کف کاذب در معماری

کف کاذب در معماری و طراحی داخلی

کف ساختمان یا هر مکان دیگری یکی از مواردی است که بسیار به چشم می‌آید، از همین جهت در معماری‌ها و طراحی‌های داخلی از کف کاذب بسیار استفاده می‌شود.

شرکت فنی و مهندسی کارنو، علاوه بر تولید و عرضه‌ی کف‌های کاذب صنعتی به تولید کف کاذب در معماری نیز می‌پردازد.

یکی از این کف‌های کاذب، کف کاذب طرح لگراند است که بعضی آن را با نام کف کاذب گالوانیزه می‌شناسند.

اکنون در این مقاله با ما همراه باشید تا با این محصول و امتیازات آن آشنا شوید.

چرا در معماری از کف کاذب استفاده می‌کنند:

اولین و مهم‌ترین سوالی که ممکن است افراد بپرسند همین است: که چرا باید از کف کاذب در معماری استفاده شود؟

دلایل زیادی وجود دارد. اولین و مهم‌ترین دلیل را می‌توان زیباسازی محیط دانست.

کف‌های کاذب از انواع گوناگونی برخوردار هستند و در عرصه‌ی دکوراسیون داخلی، بیشتر از کف کاذب‌های چوبی استفاده می‌شود. اما امروزه این محدودیت‌ها کنار گذاشته شده است و خیلی از افراد برای اینکه از طراحی داخلی منحصری برخوردار شوند از کف‌های کاذب دیگری همچون: کف کاذب طرح لگراند استفاده می‌نمایند. این کف کاذب با توجه به اینکه نظم و زیبایی را به پیرامون شما می‌دهد، دارای قابلیت‌های دیگری نیز می‌باشد.

قابلیت‌های استفاده از کف کاذب طرح لگراند (گالوانیزه) در معماری:

همانطور که در قبل نیز اشاره شد، این محصول علاوه بر زیبایی بخشیدن به محیط مورد نظر شما، از کاربردهای دیگری نیز برخوردار می‌باشد. از جمله:

 • نظم بخشیدن به محیط با پوشاندن تجهیزاتی همچون سیم‌ها و کابل‌ها.
 • ممانعت از برخورد افراد با سیم‌ها و کابل‌ها در زمان تردد.
 • قابلیت نصب مجدد، پس از پیکربندی در یک مکان.
 • سبک بودن و حمل بسیار آسان.
 • سهولت در پیکربندی (بدون نیاز به نصاب)
 • عدم زیر ساخت و آسیب وارد نکردن به کف اصلی.
 • برخورداری از قابلیت بازیافت و آسیب نرساندن به محیط زیست.
 • عدم نیاز به نصب روکش.
 • قیمت مناسب.
 • قابلیت تمیز کردن آسان.
 • برخورداری از مقاومت بالا.

اکنون برای آشنایی بیشتر با کف کاذب گالوانیزه که به عنوان کف کاذب در معماری نیز کاربرد دارد، به توضیحات موارد بالا می‌پردازیم.

 نظم بخشی به محیط با پوشاندن تجهیزاتی همچون سیم‌ها و کابل‌ها:

همانطور که می‌دانید، هویت اصلی یک کف کاذب علاوه بر زیباسازی محیط، پوشاندن تاسیسات و تجهیزاتی است که می‌خواهیم در معرض دید قرار نگیرند. به عنوان مثال: شما اگر قصد زیباسازی محیط داخلی شرکت خود را داشته باشید، هرگز دوست ندارید که سیم‌ها و کابل‌ها قابل رویت باشند؛ چون می‌دانید که این موضوع از زیباسازی و نظم‌دهی محیط شما می‌کاهد. بنابراین، بهترین پیشنهاد این است که اقدام به نصب کف کاذب طرح لگراند کنید تا علاوه بر پوشاندن تاسیسات و تجهیزات و نظم‌بخشی به محیط در نگهداری و سالم ماندن کابل‌ها و سیم‌ها برای مدت مدیدی کاری انجام داده باشید. همانطور که می‌دانید کف کاذب همانند پوششی برای این تجهیزات عمل کرده و از برخورد افراد با آن‌ها جلوگیری می‌کند و همین موضوع از خرابی و قطع شدن سیم و کابل‌ها نیز جلوگیری خواهد کرد.

ممانعت از برخورد افراد با سیم‌ها و کابل‌ها در زمان تردد:

حتما برای شما هم پیش آمده است که در زمان وارد شدن به مکانی که در آن کف کاذب نصب نشده است با صحنه‌ای از سیم‎‌ها و کابل‌های رها شده در کف زمین مواجه شده باشید و حتما دور از انتظار هم نبوده است که اگر در زمان تردد، پایتان به یکی از این سیم‌ها برخورد کرده باشد. نصب و راه‌اندازی کف کاذب گالوانیزه به شما این فرصت را خواهد داد که دیگر در مکان‌های اینچنینی قرار نگرفته و دیگر با چنین چالش‌هایی روبه‌رو نشوید.

این مطلب را از دست ندهید .
انواع مدل های کف کاذب

به یاد داشته باشید که این موضوع بسیار جدی می‌باشد و گاهی به علت یک برخورد ساده، خسارت‌های مالی و جانی زیادی به بار خواهد آمد.

پس قبل از اینکه دیر شود با خرید کف کاذب در معماری از رخ دادن چنین اتفاقاتی جلوگیری نمائید.

خرید کف کاذب در معماری,قیمت کف کاذب طرح لگراند,کف کاذب در معماری

قابلیت نصب مجدد، پس از پیکربندی در یک مکان:

یکی از دلایلی که ممکن است خیلی از افراد از خیرِ نصب کف کاذب برای زیباسازی محیط خود بگذرند، این است که فکر می‌کنند کف کاذبی وجود ندارد که بشود بعد از پیکربندی، در صورت نیاز به طور مجدد آن را برداشته و در مکان دیگری نصب نمود. درواقع همین‌طور است. تمامی کف کاذب‌ها قابلیت نصب مجدد را ندارند. شما نمی‌توانید پس از نصب کف کاذب‌هایی همچون: کف کاذب فولادی یا آلومینیومی در صورت نیاز آن‌ها را برداشته و در مکانی دیگر پیکربندی نمائید.

اما خبر خوش این است که ما این اتفاق را (نصب مجدد کف کاذب پس از پیکربندی) با تولید کف کاذب طرح لگراند برای شما رقم زده‌ایم، زیرا این محصول به راحتی پس از نصب، مجدد برداشته و در مکانی دیگر پیکربندی می‌شود و شما می‌توانید با هر بار جابه‌جایی این محصول را همراه خود برده و دوباره راه‌اندازی نمائید.

سبک بودن و حمل بسیار آسان:

یکی دیگر از مزیت‌های کف کاذب طرح لگراند که به عنوان کف کاذب در معماری کاربرد دارد، سبک بودن اجزاء آن، از جمله: تایل‌، پایه‌، قطعه‌ی ارتفاع دهنده، پلنیوم، اگزیت تایل، ارتینگ تایل و فلور باکس می‌باشد. بنابراین نگران حمل و جا‌به‌جایی آن نباشید.

سهولت در پیکربندی (بدون نیاز به نصاب):

واقعا چه بهتر از این که نصب و پیکربندی کف کاذب را خودتان انجام دهید؟! بله خودتان. شما می‌توانید بدون کمک هیچ نصابی به راحتی و در زمانی اندک نصب این محصول را انجام دهید.

یکی از قابلیت‌های خوب این محصول که منجر به محبوبیت بیشتر آن شده است، همین است که شما می‌توانید در کمترین زمان و به سادگی نصب کف کاذب گالوانیزه را انجام دهید.

عدم زیر ساخت و آسیب وارد نکردن به کف اصلی:

یکی دیگر از امتیازات این محصول این است که نصب آن نیازی به زیر ساخت ندارد. حتما می‌دانید راه‌اندازیِ کف‌کاذب‌هایی همانند: کف کاذب فولادی یا آلومینیومی به زیرساخت نیاز دارند و شما مجبور هستید که پایه‌های این محصول را به کف اصلی خود پیچ و رول‌پلاک نمائید. بنابراین، چه بخواهید و چه نخواهید نغییراتی در کف اصلی پدیدار خواهد شد. اما اگر از کف کاذب طرح لگراند برای معماری و طراحی داخلی خود استفاده نمائید، دیگر نیازی به ایجاد هیچ‌گونه تغییر و زخمی کردن کف اصلی نخواهد بود.

برخورداری از قابلیت بازیافت و آسیب نرساندن به محیط زیست:

ورق گالوانیزه از قابلیت بازیافت برخوردار می‌باشد. بنابراین، اگر شما یکی از حامیان محیط زیست هستید، پیشنهاد می‌دهیم که از این محصول در زیباسازی پیرامون خود استفاده نمائید.

عدم نیاز به نصب روکش:

یکی از چالش‌ها در هنگام استفاده از کف‌کاذب‌ها نصب روکش آن است. اما در کف کاذب گالوانیزه شما نیاز به نصب هیچ‌گونه روکشی نخواهید داشت؛ زیرا تایل این محصول به ‌گونه‌ای طراحی شده که بدون نصب روکش از قابلیت زیبایی و استحکام برخوردار خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید .
کف کاذب چیست ؟

قیمت مناسب:

وقتی دقت می‌کنید متوجه می‌شوید که قیمت کف کاذب طرح لگراند نسبت به قیمت کف کاذب فولادی و آلومینیومی مناسب بوده و شما برای خریداری آن نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف نخواهید داشت. زیرا همانطور که گفته شد این محصول به نصب روکش نیازی ندارد و همچنین راه‌اندازی آن وابسته به گروه نصابان نمی‌باشد و شما به تنهایی قادر خواهید بود که پیکربندی آن را انجام دهید. تمامی این‌ها عواملی هستند که منجر به کاهش قیمت در این محصول شده‌اند. پس شما می‌توانید با انتخاب این محصول در معماری و طراحی داخلی، صرفه‌ی اقتصادی را برای خود به ارمغان آورید.

قابلیت تمیز کردن آسان:

تایل‌های این محصول به گونه‌ای طراحی شده‌‌اند که قابلیت سهولت در تمیزی را داشته باشند و به راحتی نظافت شوند.

برخورداری از مقاومت بالا:

خیلی از مشتریان این شُبه برایشان پدیدار می‌شود که اگر کف کاذب گالوانیزه نیازی به زیر ساخت ندارد و به راحتی نصب می‌شود و حتی از قابلیت پیکربندی مجدد نیز برخوردار است، پس حتما میزان مقاومت در آن کم است. باید بگوئیم که اینطور نبوده و این محصول به ‌گونه‌ای طراحی شده است که حتی در مکان‌هایی همچون اتاق‌های سرور که دارای تجهیزات سنگینی از جمله رک‌ها هستند به کار برده می‌شوند و توان تحمل وزن بالایی را دارند.

کف کاذب طرح لگراند,کف کاذب گالوانیزه,خرید کف کاذب در معماری

ارزش اجرای کف کاذب فولادی

اجرای کف کاذب کارنو یک سرمایه گذاری است که مزایای متعددی را به همراه دارد. کفک کاذب ها یک منطقه محافظت شده بزرگ در زیر کف ایجاد می کنند که می توانید از آن برای اجرای کابل کشی و پشتیبانی از سیستم های پنهان از دید استفاده کنید. این سیستم‌ها همچنین گردش هوا را بهبود می‌بخشند و سرد کردن سرورها و دیگر بانک‌های سیستم‌های الکترونیکی که گرما تولید می‌کنند را آسان‌تر می‌کنند. دستیابی به زیرساخت برای تکمیل برنامه های تعمیر و نگهداری زمان کمی می برد و نیاز به حداقل تلاش دارد.

استفاده از کف کاذب دست دوم و استفاده شده از قبل، بازسازی شده و لمینیت شده میتواند تا ۶۰٪ صرفه جویی برای پروژه داشته باشد. با استفاده از کف کاذب دست دوممی توانید تمام مزایای یک طبقه مرتفع را بدون سرمایه گذاری تجاری قابل توجه به دست آورید. با تیم ما به صورت آنلاین تماس بگیرید یا با شماره ۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰ تماس بگیرید تا در مورد در دسترس بودن محصول فعلی و برآورد آن را جویا شوید.

سخن آخر:

با تمامی این مزیت‌ها باید چنین نتیجه‌ای گرفت که بهتر است برای معماری و طراحی داخلی از این محصول پرکاربرد بهره برد.

در نهایت شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت فنی و مهندسی کارنو تماس گرفته و یا در قسمت معرفی محصولات سایت رفته و مشخصات فنی این کف کاذب کاربردی را بخوانید.

امید است که محتوای این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

لطفا ما را از نظرات خود آگاه سازید و منتظر به‌روزرسانی و مقالات بعدی ما باشید.

به خاطر بسپارید که شرکت کارنو قرین به دو دهه است که در زمینه‌ی تولید و عرضه‌ی کف‌های کاذب گالوانیزه و فولادی و آلومینیومی به فعالیت می‌پردازد. بنابراین در هر کجای ایران که هستید تلفن را برداشته و برای دریافت مشاوره و خرید این محصول با ما تماس بگیرید.

9 نظر

 • احمد حسینی

  سلام. کف کاذب در معماری و طراحی داخلی خیلی تاثیر داره پیشنهاد می‌کنم که دوستان و علاقه‌مندان به طراحی داخلی حتما از این گزینه استفاده کنند.

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام ممنونم و سپاس بی‌نهایت از پیشنهادتون دوست عزیز. 🙂

 • محمد سالم

  وقتتون خوش. کف کاذب گالوانیزه پایه‌هاش از چه جنسی هستن؟ تنوع تایل‌هاش چجوریه؟ روکش نداره؟

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام تایل کف کاذب طرح لگراند نیازی به روکش نداره دوست عزیزم. برای تنوع هم باید بگم خدمتتون که عکسش داخل سایت هست. پایه‌ های کف کاذب گالوانیزه هم از جنس گالوانیزه هست.

 • madi

  سلام قیمت کف کاذب طرح لگراند رو ننوشتید؟؟؟!!

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام برای اطلاع از قیمت کف کاذب طرح لگراند ممنون میشم با شماره‌ی گذاشته شده در داخل سایت تماس بگیرید. سپاس.

 • ارسلان یوسفی

  ببخشید شما تو مقالتون گفتید که کف کاذب طرح لگراند از قابلیت نصب مجدد پس از پیکربندی برخوردار هست؟! خب اینجوری باشه میشه گفت میزان مقاومتش بالاست؟؟

 • سهیل اربابی

  خیلی کف سبکی هست من خودم قبلا استفاده کردم از این محصول.

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   خیلی ممنونم.

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *