خرید کف کاذب مناسب

برای خرید کف کاذب مناسب، مشاور شما هستیم

کف‌های کاذب با فاصله قابل تنظیم (۱۵ تا ۶۰ سانتی‌متر) از کف ساختمان روی سطح اصلی که معمولا برای دوام بیشتر با بتن پوشیده شده است، نصب می‌شوند. این کفپوش‌ها، در پروژه‌های زیادی مانند پروژه‌های ساختمان سازی، دیتاسنترها، اتاق‌های برق، اتاق‌های کامپیوتر، بیمارستان‌ها و غیره به مرحله اجرا در می‌آیند. این مقاله به نکاتی مهم در خرید کف کاذب مناسب می‎‌پردازد.

 

انواع کف کاذب شرکت فراز شبکه کارنو

قیمت کف کاذب

یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت کف کاذب، موادی‌ست که در تولیدی آن استفاده شده است. کف کاذب انواع مختلفی دارد که با مواد مصرفی مختلفی تولید می‌شود. این مواد و مجموع فرایند تولید، کیفیت نهایی کف کاذب را تعیین می‌کند. انواع کف کاذب شرکت فراز شبکه کارنو عبارتند از: کف کاذب فولادی، کف کاذب آلومینیومی و کف کاذب گالوانیزه (طرح لگراند).

در بین این سه نوع کف کاذب، کف کاذب طرح لگراند کارنو به صرفه ترین نوع کف کاذب است و قیمت مناسب‌تری دارد. سپس کف کاذب فولادی از قیمت کمتری نسبت به کف کاذب آلومینیومی برخوردار است.

در برآورد قیمت نهایی کف کاذب ارتفاع آن نیز دخالت دارد. ارتفاع کف کاذب به حجم تاسیسات زیر کف بستگی دارد و هر چه میزان ارتفاع کف کاذب شما بیشتر باشد، قیمت کفپوش کاذب نیز افزایش می‌یابد.

واضح است که علاوه بر جنس و کیفیت‌ تولید هر کدام از کفپوش‌های ذکر شده بالا، متراژ محیط اتاق سرور شما نیز در نهایت در قیمت گذاری تاثیر دارد. شرکت فراز شبکه کارنو برای مشتریان خود (در متراژ زیاد)، خدمات را با تخفیف عرضه می‌کند.

روکش کف کاذب نیز بر قیمت این محصول تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال: کف کاذب گالوانیزه به روکش نیازی نداشته و از این جهت از قیمت مناسب‌تری نیز برخوردار است.

در هنگام خرید کف کاذب مناسب به چه نکاتی توجه کنید

کیفیت کفپوش

خاصیت فیزیکی کف کاذب اهمیت بالایی دارد. استفاده از کفپوش آنتی‌استاتیک خطرات آتش سوزی را کاهش می‌دهد و برای ایمنی افراد موثر است. بنابراین روی قیمت کف کاذب اتاق سرور اثرگذار است.

همچنین شما می‌توانید برای حفاظت از کف کاذب محیط خود و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، روکش‌های ضدخش انتخاب کنید؛ زیرا روکش‌هایی که ضد خش نیست به سرعت دچار استهلاک می‌شوند و ظاهر نازیبایی پیدا می‌کنند.

این مطلب را از دست ندهید .
فراهم سازی محیط پیش از نصب کف کاذب

حجم تاسیسات

از آنجایی که کف‌های کاذب در ارتفاعات متنوعی تولید می‌شوند، بهتر است قبل از خرید حجم تاسیسات و تجهیزات زیر کف کاذب محل خود را بررسی کنید تا در زمان خرید کف کاذب مناسب، راحت‌تر بتوانید ارتفاع کف کاذب را مشخص کنید و انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

قیمت کف کاذب مناسب

قیمت کف کاذب همیشه و برای همه افراد فاکتوری مهم تلقی می‌شود. جنس‌های کف کاذب دارای قیمت گوناگون هستند. از طرفی محصولات شرکت‌های مختلف نیز تفاوت قیمت دارند. دلیل این امر کیفیت و دقت ساخت محصولات است. پس این مورد را نیز در جمع بندی نهایی خود نیز لحاظ می‌کنیم. ( با مشاورین ما در شرکت فراز شبکه کارنو تماس بگیرید.)

جنس پنل‌ یا تایل‌ها

مهم‌ترین قسمت ساختار کف کاذب پنل‌های آن است. این تایل‌ها از جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند. کف کاذب فولادی، کف کاذب آلومینیومی و کف کاذب لگراند، سه مدل از پرکاربردترین مصالح در این محصول است. دو تفاوت عمده بین این مدل‌ها وجود دارد. یکی ویژگی‌های کاربردی آنها و دیگری قیمت. گزینش صحیح باید بهینه‌ترین حالت را در برگیرد.

آنچه تفاوت ویژگی تایل‌هاست شامل تحمل وزن، مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی، مقاومت در برابر آتش و روش ساخت است. هر سه مدل ذکر شده در برابر حریق مقاومت مناسبی از خود نشان می‌دهند. کف کاذب فولادی به نسبت آلومینیومی تحمل وزن بیشتری را دارد. در برابر رطوبت آلومینیوم مقاومت بیشتری به نسبت فولادی دارد.

شرایط محیطی مانند رطوبت و دما

شرایط محیطی و جوی مانند دما و رطوبت تاثیر به سزایی در میزان طول عمر کف‌های کاذب دارد . قبل از خرید کف کاذب مناسب میزان رطوبت و دمای هوا را بررسی کنید تا هنگام خرید کف کاذبی تهیه نمایید که متریال آن با شرایط محیطی شما سازگار باشد.

متراژ دقیق مکان مورد نظر خود را به دست آورید

حتما باید از متراژ دقیق مکان مورد نظر خود آگاه باشید. به یاد داشته باشید که متراژ مکان مورد نظر شما باید دقیق باشد تا در زمان نصب این محصول با کم آمدن تجهیزات روبه‌رو نشوید. زمانی که کارشناس متراژ دقیق مکان شما را بداند، می‌تواند شما را دقیق‌تر راهنمایی کند و به شما بگوید که به چه تعداد تایل و متعلقات نیازمند خواهید بود.

این مطلب را از دست ندهید .
انواع کف کاذب از لحاظ کاربرد

توجه به حجم و وزن تجهیزات

در زمان خرید کف کاذب مناسب باید به میزان تحمل و مقاومت پنل و پایه‌های آن در برابر وزن‌های وارد شده نیز دقت نمایید. بهتر است در زمان خرید این محصول به کارشناسان مربوط اطلاع دهید که چه نوع تجهیزاتی قراراست بر روی کف کاذب قرار داده شود. این‌گونه می‌توان وزن حدودی تجهیزات را فهمید و متناسب با آن کف کاذب مناسب را پیشنهاد داد.

همچنین برای انتخاب و تصمیم‌گیری ارتفاع پایه‌های کف کاذب بهتر است که از حجم و اندازه‌ تجهیزات و تأسیسات زیر کف کاذب آگاه باشید. به یاد داشته باشید که حداقل و حداکثر ارتفاع استاندارد پایه‌ها در هر کف کاذبی متفاوت خواهد بود.

عایق بودن کف کاذب

کف‌های کاذبی که عایق هوا و آب هستند برای مکان‌هایی که می‌خواهید از تجهیزات کامپیوتری و برقی استفاده نمایید بسیار ضروری‌ هستند. دقت داشته باشید که در مناطق جغرافیایی با رطوبت بالا، استفاده از کف کاذب آلومینیومی یا فولاد گالوانیزه مانع از زنگ زدگی می‌شود و باعث افزایش طول عمر آن خواهد شد.

جنس و ثبات کف کاذب

کف‌های کاذب کفپوش‌های متنوعی دارند، یکی از نکات مهم در انتخاب و خرید کف کاذب مناسب جنس آن است.  در انتخاب کف کاذبی که قطعات لاستیکی و پلاستیکی دارند دقت کنید. نمونه کارهای فروشنده را بازبینی کنید تا مطمئن شوید این نمونه‌ها تغییر شکل نداشته‌اند.

شما برای راه اندازی این کف کاذب، نیازمند نصابانی هستید که از تجربه‌ کافی برخوردار باشند. مساحت مکان مورد نظر نیز باید دقیقاً توسط گروه نصاب اندازه‌گیری شود. سپس نصاب باید به مطابقت اندازه‌ به دست آمده‌ خود با اندازه‌ای که از قبل به دست آمده است، بپردازد. پس از اطمینان از اندازه‌ به دست آمده، سایر مراحل نصب باید طبق اصول استاندارد پیش برود.

سخن آخر

شما می‌توانید کف کاذب آلومینیومی با روکش hpl را از شرکت فنی و مهندسی کارنو خریداری نمائید و نصب آن را نیز به این شرکت بسپارید. همچنین می‌توانید برای خرید کف کاذب مناسب فولادی و کف کاذب طرح لگراند با ما در تماس باشید. امید است که محتوای این مقاله برای شما سودمند بوده باشد. منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و ما را از نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود آگاه سازید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *