تفاوت لمینت و سقف کاذب

تفاوت لمینت و سقف کاذب پی وی سی در چیست؟

تفاوت لمینت و سقف کاذب یکی از چالش برانگیزترین مسائلی است که علاقه مندان به این صنعت، همیشه به دنبال پاسخ صحیحی برای آن هستند. طبیعی است که برای درک بهتر این قضیه که تفاوت سقف کاذب و لمینت در چه چیزی می باشد، باید ابتدا مو مفهوم زیر را به شکل مفصل مورد بررسی قرار دهیم:

  • لمینت چیست
  • سقف کاذب چیست

لمینت چیست؟

در ابتدای این بخش قضد داریم بررسی کنیم که لمینت چیست و دقیقا چه ماهیتی دارد. Laminate نام یک نوع پارکت است که ماده اولیه برای ساخت آن الیافت چوب فشرده می باشد که به نام HDF) Hard Density Fiberboard) شناخته می شود. لازم به ذکر است که لمینت در صنایع شیمیایی ساخته می شود و مواد به کار رفته در آن ها طبیعی نیست. روش های استفاده از لمینت شامل مواردی است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. با وجود این که لمینت ها یک نوع کف پوش هستند اما مانند پارکت چوبی در زمان استفاده به کف ساختمان نمی چسبند.

از ویژگی های لمینت می توان به شیارهای روی آن اشاره کرد؛ این شیارها که به نام کلیک شناخته می شوند، به شکل فرو رفته یا برآمده وجود دارند. نحوه نصب لمینت ها به شکلی است که شیارهای معرفی شده در سطر بالا، به حالت نر و ماده به داخل یک دیگر چفت شده و قفل می شوند. نکته لازم به ذکر این است که در صورت افزایش سطح کار و تعداد قسمت های قفل شده، به طبع وزن آن بالا رفته و سبب استحکام بیش تر سطح می شود. نکته مهم در رابطه با لمینت ها این است که با اتصال آن قفل ها دیگر نیازی به چسب نخواهند داشت.

از ویژگی های بسیار خوب لمینت ها می توان به آسیب پذیری پایین آن ها اشاره کرد؛ این در حالی است که در صورت استفاده از دیگر کف پوش هایی که به چسب نیاز دارند، در زمان تعویض آن ها با خرابی زمین روبه رو خواهید شد. البته لازم به ذکر است که مشکلات کف پوش های چسبی به همین یک مورد ختم نشده و جدا سازی آن ها از کف کار بسیار دشواری می باشد. کف پوش لمینت هیچ یک از مشکلات ذکر شده در سطر بالا را نداشته و می توانید در صورت نیاز بعد از اتصال آن ها را به راحتی جدا کنید و هیچ مشکلی به وجود نمی آید.

این مطلب را از دست ندهید .
سقف کاذب PVC و نصب و طراحی آن

با ویژگی های لمینت آشنا شوید

این بخش به خوبی می تواند به شما کمک کند تا تفاوت لمینت و سقف کاذب پی وی سی را درک کنید. یکی از مهم ترین ویژگی های لمینت این است که صدایی از آن ها خارج نخواهد شد. در صورتی که در آپارتمان هایی ساکن هستید که نیاز به عایق صدا دارید، لمینت ها برای شما بهترین گزینه خواهد بود. نحوه جلوگیری از خروج صدا در لمینت ها به شکلی است که قبل از نصب یک نوع فوم مخصوص در زیر آن ها قرار داده و به این ترتیب صداهای خروجی را کنترل می کنند و مانع عبور آن ها خواهند شد.

فوم های ذکر شده در سطرهای بالا عایق حرارتی هم بوده و مانع عبور سرما یا گرما خواهند شد؛ لازم به ذکر است این ویژگی موجود در تمامی لمینت ها سبب کاهش هزینه های شما شده و بسیار اقتصادی است. ویژگی های لمینت به همین چند مورد ختم نشده و به علت مقاومت بالا در برابر آب و انواع مایعات هم بسیار پرکاربرد هستند. از دیگر مزیت های لمینت می توان به مقاومت آن ها در برابر ضربات، مقاومت در برابر خش اشیا نوک تیز، عدم نیاز به ساب و لاک، صرفه جویی در هزینه، افزایش سرعت اجرا و نصب و ….. اشاره کرد.

 سقف کاذب از نوع پی وی سی

بعد از فهم صحیح موارد بالا باید بر روی این مفهوم که سقف کاذب چیست و چه ویژگی هایی دارد متمرکز شوید. تنها در این صورت است که متوجه می شوید تفاوت لمینت و سقف کاذب در چه چیزهایی است. در نظر داشته باشید که سقف کاذب در مقابل کف کاذب قرار دارد. از مهم ترین ویژگی های سقف کاذب پی وی سی می توان به صرفه جویی انرژی های گرمایی و سرمایی، تهویه هوا، کاهش هزینه ها از طریق کاهش انرژی و …. اشاره کرد. لازم به ذکر است که سقف های پی وی سی به کار رفته در طبقات بالایی ساختمان مانع انتقال حرارت در فضاهای خارج و داخل خواهد شد. به عبارتی دیگر می توان گفت سقف کاذب پی وی سی یک نوع عایق است که تمامی درزها را پوشانده و با مسدود سازی فضای داخلی از تبادل هوا در داخل ساختمان و بیرون آن جلوگیری می کند.

این مطلب را از دست ندهید .
تولید کف کاذب دیتاسنتر

تفاوت سقف کاذب و لمینت,تفاوت لمینت و سقف کاذب,تفاوت لمینت و سقف کاذب پی وی سی

کاربرد لمینت ها در حالت کلی عبارت اند از:

  1. طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان
  2. برای فضاهای داخلی ساختمان یک سقف کوتاه تر ایجاد خواهد کرد.
  3. به وجود آوردن یک لایه عایق حرارتی و صوتی
  4. ایجاد یک لایه در قسمت پایینی سقف هر طبقه که برای پوشش دهی مناسب است.
  5. به وجود آوردن یک فضای داخلی به سبب جا سازی تجهیزات با وزن کم و همچنین تاسیسات.

سقف کاذب و لمینت چه تفاوتی دارند؟

لمینت و همچنین سقف کاذب پی وی سی به دلیل زیبای بیش تر فضای ساختمان، در عین حال عایق حرارتی و صوتی بودن، مورد استفاده قرار گرفته و نصب می شوند؛ اما دارای تفاوت هایی هستند که از جمله آن ها می توان به موراد زیر اشاره کرد. مهم ترین تفاوت سقف کاذب پی وی سی و لمینت در نوع کاربرد آن ها است به این شکل که سقف کاذب پی وی سی برای سقف هر طبقه مورد استفاده قرار گرفته و لمینت برای کف هر طبقه.

مقاومت لمینت ها تفاوتی دیگر است که در مقایسه با سقف کاذب پی وی سی دارد، به این علت که باید بتواند وزن های کل ساختمان و رفت و آمدها را تحمل کرده و در برابر تمام ضربات مقاوم باشد؛ این در حالی است که سقف کاذب پی وی سی فقط باید در برابر نیروهای وارده به ساختمان مانند نیروی زلزله مقاوم باشد. دیگر ویژگی مفید لمینت ها که سبب برتری آن ها می شود، قابلیت شست و شو آن ها است.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *