کف های کاذب اداری

راهنمای نصب و تعویض کف های کاذب اداری

انواع مختلفی از کف‌ های کاذب اداری وجود دارند و به همین دلیل، افراد زیادی هستند که در نحوه انتخاب درست کف کاذب اتاق کامپیوتر یا دفتر کارشان سردرگم شده‌اند، اما انتخاب صحیح، در توجه لازم به نوع کاربرد و فضای موجود محل کار خواهد بود. علاوه بر این، باید شیب کف اصلی ساختمان یا وجود پله و سطوح ناهمسان را در نظر گرفت.

نصب و جایگزینی کف کاذب اداری

اگر کمی درباره مزایای استفاده از کف های کاذب اداری و دفتر کار خود فکر کنید، متوجه می‌شوید که کف‌های کاذب علاوه بر به ارمغان آوردن زیبایی ظاهری، باعث جلوگیری از دیده شدن انبوه سیم‌ها و کابل‌های موجود در اتاق کار می‌شوند. البته نه تنها کف کاذب، بلکه سقف، دیوارها، گیاهان آپارتمانی و مبلمان نیز روی زیبایی مجموعه تاثیر می‌گذارد، اما کف‌های کاذب عامل مهمی هستند.

انواع کف‌های کاذب

همانطور که گفته شد کف‌های کاذب از انواع گوناگون دارند. کف‌های کاذب شرکت کارنو نیز شامل سه نوع زیر است:

در بین کف‌های کاذب نام برده شده، هر سه نوع محصول برای شرکت‌ها و مکان‌های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما بهترین نوع کف های کاذب اداری و شرکتی کف کاذب طرح لگراند است.

بهترین کف های کاذب اداری و شرکتی

کف کاذب طرح لگراند، بهترین نوع کف کاذب شرکتی و مناسب محیط اداری‌ست.

مزایای کف های کاذب اداری

این محصول پس از پیکربندی از قابلیت نصب مجدد برخوردار است. شما می‌توانید پس از اینکه این محصول را پیکربندی نمودید در صورت نیاز آن را برداشته و دوباره در مکانی دیگر نصب نمائید.

 1. کف کاذب طرح لگراند از مزایای زیادی برخوردار است. یکی از مزایای آن در نحوه نصب و اجرای کف کاذب طرح لگراند است؛ زیرا برای نصب به نصاب نیازی ندارد. شما می‌توانید به تنهایی و در زمانی کوتاه به پیکربندی این محصول بپردازید. فقط کافیست که پایه‌ها را در ردیف‌های دلخواه و مشخص شده بچینید و سپس، تایل‌ها را بر روی آن‌ (پایه‌ها) قرار دهید. همچنین این محصول به علت عدم نیاز به زیر ساخت، قابلیت پیکربندی مجدد پس از راه‌اندازی را دارد.
 2.  قیمت کف کاذب طرح لگراند در قیاس با کف کاذب فولادی و آلومینیومی نیز مناسب‌تر است. البته، به یاد داشته باشید که عدم نیاز به زیر ساخت در کف کاذب طرح لگراند، به معنای عدم مقاومت آن نیست. این محصول به خوبی با دیگر کف‌های کاذب رقابت می‌کند.
 3. میزان تحمل وزنِ نقطه‌ای در تایل این محصول، ۱۰۰۰ کیلوگرم است و پایه‌های آن نیز می‌تواند وزنی معادل ۱۲۰۰ کیلوگرم را تحمل نماید.
 4. کف کاذب لگراند دارای روکش‌هایی در رنگ‌های مختلف است. این رنگ‌ها علاوه بر زیباسازی، می‌تواند به پارتیشن بندی‌ها و تقسیم مساحت اتاق کار کمک کند.
 5. با در نظر گرفتن رنگ بندی کف های کاذب اداری می‌توانید فضایی راحت ایجاد کنید. با توجه به اثرات روانشناسانه رنگ‌ها، ایده خوبی‌ست که رنگ سبز با اثر درمانی بالا را در ناحیه ارتباطی بگنجانید و نیز در ان مکان از رنگ‌های پر انرژی زرد و صورتی استفاده کنید. همچنین آرایش اتاق با گیاهان طبیعی و آپارتمانی باعث نشاط  کارکنان و استراحت دادن به چشم‌های خسته آنها می‌شود.
 6. در محیط کاری که مستعد استرس است و کارمندان باید برای مدت طولانی پشت میز خود بنشینید، به طور موثر رنگ سبز را برای آرامش افراد در نظر بگیرید. استفاده از رنگ بندی سرد در قسمت‌های فروش شرکت اثر آرام بخشی دارد. وجود رنگ‌های سرد در کف کاذب و محیط، مانند آبی و سبزآبی به آرامش ذهن و افزایش تمرکز کمک می‌کند.
 7. هنگام انتخاب کف های کاذب اداری باید قابلیت نگهداری را در نظر گرفت. به عنوان مثال، در قسمت راهرو که رفت و آمد در آن زیاد است، کفپوش‌های پایه وینیل بادوام وجود دارد. تایل‌هایی با اثر ضد آب و ضد رسوب بالا را برای محلی که در آن غذا می‌خورید انتخاب کنید.
این مطلب را از دست ندهید .
روش‌ها و نکات سیم کشی مرکز داده 

نکاتی که باید در هنگام تعویض کفپوش‌های اداری به خاطر داشته باشید

 • فرآیند جایگزینی کف‌های کاذب اداری

فرآیند جایگزینی بسته به اینکه تسهیلات در اختیار یا اجاره‌ای باشد تغییر خواهد کرد. برای یک دفتر اجاره‌ای، از تسهیلات قابل انتقال و هزینه کم‌تر استفاده کنید.

 • اطلاعات در مورد تعویض کف کاذب

بررسی کنید که آیا تعویض کف های کاذب اداری آسان است یا خیر؛ زیرا اگر احتمال تغییر چیدمان در آینده نزدیک وجود دارد، باید اطمینان حاصل کنید که به راحتی می‌توانید، کف کاذب اداری مورد استفاده را جایگزین کنید. برای مثال تغییر کاربری اتاق ملاقات به اتاق کامپیوتر، به علت وجود سیم‌های زیاد، مشکل است.

 •  دوره ساخت و ساز

دوره ساخت و ساز بسته به مساحت کف کاذب متفاوت است، اما اگر کمتر از ۲۰۰ متر مربع باشد، مشخص است که در یک بازه زمانی کوتاه می‌توان آن را نصب کرد. دقت کنید که لازم است قبل از ساخت، مبلمان اداری، تجهیزات اداری، سیم کشی و … آماده شود، بنابراین باید این مدت در نظر گرفته شود.

 • هزینه ساخت و ساز

هزینه ساخت و ساز تقریبی کل بستگی به قیمت واحد کفپوش دارد؛ اما اساساً هر چه هزینه ساخت بیشتر باشد، قیمت واحد کمتر می‌شود. هنگام تحقیق و بررسی در مورد ساخت و ساز کف‌های کاذب، حتماً مساحت محل را از قبل بدانید.

 • بررسی روش‌های نگهداری

تعمیر و نگهداری کف های کاذب اداری به طور منظم باید انجام شود. بسته به مواد تشکیل دهنده کف کاذب، روش نگهداری تغییر خواهد کرد.

کف کاذب اداری

کف کاذب طرح لگراند کارنو مناسب ترین کف کاذب اداری

کف کاذب طرح لگراند کارنو یکی از مناسب ترین و کاربردی ترین کف های کاذب اداری است که مطابق تصویر بالا می توان روی کف را در صورت نیاز با موکت مورد نظر پوشاند. کف کاذب طرح لگراند با کف کذب های موجود در بازار از لحاض سایز تایل ها و پایه ها متفاوت است. این نوع کف کاذب دارای تایل های ۲۲٫۵*۲۲٫۵ بوده و فاقد روکش است. جنس آن از فولاد گالوانیزه است که تحمل فشار بسیار بالایی دارد. پایه های کف کاذب طرح لگراند از جنس PVC است و برای مراکز اداری و تجاری بسیار مناسب است. چرا که این نوع کف، فاقد صدا و لرزش بوده و برخلاف کف های کاذب فولادی و آلومینیومی با گذشت زمان، نیاز به رگلاژ ندارد. پایه دارای ارتفاع ۱۲ سانتی متری است که در صورت نیاز به ارتفاع بیشتر باید از قطعه کاربردی دیگری به نام ارتفاع دهنده استفاده کرد.

این مطلب را از دست ندهید .
اتاق سرور و کف کاذب دیتاسنتر

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان گروه فنی و مهندسی کارنو تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰

۰۵۱-۳۷۰۵۷۰۵۰-۴

خلاصه مطالب

کف کاذب طرح لگراند از مزیت‌های زیادی برخوردار است. به همین علت در اغلب شرکت‌ها به پیکربندی این محصول می‌پردازند. این مزایا که در مقاله به آن اشاره شد، شامل موارد زیر است. از جمله:

زیباسازی و نظم‌بخشی محیط اطراف.

ارتقاء ایمنی افراد در زمان تردد. (زیرا از برخورد پای افراد در زمان تردد به تجهیزاتی مثل سیم‌های آویزان جلوگیری می‌نماید).

محافظت تجهیزات در زیر کف کاذب. (کف کاذب همانند پوشش محافظی برای تجهیزات عمل می‌کند).

سهولت دسترسی به تجهیزات زیر کف کاذب.

و غیره.

به یاد داشته باشید که نصب کف کاذب در شرکت و مکان‌های اداری بسیار مهم است. زیرا شرکت‌ها و مکان‌های اداری از تجهیزات زیادی برخوردار هستند. بنابراین، بهتر است که تجهیزات ضروری  و کابل‌ها در زیر کف کاذب قرار داده شوند تا مانعی برای تردد کارمندان نباشند و فضای اداره را نیز مرتب نشان داده شود.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کف کاذب گالوانیزه به مقالات این سایت  مراجعه نمائید و اطلاعات خود را در این موضوع افزایش دهید. امید است که مقاله خوانده شده برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان و کارشناسان گروه فنی و مهندسی کارنو تماس حاصل فرمائید. منتظر مقالات بعدی ما باشید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *