ویژگی کف کاذب اتاق سرور

ویژگی کف کاذب اتاق سرور

کف کاذب چندین دهه است که ویژگی مشترک مراکز داده بوده است. اگرچه برخی از مراکز داده اکنون از کف‌های سخت و سینی‌های کابل بالای سر استفاده می‌کنند، اما سیستم‌های کف کاذب همچنان محبوب هستند زیرا تایل ها و طراحی مرتفع آنها – که می‌تواند از چندین سانتی متر تا چند متر بالاتر از کف اصلی باشد – امکان خنک‌سازی و مدیریت کابل را به‌کار می‌دهد. در ادامه قصد داریم درباره ویژگی کف کاذب اتاق سرور بیشتر توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

چرا افزایش کف برای مراکز داده مهم است؟

هنگام طراحی یا طراحی مجدد مرکز داده خود، قبل از اینکه بتوانید تصمیمات دیگری بگیرید، باید بین کف کاذب و کف اصلی یکی را انتخاب کنید. در حالی که ممکن است کف های مرتفع راه حل مناسبی برای هر مرکز داده نباشند، اما در صورت استفاده و نگهداری صحیح می توانند مزایای قدرتمندی را ارائه دهند. در اینجا به چندین ویژگی کف کاذب اتاق سرور میپردازیم.

مقیاس پذیری آینده

سیستم‌ کف کاذب از نظر طراحی مدولار هستند، به این معنی که می‌توانید تایل های کف را به‌صورت جداگانه مرتب کنید. این ویژگی هنگام مقیاس بندی یک مرکز داده سودمند است.

همانطور که سرورهای بیشتری اضافه می کنید و نیازهای خنک کننده افزایش می یابد، می توانید تایل های سوراخ دار اضافی را به صورت استراتژیک برای افزایش جریان هوا و تنظیم با تراکم حرارت بالاتر بدون نیاز به ساخت زیرساخت های خنک کننده جدید قرار دهید. اگر به قدرت خنک‌کننده بیشتری نیاز است، می‌توانید به راحتی سیستم‌های خنک‌کننده سربار را بدون کابل‌کشی نصب کنید، زیرا در مراکز داده با کف کاذب معمولاً سیم‌کشی را در زیر تایل های کف ذخیره می‌کنند.

خنک کننده پیشرفته

یکی دیگر از ویژگی کف کاذب اتاق سرور ، توانایی آن در تحمل تراکم گرمای بالاتر است. برای خنک نگه داشتن سرورها و جلوگیری از مشکلات ناشی از گرمای بیش از حد، مراکز داده با کف های کاذب تایلهای کف سوراخ شده را در راهروهای سرد قرار می دهند. این تایل ها امکان مدیریت کنترل جریان هوا و خنک کننده موثر را فراهم می کنند.

این مطلب را از دست ندهید .
انواع کف کاذب از لحاظ کاربرد | کاربرد کف کاذب در مکان های مختلف

استفاده از یک کف مرتفع ساده ترین راه برای دستیابی به مهار راهروهای گرم/سرد است، زیرا نیازی به دیوارها یا سازه های جدید ندارد. استفاده از کفپوش مرتفع به عنوان یک راه حل خنک کننده ممکن است به شما کمک کند تا هزینه های عملیاتی مرکز داده را کاهش دهید، زیرا جریان هوا سرورها را بدون فن اضافی یا سیستم هایی که از برق استفاده می کنند خنک می کند.

انعطاف پذیری و سازگاری

کف کاذب همچنین انعطاف پذیری و سازگاری بیشتری را ارائه می دهد. اگر می‌خواهید سرورها را مجدداً مرتب کنید، می‌توانید تایل ها را به راحتی جابجا کنید تا خنک‌کننده موثر حفظ شود. شما کنترل کاملی بر تنظیمات مرکز داده خود دارید.

علاوه بر این، داشتن یک کف دسترسی مرتفع، تعمیر و نگهداری مرکز داده را ساده می کند. می توانید کابل ها را در هر کجا که نیاز دارید قطع کنید و بدون استفاده از نردبان به کابل کشی ایمن دسترسی پیدا کنید.

برای راه حل های کف کاذب و ویژگی کف کاذب اتاق سرور با کارنو تماس بگیرید

انواع کف کاذب مناسب برای اتاق سرورو سازگاری عالی را ارائه می‌کنند و با جلوگیری از خرابی، مدیریت ساده و امکان رشد سریع، به مراکز داده سود می‌رسانند. در کارنو، ما به شما کمک می‌کنیم تا راه‌حل‌هایی را که برای بهترین استفاده از این سیستم‌ها نیاز دارید، دریافت کنید. کارشناسان خبره ما می‌توانند توصیه‌هایی برای طراحی ارائه کنند، به شما کمک کنند سینی‌های کابل کف خود را برای کنترل تراکم گرمای بالاتر پیکربندی کنید و گزینه‌های کف کاذب را از طیف وسیعی از فروشندگان مورد اعتماد ارائه دهند.

شماره تماس با دفتر تهران:

۰۲۱-۸۸۴۸۶۳۰۰

شماره تماس با دفتر مشهد:

این مطلب را از دست ندهید .
عوامل موثر بر قیمت کف کاذب

۰۵۱-۳۷۰۵۷۰۵۰-۴

در ادامه فصد داریم درباره‌ی میزان مصرف انرژی مرکز داده اطلاعاتی را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

بر اساس برآوردها، مراکز داده تقریباً ۱ درصد از مصرف انرژی جهانی را تشکیل می دهند. برای کاهش این مصرف، مراکز داده در مقیاس بزرگ، که معمولاً متعلق به شرکت‌های فناوری بزرگ هستند، با سرعتی سریع در حال پیشروی فناوری‌های جدید مرکز داده با مصرف انرژی هستند. برای مثال، بسیاری در حال سرمایه‌گذاری در منابع انرژی تجدیدپذیر مانند سلول‌های سوختی هیدروژنی، باد و خورشید هستند تا مراکز داده پایدار با نیاز کلی انرژی کمتر ایجاد کنند.

فهمیدن اینکه هر جزء از مرکز داده شما چقدر انرژی مصرف می کند به شما کمک می کند تا زمینه های بهبود را شناسایی کنید و در نتیجه صرفه جویی قابل توجهی برای سازمان شما به همراه خواهد داشت.

محرک های مصرف انرژی مرکز داده

برخی از سیستم ها نسبت به سایرین به قدرت بیشتری نیاز دارند، بنابراین تأثیر بیشتری بر مصرف کلی انرژی شما دارند. معمولاً یک مرکز داده بیشترین انرژی را در سرورها و سیستم های خنک کننده خود مصرف می کند و تجهیزات شبکه و درایوهای ذخیره سازی در پشت آن قرار دارند. احتمالا یکی از ویژگی کف کاذب اتاق سرور بتواند در صرفه جویی مصرف انرژی موثر باشد.

سرور ها

ده ها میلیون سرور در حال حاضر در مراکز داده در سراسر جهان در حال استفاده هستند. تناسب توان، که نسبت توان مصرفی به مدت زمان فعال بودن سرور را اندازه می‌گیرد، یک معیار کلیدی برای تعیین بازده انرژی سرور است. معمولاً با یافتن تفاوت در مصرف برق زمانی که سرور در بار ۰٪ و بار ۱۰۰٪ است اندازه گیری می شود.

معمولاً تناسب توان در جایی بین صفر و یک قرار می‌گیرد که یکی از نظر انرژی کارآمدتر است. با این حال، بسیاری از اوقات، سرورها بسیار کمتر از حداکثر ظرفیت خود کار می کنند.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *