پیاده سازی کف کاذب شرکت به آرا (چاکلز)

یکی دیگر از پروژه های گروه فنی و مهندسی کارنو در سال ۱۳۹۹، پیاده سازی کف کاذب شرکت صنایع غذایی به آرا است. این شرکت به نام چاکلز معروف است.

شرکت صنایع غذایی به آرا که با نام چاکلز شناخته شده است، از سال ۱۳۸۴ در زمینه تولید چیپس و اسنک با برند کرانچیپس تحت لیسانس شرکت لورنز آلمان فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت پس از ۴ سال در سال ۱۳۸۸ با کسب تجربه و دانش بیشتر، توانست محصول خود را به صورت بومی تولید کند و برند چاکلز را ارائه دهد.

در سال ۱۳۹۹ پروژه طراحی و اجرای دیتاسنتر و کف کاذب این شرکت توسط گروه فنی و مهندسی کارنو انجام شده است. در این پروژه ۴ اتاق به عنوان اتاق سرور، اتاق اعلام و اطفاء، اتاق برق و راهرو در نظر گرفته شده است.

اتاق سرور به عنوان حفظ و نگهداری سرور های این شرکت طراحی شده است و تمام استاندارد های لازم در این اتاق رعایت شده است.

اتاق سرور یکی از بخش های مهم سازمان محسوب می شود، چرا که تمامی اطلاعات سازمان در سرور ها می باشد. حفظ و نگهداری این اتاق بسیار اهمیت دارد.

یکی از استاندارد هایی که در اتاق سرور اجرا می شود، اجرای کف کاذب است. کف کاذبی که اتاق سرور چاکلز اجرا شده است، کف کاذب فولادی با روکش hpl است. این نوع روکش مزایای زیادی از قبیل: مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر نفوذ، خاصیت آنتی استاتیک و … دارد.

در پیاده سازی کف کاذب فولادی از پایه و استرینگر استفاده شده و ارتفاع پایه ها ۴۰ سانتی متر در نظر گرفته شده است.

یکی از اتاق هایی که در سازمان ها و شرکت ها اهمیت دارد، اتاق برق است. چرا که در زمان قطعی برق یا مشکلاتی از این قبیل، اتاق برق سیستم ها را جایگزین می کند تا روند کاری از بین نرود یا در صورتی که ولتاژ کم یا زیاد شود، اتاق برق و تجهیزاتی که درون اتاق قرار گرفته مانع از سوختن ماشین آلات و یا برق گرفتگی می شود و به طور کلی هر موردی که مربوط به برق می شود را مدیریت می کند.

کف کاذب یکی از مواردی است که در اتاق برق بسیار اهمیت دارد. زیرا تابلو برق ها و رک ها و تجهزیزات شبکه را نمی توان روی زمین قرار داد و باید به گونه ای قرار بگیرد تا از چهار طرف بتوان آن را بررسی کرد.

با توجه به اینکه تجهیزات و سیم ها و کابل های زیادی در اتاق برق قرار دارد، باید کف کاذب اجرا شود تا بی نظمی ها را برطرف کند و سطحی امن بسازد.

کف کاذبی که در اتاق برق قرار می گیرد باید خاصیت آنتی استاتیک داشته باشد. در اتاق برق شرکت به آرا از کف کاذب فولادی با روکش hpl استفاده شده که این خاصیت را داراست.