پروژه دیتاسنتر مجتمع تجاری اداری پاژ

شرکت فنی و مهندسی کارنو که قریب به دو دهه در عرصه ی تولید و عرضه ی کف کاذب ها و اجرای دیتاسنتر به فعایت می پردازد، تا کنون پروژه های متعددی را در زمینه ی راه اندازی دیتاسنترها و اجرای کف های کاذب انجام داده است.

یکی از این پروژه ها، اجرا و راه اندازی دیتاسنتر پاژ می باشد. اکنون در ابتدا به معرفی برج اداری و تجاری پاژ پرداخته و در ادامه، توضیحات مختصری از جزئیات این پروژه را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

معرفی برج اداری و تجاری پاژ:

برج اداری و تجاری پاژ یکی از استاندارد ترین برج های ایران می باشد. زیربنای این برج به ۱۳۰ هزار متر مربع میرسد و در حاشیه میدان جانباز در شهر مشهد قرار گرفته است. این برج شامل: مجتمع تجاری، اداری و شهر غذا می باشد و از همین جهت به عنوان مجتمع چند منظوره شناخته می شود.

این پروژه نمای سرامیکی دارد و به روش های خشک به دو صورت انکر و کلیبپس و نمای شیشه ای می باشد.

همانطور که می دانید شما برای اجرای دیتاسنتر و کف کاذب خود به گروهی ماهر و متخصص نیاز دارید که علاوه بر آشنایی با استانداردها و برخورداری از دانش مربوطه، تمامی جزئیات پروژه شما را با دقت و به بهترین نحو به انجام برسانند.

شرکت فنی و مهندسی کارنو موفق شده است که علاوه بر اجرای دیتاسنتر پاژ به نصب و پیاده سازی کف کاذب آن نیز بپردازد.

مساحت پروژه:

۱۴۰ متر مربع فضایی بود که برای دیتاسنتر پاژ در نظر گرفته شده بود. شرکت مهندسی کارنو نیز این فضا را به چندین قسمت از جمله: اتاق برق، اتاق یو پی اس، اتاق مانیتورینگ، اتاق سرور و غیره تقسیم نمود و به پیاده سازی و اجرای تمامی استانداردهای لازم در آن پرداخت.

نوع کف کاذب کار شده در اتاق سرور پاژ:

گروه فنی و مهندسی کارنو برای اجرا و نصب کف کاذب پروژه پاژ از کف کاذب آلومینیومی با روکش HPL استفاده نمود.

علت انتخاب کف کاذب آلومینیومی برای پروژه پاژ چه بود؟

همانطور که می دانید مصرف کنندگان با توجه به نیاز و کاربری خود اقدام به خرید کف کاذب می نمایند؛ از همین جهت کف کاذب آلومینیومی با توجه به مزیتهای خود و رفع نیاز کاربری، برای پروژه پاژ انتخاب مناسبی بود.

از جمله این مزیتها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • مناسب برای محیط های مرطوب
  • قابلیت بازیافت بدون تغییر خاصیت آلومینیوم
  • برخورداری از کیفیت مناسب
  • سبک بودن تایل ها
  • دسترسی ساده به تاسیسات زیر کف کاذب
  • نظم بخشی و افزایش ایمنی محیط دیتاسنتر

ارتفاع کف کاذب درپروژه دیتاسنتر پاژ:

به علت بالا بودن حجم تاسیسات زیر کف کاذب، گروه فنی و مهندسی کارنو ارتفاع کف کاذب پروژه پاژ را بین ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر در نظر گرفت.