

 • میلاد

  کفپوش کاذب همون کف کاذب هست؟

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام. بله.

 • تکتم+رمضان+نژاد

  وقتتون خوش، ممنون از شرکت فنی و مهندسی کارنو برای این مقاله های خوب و همچنین پشتیبانان عالی.

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام خواهش می‌کنم.

 • محسن مغان

  سلام برای اطلاع از قیمت کف کاذب فولادی با روکش HPL باید با دفتر تهران تماس بگیرم؟ من شهرستان هستم.

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام بله لطفا زحمت بکشید تماس بگیرید.

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *