کفپوش آنتی استاتیک اتاق سرور

خرید کفپوش آنتی استاتیک اتاق سرور

آیا می دانستید که کفپوش ضد الکتریسیته ساکن وجود دارد؟ ویژگی آنتی استاتیک بودن، این  امکان را می‌دهد که برای فضایی امن و راحت سرمایه گذاری کنیم، جایی که بتوانیم احساس راحتی کنیم. انتخاب کفپوش مناسب کار دشواری است، اما باید نه تنها رنگ یا متریالی که انتخاب می‌کنید، بلکه ویژگی‌های فنی مانند ضد الکتریسیته ساکن، مقاومت، پایداری و غیره را نیز در نظر داشته باشید. اکنون در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد کفپوش آنتی استاتیک اتاق سرور اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار دهیم.

ما در این مقاله به توضیح کفپوش آنتی استاتیک اتاق سرور پرداخته‌ایم. همان‌طور که می‌دانید اتاق سرور مکان بسیار مهمی‌ست و محل نگهداری سرورها و سایر تجهیزات شبکه است. از همین جهت اگر قصد نصب کف کاذب اتاق سرور را دارید، بهتر است کف کاذبی را خریداری نمائید که از خاصیت آنتی استاتیک برخوردار باشد. علاوه بر اتاق سرور باید در مراکز حساس دیگری چون: اتاق برق، اتاق مانیتورینگ و غیره از این کفپوش‌های آنتی استاتیک استفاده نمائید.

برای خرید کف کاذب آنتی استاتیک با کارشناسان گروه فنی و مهندسی کارنو تماس بگیرید:

۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰
۰۵۱-۳۷۶۰۳۷۶۰

 

چرا کفپوش آنتی استاتیک؟

حرکت پاها و تماس با اجسام، بارهای تریبوالکتریک ایجاد می‌کند. از همین جهت، مناطق حساس همچون اتاق سرور به کفپوش‌های آنتی استاتیک نیاز دارند. کفپوش‌های آنتی استاتیک برای جلوگیری از ایجاد تخلیه‌ی الکترواستاتیک استفاده می‌شوند. این کفپوش‌ها به عنوان ESD نیز شناخته می‌شوند. ESD جریان ناگهانی الکتریسیته است که هنگام تماس یک جسم باردار با سطح دیگری اتفاق می‌افتد. این مسئله، به طور معمول آسیبی نخواهد داشت، اگرچه می‌تواند آزاردهنده و در موارد شدید کمی خطرناک باشد.

از آن‌جایی که اتاق سرور شامل تجهیزات الکتریکی است، استفاده از این کفپوش‌ها نیز مهم خواهد بود؛ زیرا در صورت عدم استفاده از آن‌ها احتمال آسیب به تجهیزات افزایش می‌یابد. نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که تمام کفپوش‌هایی که دارای ویژگی‌های اتلاف کننده یا رسانا هستند، ضد الکتریسیته‌ ساکن نیست.

کفپوش ضد الکتریسیته ساکن به طور خلاصه:

یک کفپوش ضد الکتریسیته ساکن معمولاً از کفپوش وینیل یا لمینت ساخته می‌شود که به راحتی قابل شستشو است. فقط باید کثیفی را پاک کنید و از یک پارچه مرطوب با ژل استفاده کنید. بر خلاف انواع دیگر کف، شما مجبور نخواهید بود آنها را جلا دهید.

برخی از محیط‌های صنعتی مستعد تولید تخلیه الکترواستاتیک یا ESD هستند، پالس الکتریسیته‌ی ساکن که از یک فرد یا سطح به جسم دیگر منتقل می‌شود. البته، این رسانش الکتریسیته‌ی ساکن همیشه آشکار نیست.

درواقع، یک شوک الکترواستاتیک خود را به عنوان یک شوک خفیف ناراحت کننده یا غافلگیرکننده نشان می‌دهد. با این حال، در حضور مواد شیمیایی، مواد یا گازهای قابل اشتعال، یک جرقه‌ی الکترواستاتیک می‌تواند بسیار خطرناک و حتی بالقوه فاجعه بار باشد. در این موارد، نصب کفپوش‌های ضد الکتریسیته‌ی ساکن یک گام اساسی در ایجاد محیطی امن برای کارگران و بازدیدکنندگان خواهد بود، زیرا (همانطور که از نام آن پیداست) کفپوش‌های صنعتی ضد الکتریسیته ساکن، محیط را در برابر این بار الکترواستاتیک عایق می‌کنند.

این مطلب را از دست ندهید .
آشنایی با کف کاذب ضد حریق

خرید نصب کف کاذب آنتی استایک,کفپوش آنتی استاتیک اتاق سرور,خرید نصب کف کاذب آنتی استایک

به جز اتاق سرور دیگر در چه مکان‌هایی باید از کفپوش آنتی استاتیک استفاده نمود؟

یک کفپوش ضد الکتریسیته ساکن در بسیاری از مشاغل مورد نیاز است، اما می تواند در فضای دیتاسنتر بسیار مفید باشد. همچنین به دلیل مقدار زیادی الکتریسیته ساکن که در آنجا انباشته می شود، یک ویژگی بسیار مورد تقاضا در دفاتر کار است.

استفاده از کفپوش ضد الکتریسیته‌ی ساکن در صنایع خاص به عنوان اساسی‌ترین احتیاط ایمنی اجباری‌ست. تولیدکنندگان و پردازشگرهای مواد شیمیایی و همچنین هر کسب و کاری که از مواد شیمیایی یا مواد قابل اشتعال در عملیات خود استفاده می‌کنند، باید محیط‌های کاری بدون استاتیک ایجاد نمایند تا از اشتعال مواد شیمیایی، بخار یا حتی ذرات قابل اشتعال میکروسکوپی جلوگیری گردد.  

از آن‌جایی که تخلیه‌ی الکترواستاتیک می‌تواند اجزای حساس الکترونیکی را بی‌فایده کند، سازمان‌هایی که نیمه هادی‌ها یا کالاهای الکترونیکی تولید یا مونتاژ می‌کنند، برای کاهش خطر تجمع بار الکترومغناطیسی، به کف‌های ضد الکتریسیته‌ی ساکن نیاز دارند.

علاوه بر این، هر عملیاتی که متکی به استفاده‌ی بدون وقفه یا تضمین شده از اقلام الکترونیکی تخصصی است، مانند: بیمارستان‌ها یا اتاق‌های کنترل ترافیک هوایی، باید اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از استاتیک انجام دهند. نمونه‌های دیگری از صنایع هستند که به کفپوش آنتی استاتیک نیاز دارند از جمله: تولید کنندگان مهمات یا مواد آتش نشانی، عملیات نظامی، میکرومکانیک، لنزهای نوری، فیلم عکاسی، لیزر، بیوتکنولوژی، داروسازی، تولید ایمپلنت‌های جراحی، محیط های پزشکی و حتی برخی از محیط‌های تولید مواد غذایی و نوشیدنی.

 

نحوه عملکرد کفپوش آنتی استاتیک اتاق سرور

کف‌های ضد الکتریسیته‌ی ساکن با گرفتن الکتریسیته‌ی ساکن که به طور طبیعی در هر محیطی ایجاد می‌شود و از طریق کف به زمین انتقال می‌یابد، کار می‌کنند. کف‌پوش‌های آنتی استاتیک از تجمع و تخلیه ESD در محیط جلوگیری می‌کنند.

بطور متناقض، تقریباً هر حرکتی بدون توجه به محیط یا فعالیت، الکتریسیته ساکن ایجاد می‌کند. اکثر تخلیه‌های الکترواستاتیکی کمتر از ۳۵۰۰ ولت هستند و برای مردم کاملاً غیرقابل تشخیص هستند. بنابراین ما از بیشتر ESD های بالقوه خطرناکی که در اطراف ما اتفاق می‌افتد آگاه نیستیم. کفپوش آنتی استاتیک می‌تواند تمام آن بارها را جمع‌آوری کرده و قبل از ایجاد واکنش، آن‌ها را به زمین انتقال دهد.

 

کف کاذب آنتی استاتیک اتاق سرور

شما می‌توانید برای اتاق سرور خود از کف‌های کاذب آنتی استاتیک نیز استفاده نمائید. شرکت فنی و مهندسی کارنو به تولید و عرضه‌ این کف‌ کاذب ها می‌پردازد. این محصولات شامل موارد زیر هستند. از جمله:

شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با این کف‌های کاذب آنتی استاتیک، همین الآن با مشاورین ما تماس بگیرید. مشخصات فنی این محصولات نیز در قسمت معرفی محصولات سایت آورده شده است.

تماس با دفتر تهران:

۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰

تماس با دفتر مشهد:

۰۵۱-۳۷۶۰۳۷۶۰

خرید نصب کف کاذب آنتی استایک,کفپوش آنتی استاتیک اتاق سرور,خرید نصب کف کاذب آنتی استایک

کف کاذب فولادی کارنو با کفپوش آنتی استاتیک

کف کاذب فولادی یکی از کف کاذب های پرکاربرد برای مراکز حساسی چون: اتاق سرور، اتاق برق، اتاق کنترل و غیره می باشد. با توجه به مطالبی که گفته شد، در این مراکز باید از کف کاذب انتی استاتیک استفاده شود. کف کاذب فولادی که توسط گروه فنی و مهندسی کارنو تولید شده است، دارای روکش HPL می باشد.این نوع روکش از خاصیت ضدخش و انتی استاتیک بهره مند است که برای اتاق سرور بسیار مناسب است.

این مطلب را از دست ندهید .
آشنایی با کف کاذب صنعتی

کف کاذب فولادی کارنو دارای تایل های فولادی ۶۰*۶۰ سانتی متر است و میزان فولادی که در هر تایل استفاده شده است، ۵ کیلوگرم از بهترین نوع فولاد (فولاد مبارکه از نوع ST12 و ST14) می باشد.

حداقل ارتفاعی که می توان با کف کاذب فولادی کارنو ایجاد کرد، ۱۶ سانتیمتر و حداکثر ارتفاع ۲۱۰ سانتیمتر می باشد.

نکاتی در مورد انتخاب محلول ضد الکتریسیته‌ ساکن

حتی پیچیده‌ترین راه‌حل کف‌پوش ضد الکتریسیته‌ی ساکن، بدون داشتن تخصص حرفه‌ای در حین نصب، از حد انتظار خارج می‌شود. یک ارائه دهنده‌ی معتبر می‌تواند تفاوت زیادی در اثربخشی و طول عمر کف شما ایجاد نماید. در این راستا مراقب قیمت به عنوان یک عامل تعیین کننده باشید و بر اساس تجربه، شهرت و قابلیت اطمینان، ارائه دهنده یا پیمانکار را انتخاب نمایید.

در مورد کفپوش صنعتی، هزینه‌ی کل مالکیت قابل اعتمادترین معیار است، چه کفپوش ضد الکتریسیته ساکن باشد، چه بتن، رزین یا غیره. این هزینه نه تنها منعکس کننده‌ی نصب، بلکه همچنین تعمیر و نگهداری و همچنین ضمانت‌هایی است که آن‌ها را پوشش می‌دهد. بنابراین، بررسی کاملی را برای شرکت ارائه دهنده انجام دهید.

 

اهمیت نگهداری

ارائه دهنده‌ی کفپوش صنعتی و کفپوش آنتی استاتیک اتاق سرور شما باید بتواند پیش بینی شفافی از هزینه‌های نگهداری و تعمیر کفپوش ضد الکتریسیته‌ی ساکن را ارائه دهد. به خاطر داشته باشید که کف‌های ضد الکتریسیته‌ی ساکن اپوکسی را نمی‌توان روکش کرد، زیرا این کار کف را از نقاط ارت عایق می‌کند، بنابراین ابتدا باید اپوکسی را به زیرلایه برگردانید و نوارهای مسی جدیدی برای ارت و زمین مجدد نصب نمائید. سپس پوشش اپوکسی جدید چند روز دیگر قبل از اینکه اپوکسی به طور کامل خشک شود نصب خواهد شد.

کفپوش وینیل نیز طول عمر کمتر و مقاومت سایشی کمتری خواهد داشت. در نتیجه نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری داشته و در نهایت تعویض در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری رخ خواهد داد. بهتر است نیازهای انواع کفی را که در نظر دارید بشناسید و هزینه‌های مورد انتظار تعمیر و نگهداری را در بودجه‌های خود لحاظ کنید تا تصویری واقعی از هزینه را به دست آورید.

سخن آخر:

امید است که از این مقاله لذت برده باشید. شما می‌توانید برای نصب کفپوش آنتی استاتیک اتاق سرور خود یا خرید نصب کف کاذب آنتی استاتیک، همین الآن با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید. منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

شماره تماس دفتر تهران:

۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰

شماره تماس دفتر مشهد:

۰۵۱-۳۷۶۰۳۷۶۰

۰۵۱-۳۷۰۵۷۰۵

2 نظر

 • ایمان سرابی

  سلام وقت بخیر. کف کاذبی میخوام که روکش آنتی استاتیک داشته باشه. بنظرتون کدوم مدل مناسب هست؟

  • کریمی

   سلام
   دو نوع کف کاذب فولادی و کف کاذب آلومینیومی تولید شده که دارای روکش های hpl و pvc می باشد و خاصیت آنتی استاتیک دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران کارنو ارتباط بگیرید.
   ۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰
   ۰۵۱-۳۷۶۰۳۷۶

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *