خطرات کف کاذب

چالش ها و خطرات کف کاذب

در این مقاله قصد داریم درباره‌ی خطرات کف کاذب و چالش هایی که پس از اجرای کف کاذب امکان دارد با آن ها روبرو شوید، اطلاعاتی را بیان کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا نگرانی هایی که درباره‌ی نگهداری کف کاذب دارید، رفع شود.

مشکلات ساختاری و خطرات کف کاذب

مشکلات ساختاری، مانند تاب خوردن پنل ها یا شکاف هایی که بین پنل ها ایجاد می شود، می تواند باعث آسیب قابل توجهی به تجهیزات شود – یا حتی منجر به آسیب دیدن پرسنل شود. بسیار مهم است که با انجام بازرسی های منظم برای بررسی یکپارچگی ساختاری سیستم کف کاذب، به مشکلاتی از این دست توجه کنید. این عمل به شناسایی و کاهش هر گونه مشکلی قبل از وارد شدن آسیب های جدی یا آسیب دیدن افراد کمک می کند.

در صورتی که در وهله اول فرآیند نصب به درستی انجام شود، می توان این نوع مشکلات را کاهش داد. در هنگام نصب، باید به وضعیت کف زیرین توجه ویژه ای شود. کف زیرین باید از هرگونه زباله تمیز و تا حد امکان تراز باشد و دیوارهای اطراف کف کاذب باید تا حد امکان بدون خم شدگی و به صورت مربع باشند. این امر نیاز به برش پانل ها را به حداقل می رساند، که به نوبه خود تاب خوردن و شکاف پانل را به حداقل می رساند.

یکی دیگر از مواردی که باید از آن اجتناب کنید کفپوش هایی است که نیازهای بار فضای کار را برآورده نمی کند. باید دقت داشته باشید که میزان تحمل وزن کف کاذب تا چه حد است و شما چه تجهیزاتی با چه وزنی قرار است روی کف کاذب ها قرار دهید.

به طور خلاصه، سیستم‌های کف کاذب راه‌حل خوبی برای زمانی‌که به سیستم‌های سنگین مانند توزیع هوا نیاز است، هستند. پیمانکاران و یا پرسنل آموزش دیده و فنی برای سرویس  ضروری خواهند بود. گروه فنی و مهندسی کارنو دارای افراد خبره و با تجربه در زمینه اجرای کف کاذب می باشد. برای خرید و اجرای انواع کف کاذب می توانید با کارشناسان گروه فنی و مهندسی کارنو در تماس باشید.

این مطلب را از دست ندهید .
چگونه کناف آسیب دیده را ترمیم نماییم؟ ترمیم کناف ساختمان

تماس با دفتر تهران:

۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰

تماس با دفتر مشهد:

۰۵۱-۳۷۰۵۷۰۵۰-۴

کاربردهای کف کاذب

در دنیای امروزی، از کف کاذب ها عمدتاً در مراکز داده فناوری اطلاعات و اتاق‌های کامپیوتری و برق استفاده می‌شود و تمام کابل کشی ها و سیم کشی ها نیز در زیر کف قرار می گیرند.

یک مرکز مخابراتی و دیتاسنتر معمولاً از مجموعه‌های پیوسته رک هی تجهیزات تشکیل شده است. این مراکز داده اغلب بیشترین وزن  پیکربندی نصب را در متر مربع دارند. بنابراین، بادی در نظر بگیرید که کف کاذب دارای تحمل بار بالایی برای این مکان ها باشد.

علاوه بر این، مراکز داده اغلب در مکان‌های دور قرار دارند و تحت فشارهای فیزیکی و الکتریکی ناشی از منابعی مانند آتش‌سوزی و خطاهای الکتریکی قرار دارند.

در مراکز داده، مناطق تهویه مطبوع ایزوله اغلب با طبقات مرتفع همراه هستند. کاشی‌های کف سوراخ‌دار در زیر سیستم‌های کامپیوتری قرار می‌گیرند تا هوای خنک را مستقیماً به داخل آن‌ها هدایت کنند. به نوبه خود، تجهیزات محاسباتی برای کشیدن هوای مطبوع از پایین به داخل اتاق طراحی شده است. سپس یک واحد تهویه مطبوع هوا را از اتاق می‌کشد، آن را خنک می‌کند و آن را به زیر کاشی‌های سوراخ‌دار کف کاذب برمی‌گرداند، بنابراین چرخه کامل می‌شود.

کف کاذب هایی که در مراکز حساس قابل استفاده هستند عبارتند از:

کف کاذب فولادی

کف کاذب آلومینیومی

کف کاذب طرح لگراند

یک سیستم توزیع کابل کشی برای مدیریت کابل و برق

برای بیش از ۵۰ سال، کف پست و پانل به عنوان یک طبقه مرتفع دیده می شود و امروزه نیز به همان هدف عمل می کند: توزیع هوا.

این مطلب را از دست ندهید .
کاربرد خلاقانه کف‌ کاذب جهت جذب مشتری در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها

با این حال، با انفجار فناوری اطلاعات و نوآوری های سمعی و بصری در اوایل قرن بیست و یکم، الزامات ساختمانی مدرن به سرعت و به طور چشمگیری تغییر کرد. نیاز به یک رویکرد جایگزین برای سیستم های کف کاذب وجود داشت.

آنچه تکامل یافت، راه حلی برای مدیریت کابل های کف، توزیع برق و اتصال برای طیف وسیع تری از کاربردها بود که در آن توزیع هوا مورد نیاز نبود.

به عنوان مثال اگر هدف توزیع هوای زیر کف باشد، کف کاذب طرح لگراند کارنو، مناسب نیست. کف کاذب طرح لگراند یک راه حل منعطف و سازگار برای مدیریت کابل در کاربردهایی است که توزیع هوا نگران کننده نیست.

اجزای کلیدی سیستم کف کاذب به شرح زیر است:

پانل کف: این جزء باربر افقی کف است. هر پانل یک کاشی مربع است که معمولاً اندازه آن ۶۰*۶۰ است. پانل ها در مواد مختلفی مانند بتن با هسته فولادی، فولاد توخالی، آلومینیومی گالوانیزه و چوب تولید می شوند.

پایه: این یک پایه عمودی و قابل تنظیم است که از پانل های کف ذکر شده در بالا را پشتیبانی می کند. پانل با پیچ به یک ستون فولادی در هر گوشه (۴ پایه در هر پانل) متصل می شود و ارتفاع مورد نیاز ایجاد می شود.

استرینگر: از اسرینگر جهت ایجاد پایداری جانبی در سیستم کف کاذب استفاده می‌شود. استرینگر بین پانل ها استفاد می شود و درز ها را می پوشاند.

سخن آخر:

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. در بروزرسانی های بعدی اطلاعات بیشتری در زمینه  چالش ها و خطرات کف کاذب قرار خواهیم داد. برای اطلاع بیشتر از قیمت کف کاذب ها میتوانید با کارشناسان گروه فنی و مهندسی کارنو در تماس باشید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *