چند مدل سقف کاذب داریم

چند مدل سقف کاذب داریم و در چه مکان هایی اجرا می شود؟

یکی از نکات برجسته ای که امروزه چه در طراحی های داخلی و چه در مراکز تجاری و صنعتی بسیار کاربرد دارد، سقف کاذب است. در ابتدا توضیح کوتاهی درباره سقف کاذب چیست ارائه می‌دهیم و در ادامه به این سوال که چند مدل سقف کاذب داریم می‌پردازیم.

در واقع سقف کاذب پوششی ظاهری است که روی سقف اصلی سازه قرار می‌گیرد. سقف کاذب یا همان سقف معلق، یک نوع ساختار سقفی است که به طور معمول در فضاهای اداری، تجاری و صنعتی استفاده می‌شود. در واقع سقف کاذب، تایل هایی است که از جنس فلز و یا آکوستیک است و داخل چارچوب فلزی متصل شده به سقف اصلی قرار می‌گیرد. این نوع سقف کاذب می تواند هم زیبایی و جذابیت به محیط ببخشد و هم کارایی داشته باشد. سقف کاذب به صورت افقی و موازی با سقف اصلی نصب می‌شود.

از مهم‌ترین ویژگی های سقف کاذب می‌توان به قابلیت مخفی کردن سیستم ها و تجهیزات برقی، کابل ها، سیم ها و لوله ها اشاره کرد. با نصب و اجرای سقف کاذب این عناصر می‌تواند درون فضا مخفی شوند و به زیبا سازی و امنیت فضا کمک کنند.

با توجه به این که سقف کاذب قابلیت تعویض و تعمیر آسان را دارد، در صورت بروز خرابی یا نیاز به تعویض تایل ها می‌توان به راحتی تایل های قدیمی را جابه جا کرد و تایل جدید را نصب کرد. این ویژگی باعث می‌شود که سقف کاذب برای نگهداری و تعمیرات نیز بسیار مناسب باشد. به طور کلی، سقف کاذب یک راه حل موثر و کارآمد برای طراحی فضاهای اداری، تجاری و صنعتی است. با افزایش توجه به زیبایی، کارایی و کیفیت صوتی، سقف کاذب به عنوان یک عنصر ضروری در طراحی داخلی فضاها شناخته می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید .
آشنایی با کف کاذب آنتی استاتیک

چند مدل سقف کاذب داریم

با توجه به نوع کاربری، انواع مختلفی سقف کاذب وجود دارد که می توان در مکان های مورد نظر نصب و اجرا کرد. در ادامه انواع سقف کاذب را توضیح خواهیم داد.

سقف کاذب رابیتس: یکی از قدیمی ترین انواع سقف کاذب، سقف کاذب رابیتس است که دارای مدل های زیبا و شیک می باشد که از جنس الیاف گیاهی یا مصنوعی ساخته می‌شود. سقف کاذب رابیتس به فضای داخلی یک حس دلنشینی و صمیمی می‌بخشد و ظاهری طبیعی و زیبا به فضا می‌بخشد.رابیتس یکی از موادی است که دارای خواص عایق حرارتی و صوتی بسیار خوبی است. سقف کاذب رابیتس به دلیل سبک بودن و ساختار ساده‌ای که دارد، نصب و نگهداری آسانی را برای کاربر فراهم می‌کند. همچنین، تایل های رابیتس مقاوم در برابر رطوبت و ضربه هستند و به همین دلیل، می‌توان در مکان‌های مختلفی از جمله حمام‌ها و دستشویی‌ها از آنها استفاده کرد.

آکوستیک: سقف کاذب آکوستیک یکی از پرکاربردترین مدل‌های سقف کاذب است. این نوع سقف با استفاده از تابلوهای آکوستیک، قابلیت جذب و کاهش انعکاس صداها را دارد. این سقف بهبود کیفیت صوتی فضا را فراهم می‌کند و منجر به کاهش نویزها و ایجاد یک محیط آرام می‌شود. از همین جهت طرفداران زیادی دارد.

پی وی سی: سقف کاذب پی وی سی یکی از مدل‌های شیک و مدرن سقف کاذب است که از پانل های PVC ساخته می‌شود. پانل‌های PVC که در سقف کاذب پی وی سی استفاده می‌شوند، دارای خواص ضدآب بسیار بالایی هستند. این به معنای این است که سقف کاذب پی وی سی در مقابل رطوبت و نفوذ آب مقاوم است. این نوع سقف کاذب در مراکز تجاری و حساس نیز استفاده های زیادی دارد و می توان در اتاق سرور، اتاق برق، اتاق کنترل و غیره مورد استافده قرار داد.

این مطلب را از دست ندهید .
خرید کف کاذب گالوانیزه و مزایای آن

سقف کاذب کناف: “چند مدل کناف داریم ” می توان در پاسخ به این سوال به سقف کاذب کناف رسید. این نوع سقف کاذب رای مکان هایی با سیستم های برقی و تجهیزات بالا مناسب است. با توجه به نصب سریع و امکان تعمیر راحت آن میتوان به راحتی سیستم‌ها و تجهیزات را پشت آن مخفی کرد و در صورت نیاز، به راحتی به آن ها دسترسی داشت. همچنین می توان در این نوع سازه از لامپ های پر نور برای روشنایی محیط استفاده کرد.

سقف کاذب پلاستر پاریس: از این مدل سقف کاذب بیشتر در هتل ها، منازل مسکونی، ادارات و غیره استفاده می‌شود. این نوع سقف ظاهر شیکی دارد و در برابر زلزله نیز مقاومت خوبی نشان داده است. از این نوع سقف می توان برای ایجاد نور مصنوعی استفاده کرد. می توان لامپ های کم مصرف را درون این سقف قرار داد و نور خوبی را در محیط پخش کرد.

به طور کلی به پاسخ چند مدل سقف کاذب داریم پرداختیم. اما در انتها اشاره می کنم که گروه فنی و مهندسی کارنو تولید کننده انواع کف کاذب است و این نوع کف کاذب ها در مراکز حساس و ادارات استفاده می شود. همچنین گروه فنی و مهندسی کارنو در پروژه های خود بر حسب نیاز پروژه، به نصب و اجرای سقف کاذب نیز می پردازد که تصویر آن را در بالای صفحه قرار دادیم.

با تشکر از همراهی شما. منتظر بروزرسانی های بعدی ما باشید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *