سفارش کف کاذب

راهنمای انتخاب و سفارش کف کاذب

کف کاذب فضایی را برای زیرساخت های عملیاتی بین طبقه زیرین و سطح نهایی ایجاد می کنند. اکثر مدیران تأسیسات به مزایای سازماندهی کابل ها در زیر کف و صرفه جویی در هزینه های بالقوه با استفاده از سیستم توزیع هوای کف به جای کانال کشی پی می برند. با این حال، ارتفاعات و سبک های زیادی برای کف کاذب وجود دارد و عوامل زیادی در انتخاب مناسب نقش دارند. قبل از سفارش کف کاذب، با این راهنما مشورت کنید یا با یکی از کارشناسان کارنو از طریق تماس صحبت کنید تا در انتخاب کف کاذب مناسب، شما را راهنمایی کنند.

هنگام انتخاب کف کاذب و سفارش کف کاذب چه عواملی را باید در نظر بگیرید؟

هنگام انتخاب کف کاذب، کاربرد خاص خود را برای تعیین متریال، ارتفاع کف و وزن بار لازم برای تاسیسات خود بررسی کنید. بسیاری از تصمیم گیری ها به آنچه در زیر آن ذخیره می شود بستگی دارد، که می تواند ترکیبی از کابل های داده، سیم کشی برق، لوله کشی و سیستم های انتقال هوا باشد. عناصری که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

۱- کاربرد کف کاذب

کف کاذب در محیط های تجاری مختلف برای اهداف بسیاری استفاده می شوند. کاربرد خاص بر بسیاری از جنبه های سفارش کف کاذب تأثیر می گذارد. محیط های مختلف به ارتفاع و مصالح ساختمانی متفاوتی نیاز دارند. کاربردهای متداول این نوع کف عبارتند از:

مراکز داده و اتاق سرور: کف یک روش استاندارد برای مراکز داده یا اتاق سرور در یک ساختمان اداری است. مراکز داده باید تنظیمات خود را در نظر بگیرند و اینکه آیا از پلت فرم برای جریان هوا یا کابل کشی استفاده می کنند. اگر محیط کابل کشی کمی داشته باشد و جریان هوا نداشته باشد، کف کاذب با ارتفاع کم همانند کف کاذب طرح لگراند می تواند انتخاب مناسبی باشد. با این حال، اگر از کف کاذب برای گردش هوا استفاده کنید، مرکز داده به فضای بسیار بیشتری در زیر کف نیاز خواهد داشت. راه حل های جداگانه ای برای کابل کشی، مانند ترکیبی از مدیریت کابل های سربار و کف، ممکن است مورد نیاز باشد، زیرا کابل های ضخیم می توانند جریان هوا را محدود کنند.

دفاتر و ادارات: در حالی که کف کاذب سنتی در مراکز داده و اتاق‌های سرور رایج هستند، کف کاذب نیز جزء اصلی ساختمان‌های اداری هستند. آنها مدیریت کابل و سیم کشی الکتریکی ساده را ارائه می دهند و ممکن است برای توزیع هوا نیز استفاده شوند. اتاق‌های کنفرانس و فضاهای اداری باز به طور یکسان می‌توانند از طراحی کف مدولار با قابلیت برداشتن پانل‌ها و قرار دادن پریزهای جدید به راحتی بهره ببرند. در یک محیط اداری، توجه اولیه یک برای حفظ فضای عمودی و ارتفاع سقف خواهد بود. برنامه های بدون نیاز به کابل کشی متراکم باید کمترین ارتفاع ممکن را در اولویت قرار دهند.

این مطلب را از دست ندهید .
طراحی ساده‌ و سریع‌ خنک‌ کننده مرکز داده با آخرین فناوری روز دنیا

اتاق کنترل: مانند مراکز داده، اتاق‌های کنترل شامل تجهیزات هستند و اغلب عملیات‌های حیاتی را انجام می‌دهند. اتاق‌های کنترل که در بخش‌های فناوری اطلاعات، تأسیسات و کارخانه‌های تولیدی، شرکت‌های تاسیساتی و پالایشگاه‌ها یافت می‌شوند، نمی‌توانند از پس هزینه‌های خرابی برآیند. در اینجا، کف کاذب، مدیریت کابل و توزیع هوای مناسب و تعمیر و نگهداری را فراهم می کنند. هنگامی که تعمیر و نگهداری باید بر روی کف، کابل ها یا هواگیرها انجام شود، طراحی مدولار کف کاذب در عملیات اتاق کنترل اختلال ایجاد نمی کند. سفارش کف کاذب در این زمینه بسیار کاربردی است.

امکانات آموزشی: بسیاری از مؤسسات آموزشی قدیمی مشکلات کیفیت هوای مرتبط با سیستم های توزیع هوای بالای سر و دیوار دارند. از آنجایی که مدارس به کلاس‌های درس هوشمند با ایستگاه‌های کامپیوتری برای هر دانش‌آموز انتقال می‌یابند یا به پریزهای کافی برای حمایت از سیاست‌های دستگاه خود نیاز دارند، یک طبقه مرتفع باید هم کابل‌کشی و هم سیم‌کشی برق را در خود جای دهد. هنگام تسهیل جریان هوا و سیم کشی، کف کاذب به ارتفاع بیشتری نیاز دارد.

مراکز و مراکز تماس اضطراری: مراکز مخابراتی نیاز به کابل کشی تلفن و داده در هر میز دارند. در مراکز تماس اضطراری، هر میز به فناوری بیشتری نیاز دارد، زیرا هر توزیع کننده دارای مجموعه ای از مانیتورها و دستگاه های ارتباطی برای پشتیبانی از عملیات حیاتی است. نیازهای متراکم کابل کشی در این تاسیسات نیازمند یک سیستم مدیریت کابل کارآمد است که از طریق کف کاذب انجام می شود. سهولت تعمیر و نگهداری یک نگرانی حیاتی است زیرا این تسهیلات نمی توانند از عهده زمان توقف برآیند.

۲- دقت در ارتفاع هنگام سفارش کف کاذب

در حالی که کف کاذب استاندارد با ارتفاع بیش از ۱۰ سانتی متر را در بر می گیرند و می توانند به ارتفاع ۱۳۰ ساتی متر نیز برسند. هر زمان که توزیع هوا ضروری باشد یا زمانی که امکانات رفاهی بزرگتر، مانند لوله چیلر آب ۸ اینچی، زیر تایل های برجسته قرار می گیرد، از کف هایی با ارتفاع بیشتر استفاده می شود.

طبقات با ارتفاع کامل که برای توزیع هوا در نظر گرفته شده اند، اغلب برای کاربردهایی که فقط برای سیم کشی و کابل کشی استفاده می شوند بسیار بالا هستند، همانطور که در یک فضای اداری معمولی معمول است. به طور کلی، بهتر است از کوتاه ترین طبقه ممکن استفاده کنید. یک طبقه برجسته با ارتفاع کف تمام شده اندازه گیری می شود. بنابراین، هنگام بودجه بندی برای فضای زیر کف، ضخامت کاشی را کم کنید و سخت افزار کف را در نظر بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید .
تایل کف اتاق سرور و امتیازات آن

۳- دقت در مواد و متریال هنگام سفارش کف کاذب

کف های کارنو دارای طیف وسیعی از مواد تایل برای کاربردها و پرداخت های مختلف هستند که می توان از آنها برای سفارشی کردن ظاهر آنها استفاده کرد. ساخت و ساز سبک وزن برای برنامه هایی که دسترسی مکرر به کف زیرین مورد نیاز است اولویت خواهد بود. ممکن است مواد دیگری برای تحمل بار وزنی یا محیطی که در آن نصب می شوند لازم باشد. مواد موجود عبارتند از:

کف کاذب فولادی: کف کاذب فولادی دارای لایه ای از بتن سبک هستند که بین سطح فولادی  قرار گرفته است. این تایل ها داری استاندارد صنعتی برای اکثر کاربردهای فناوری اطلاعات هستند و اغلب در مراکز حساسی چون دیتاسنتر ها، اتاق سرور ها، اتاق کنترل و غیره استفاده می‌شود. این نوع کف دارای پایه هایی از جنس فولاد می باشد که ارتفاعی بین ۶ الی ۱۶۰سانتی متر را می توان با آن ایجاد کرد.

کف کاذب آلومینیومی: سیستم های کف آلومینیومی برای محیط های با تکنولوژی بالا یا کاربردهایی که نیاز به سطوح ضد میکروبی و تمیز کردن آسان دارند، بهترین هستند. پانل های آلومینیومی دایکاست استاندارد صنعتی برای همه چیز هستند، از اتاق های تمیز، مراکز پزشکی، و اتاق های اشعه ایکس گرفته تا محیط های زیست پزشکی، تولید کنندگان میکروالکترونیک، شرکت های دارویی و آزمایشگاه ها. آنها همچنین گزینه مناسبی برای مراکز داده هستند.

کف کاذب طرح لگراند: این نوع کف، که تولید انحصاری شرکت فراز شبکه کارنو می باشد دارای تایل هایی به ابعاد ۲۲٫۵*۲۲٫۵ سانتیمتر می باشد. جنس تایل ها از فولاد گالوانیزه بوده و دارای قطعات کاربردی می‌باشد که میتوانید به قسمت محصولات مراجعه کرده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

جهت انتخاب و سفارش کف کاذب و اطلاع از قیمت کف کاذب می توانید با کارشناسان گروه فنی و مهندسی کارنو تماس بگیرید:

تماس با دفتر تهران:

۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰

تماس با دفتر مشهد:

۰۵۱-۳۷۰۵۷۰۵۰-۴

منتظر بروزرسانی های بعدی ما باشید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *