کف کاذب آلومینومی اتاق سرور

کف کاذب آلومینیومی اتاق سرور کارنو و ویژگی های آن

کف کاذب آلومینیومی اتاق سرور ، سطحی برآمده از جنس آلومینیوم است که معمولا به عنوان کف و یا سطح دسترسی کاذب شناخته می‌شود.کف کاذب آلومینیومی نوعی سیستم کفپوش است که جهت ایجاد فضا در زیرسطوح دراتاق سرورطراحی می‌شود، این فضای ایجاد شده در زیر کف کاذب آلومینیومی، پلنوم نامیده می‌شود که نقش مخزن سیرکولاسیون هوا را دارد. کف کاذب آلومینیومی از تایل‌های آلومینومی تشکیل شده است که به وسیله مجموعه ای از پایه ها پشتیبانی می‌شود و قابل تنظیم در ارتفاع های مختلف هستند.

ویژگی های کلیدی کف کاذب آلومینیومی اتاق سرور

– تطبیق پذیری: کف کاذب آلومینیومی علاوه بر اتاق سرور در طیف گسترده ای از فضاها قابل اجرا است. از جمله: اتاق برق، اتاق کنترل و مانیتورینگ، مراکزاداری و تجاری و غیره

– دسترسی آسان: کف‌های کاذب آلومینیومی دسترسی آسانی را به سطح زیر کف ایجاد می نماید و همچنین تعمیر، نگهداری و تجهیز زیرساخت را تسهیل می نماید. برای دسترسی به زیر کف کاذب تنها نیاز است یکی از پانل ها را با استفاده از مکنده کف کاذب برداشت و به سیم ها و کابل ها و دیگر تجهیزات دسترسی داشت.

– زیبایی شناسی پیشرفته: تاثیر گذاری بر افزایش جذابیت بصری فضا را افزایش می‌دهد. سطحی صاف و به رنگ روشن کف کاذب سبب نظم و زیبایی می‌شود.

– مدیریت کابل ها: استفاده از کف کاذب آلومینیومی اتاق سرور از خطرات قطع برق جلوگیری کرده و در راستای مدیریت شبکه گسترده کابل ها که با سرورها و تجهیزات کامپیوتری مرتبط هستند تاثیر گذار است. علاوه بر آن پنهان سازی کابل ها و سیم ها در زیر کف کاذب آلومینیومی در اتاق سرورها به چینش و نظم فضا منجر می‌گردد.

اجزای تشکیل دهنده کف کاذب آلومینیومی اتاق سرور

کف کاذب آلومینیومی همانطور که از نامش برمی آید دارای ماهیتی آلومینیومی بوده و تایل های آن دارای ابعاد ۶۰*۶۰ می باشد.

این مطلب را از دست ندهید .
انتخاب درست کف کاذب برای کسب و کارهای صنعتی

کف کاذب آلومینیومی ازسه جزء اصلی تایل، پایه و استرینگر تشکیل شده است.

پانل کف: این بخش به عنوان پوشش اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و باید مقاومت فشاری معادل ۲٫۵ برابر بار وارده را مطابق استانداردهای بین المللی داشته باشد.

پایه: پایه حد فاصل بین کف کاذب و کف اصلی را پوشش می‌دهد که نقش حفاظت از ساختار سیستم کف کاذب آلومینیومی را دارد. از این قطعه برای ایجاد ارتفاع استفاده می شود

استرینگر: واسط یا استرینگر بخش افقی در کف کاذب است که استحکام پایه ها را به همراه دارد، درواقع استرینگر جهت ارتقا امنیت طراحی و دسترسی به فضای تحتانی ساخته و جاگذاری می‌شود.

مشخصات فنی کف کاذب آلومینیومی

متریال تشکیل دهنده: آلومینیوم

ابعاد: ۶۰۰*۶۰۰ میلی متر

ضخامت تایل: ۳۶ میلی متر

تحمل وزن نقطه ای:۲۳۰۰ کیلوگرم

وزن تحمیلی در متر مربع: ۲۲ کیلوگرم

مزیت استفاده از کف کاذب آلومینیومی

کف کاذب های آلومینیومی مزیت‌های متعددی دارند از جمله: ایجاد جریان هوای بهتر، تسهیل دسترسی، مدیریت کابل ها، راندمان حرارتی و تهویه مطبوع و در نهایت استقامت آنها در برابرنیروهای فشاری وارد شده از جمله مزیت‌های استفاده از کف کاذب آلومینیومی در اتاق سرور می باشد.

مقایسه کف کاذب آلومینومی با کف کاذب فولادی

زمانیکه صحبت از مقایسه کف کاذب آلومینیومی با کف کاذب فولادی می‌شود دلایل بسیاری وجود دارد که چرا در طراحی و صنایع، کف کاذب آلومینیومی در مقایسه با کف کاذب فولادی برتری دارد، در زیر به مقایسه این دو نوع پرداخته می‌شود:

– استقامت در برابر خورگی:

آلومینیوم ذاتا در مقابل خوردگی استقامت دارد، این بدان معناست که کف‌های کاذب آلومینیومی در محیط های مرطوب و یا در معرض مواد شیمیایی مقاوم تر و کمتر مستعد خوردگی هستند.

– برتری کف کاذب آلومینیومی به جهت وزنی نسبت به کف کاذب فولادی:

این مطلب را از دست ندهید .
آشنایی کامل با کف کاذب دیتاسنتر و خرید آن

کف کاذب آلومینومی به طور چشمگیری سبکتر از کف کاذب فولادی است، این مهم در بحث، حمل، جابجایی و نصب حائز اهمیت است و در پروژه های مقاوم سازی عامل بسیار مهمی است. وزن تایل های کف کاذب فولادی تقریبا دو برای تایل کف کاذب آلومینیومی است.

– رسانایی حراراتی کف کاذب آلومینیومی:

رسانایی حرارتی بالای آلومینیوم در مواردی که کنترل دما ضروری است مانند دیتاسنتر اتلاف گرمای مطلوب تری را ایجاد میکند.

– رسانایی الکتریکی:

آلومینیوم یک رسانای قوی الکتریسیته است که که آن را جهت کاربردهای ضد الکتریسیته ساکن میسازد حال آنکه، فولاد در شرایطی که الکتریسیته ساکن نیاز به کنترل دارد مناسب نیست.

– پایداری زیست محیطی:

آلومینیوم دارای خاصیت بازیافت شوندگی است و این مزیت آن را به یک انتخاب سازگار با محیط زیست تبدیل می کند و استفاده از کف کاذب آلومینیومی در اتاق سرور با مزیت حفاظت از محیط زیست وجه تمایز دیگری میان کف کاذب آلومینیومی و فولادی است.

به طور کلی، در حالی که هم کف کاذب آلومینیومی و هم کف کاذب فولادی شایستگی های خاص خود را دارند، مزایای کف کاذب های آلومینیومی از نظر وزن، پایداری زیست محیطی،مقاومت در برابر خوردگی و رسانایی، آنها را به انتخابی برتر در بیشتر پروژه ها تبدیل میکند.

جمع بندی:

شناخت و درک اولیه از اصول و مشخصات کفپوش های آلمینیومی جهت انتخاب گزینه مناسب برای پروژه های اتاق سرور بسیار حائز اهمیت است و داشتن اطلاعات فنی مناسب از هدر رفت وقت و هزینه جلوگیری می‌کند. کف کاذب آلومینیومی اتاق سرور ساخت شرکت فنی و مهندسی کارنو یکی از کف کاذب هایی است که از کیفیت بسیار بالا با خاصیت آنتی استاتیک، ضد خش و ضد حریق برخوردار است. برای اطلاعات بیشتر درباره انواع آن و قیمت کف کاذب با کارشناسان کارنو تماس بگیرید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *