پروژه کف کاذب دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

یکی دیگر از پروژه های گروه با تجربه و فنی کارنو، اجرای کف کاذب دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می یاشد. در یکی از قسمت های اداری مربوط به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه سیستم کابل کشی از کف اجرا شده و روی کابل ها و سیم ها با کف کاذب پوشانده شده است. با این روش محیط از نظم بیشتری برخوردار است و همچنین طول عمر سیم ها و کابل ها افزایش می یابد.

مساحت قسمتی که کف کاذب اجرا شده، ۱۵۰ متر مربع می باشد. در این پروژه از کف کاذب گالوانیزه تولید شده توسط گروه فنی و مهندسی کارنو استفاده شده است. این نوع کف کاذب دارای گارانتی ۲۵ ساله شرکت فنی و مهندسی کارنو می باشد.

جنس تایل ها از فلز گالوانیزه می باشد که در برابر رطوبت و دما بسیار مقاوم است و کیفیت بی نظیری دارد. با توجه به اینکه ورق تایل ها از فولاد گالوانیزه شده تولید شده است و عایق کامل در برابر رطوبت می باشد، این نوع کف کاذب برای مراکز حساسی همچون اتاق سرور، اتاق برق، اتاق رک و … بسیار مناسب است.

برای جذب الکتریسیته ساکن در کف، از قطعه ای به نام تایل ارتینگ استفاده می شود. با وصل شدن سیم ارت به این قطعه، جذب الکتریسیته ساکن انجام می شود و استاندارد لازمه، رعایت می گردد.

ابعاد هر تایل گالوانیزه ۲۲٫۵*۲۲٫۵ سانتی متر می باشد. تولید تایل با این ابعاد سبب شده که هنگام اجرای کف کاذب، کمترین برشکاری ایجاد شود.

تایل ها دارای مقاومت وزن ۱۰۰۰ کیلوگرم به صورت نقطه ای می باشند و برای مکان های پر تردد و یا اماکنی که نیاز است تجهیزات سنگین روی کف قرار بگیرد، بسیار مناسب است.
سطح ارتفاع کارشده در پروژه کف کاذب دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ۱۲ سانتی متر است. یعنی تنها از پایه با ارتفاع ۱۲ سانتی متر در این پروژه استفاده شده و از ارتفاع دهنده استفاده نشده است.