پروژه اجرای کف کاذب اتاق سرور هتل ارغوان

پروژه اجرای کف کاذب اتاق سرور هتل ارغوان مشهد در تاریخ تیرماه ۱۴۰۰ توسط گروه فنی و مهندسی کارنو در کوتاه ترین زمان جهت صرفه جویی در هزینه و نیروی انسانی به اتمام رسید. این پروژه یکی از پروژه های موفق کف کاذب در مشهد می باشد.

هتل ارغوان مشهد در سال ۱۳۹۹ افتتاح گردیده و در ۱٫۶ کیلومتری حرم مطهر امام رضا (ع) قرار گرفت است.

این هتل در مجموع دارای ۱۱۰ واحد اقامتی لوکس است که دارای معماری بسیار زیبایی می باشد.

این مجموعه در سال ۱۴۰۰ تصمیم به اجرای اتاق سرور در طبقه اول گرفتند که اجرای کف کاذب این اتاق را به گروه فنی مهندسی کارنو سپرده اند.

اجرای کف کاذب اتاق سرور هتل ارغوان مشهد

اتاق سرور در سازمان، یکی از مهم ترین و حساس ترین اتاق ها می باشد. چرا که سرور های پردازش و ذخیره اطلاعات در این اتاق قرار دارد.

گروه فنی و مهندسی کارنو با توجه به تجربه چندین ساله و دانش خود، استاندارد های اتاق سرور را به صورت کامل میشناسد و در پروژه های خود رعایت می کند.

کف کاذبی که برای اتاق سرور هتل ارغوان اجرا شده است، کف کاذب فولادی روکش HPL می باشد. این نوع کف کاذب دارای تایل هایی با سایز ۶۰*۶۰ سانتی متر است و روکش hpl آن از بهترین انواع روکش می باشد. روکش hpl دارای خاصیت ضد خش بوده و سالیان سال ظاهر خود را از دست نمی دهد و زیبا باقی می ماند. همچنین این روکش خاصیت آنتی استاتیک دارد که در اتاق سرور بسیار حائز اهمیت است.

ارتفاعی که برای کف کاذب این اتاق سرور در نظر گرفته شد است، ۳۰ سانتی متر می باشد. پایه های فولادی با ارتفاع ۳۰ سانتی متر در زیر تایل ها قرار گرفته و به زمین پیچ و رولپلاک شده است.

روی پایه ها استرینگر قرار گرفته تا پایداری کف کاذب افزایش یابد.

اتاق سرور پروژه هتل ارغوان ۲۵ متر مربع در نظر گرفته شده است. در این اتاق تقریبا از ۷۰ تایل فولادی با روکش HPL استفاده شده است.

شاسی کشی رک نیز انجام شده است تا رک ها روی آن قرار بگیرند. هر چند که کف کاذب فولادی قابلیت تحمل وزن رک را دارد، اما استانداردی که برای قرار گیری رک ها وجود دارد این است که رک باید قسمت شاسی کشی شده قرار بگیرد تا از لغزش و جابه جایی احتمالی رک جلوگیری شود و همچنین کابل ها راحت تر به رک برسد.