کف کاذب فولادی آنتی استاتیک

در چه مرکزهایی از کف کاذب فولادی آنتی استاتیک باید استفاده کرد؟

همیشه مرکز های بسیاری وجود دارند که امنیت در آن ها بسیار مهم است. این امنیت می تواند جنبه های متفاوتی داشته باشد. گاهی امنیت یک مرکز به این دلیل مهم است که عملکرد آن برای شهروندان شهری خاص و حساس به حساب می آید. این مراکز مختلف هستند، از دیتاسنتر، مراکز کنترل، اتاق های قرنطینه، برخی از ساختمان های تجاری، مرکزهای مانیتورینگ و اتاق سرور می توان به عنوان مراکز حساس و مهم نام برد.

اجازه دهید موضوع را با یک مثال به طور کامل شرح دهیم؛ در یک دیتاسنتر داده های بسیاری پردازش و ذخیره می شود. این اطلاعات می توانند بسیار مهم و در مواردی امنیتی هم باشند. پس احتیاج به نگهداری دقیق دارند. در اتاق های سرور هم این موضوع را می توان دید، رک های سرور، کابل ها و دیگر تجهیزاتی که در اتاق سرور قرار دارند باید به خوبی نگهداری شوند، زیرا خلل در کار آن ها می تواند مشکلات فراوانی را به دنبال داشته باشد.

به عنوان مثال تصور کنید در یک ساختمان تجهیزات مربوط به برق اضطراری آسیب ببیند، همانطور که می دانید برای مراکزی مانند بیمارستان ها برق اضطراری کاملا حیاتی است و خسارت به اتاق های سرور می تواند جبران ناپذیر باشد. مراکز مهمی که در بالا ذکر کردیم باید نسبت به هر گونه خطر احتمالی ایمن شده باشند، تا بتوانند با آن مقابله کنند.

انواع کف کاذب,کف کاذب فولادی,کف های کاذب

اهمیت کف کاذب برای اتاق های سرور و کنترل

در اتاق های سرور همانطور که از نام آن مشخص است، تعدادی سرور قرار دارد. توجه داشته باشید که این سرورها گرمای زیادی تولید می کنند، این در حالی است که برای ادامه کار خود نیاز دارند که دمای اتاق به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند (سرد باشد). در چنین حالتی باید از تجهیزات مناسبی برای کنترل و تهویه هوای اتاق سرور استفاده کرد. علاوه بر مورد ذکر شده به این موضوع توجه کنید که در اتاق های سرور باید فضای کافی وجود داشته باشد تا بتوان کابل ها ( تعداد آن ها معمولا بالا است) را به آسانی عبور داد، به طوری که فضای کافی برای دیگر وسائل بماند. پس نیاز است که از کف کاذب و همینطور سقف کاذب در یک اتاق سرور استفاده شود.

این مطلب را از دست ندهید .
فولاد گالوانیزه چیست

کف های کاذب فضای مناسبی را به وجود می آورند که کابل های اتاق سرور به طور مرتب و به دور از احتمال آسیب دیدگی در آن قرار بگیرند، علاوه بر این دسترسی به کابل هایی که در فضای کف کاذب هستند آسان تر است و در صورتی که دچار خرابی شوند به راحتی می توان آن ها را تعمیر کرد. در این فضا می توان تجهیزات مربوط به تهویه هوا را هم قرار داد.

کف کاذب آنتی استاتیک و کاربرد آن

تخلیه بار الکتریکی خطری است که همواره کارکنان اتاق های سرور و دیتا سنتر را تهدید می کند، علاوه بر این ممکن است بر اثر آسیب به یکی از کابل ها اتاق سرور یا دیتا سنتر دچار آتش سوزی شود. خطر برق گرفتگی هم یکی دیگر از خطراتی است که در این مراکز وجود دارد. نکته مهم این است که می توان از این خطرها تا حد زیادی جلوگیری کرد. کف کاذب آنتی استاتیک به این منظور استفاده می شود که بارهای مغناطیسی را به طور کامل بازتاب می کند. این کار به علت وجود خاصیت آنتی استاتیکی در این کف ها است.

همچنین کف های کاذب آنتی استاتیک این قابلیت را دارند که از احتمال آتش سوزی در یک اتاق سرور جلوگیری کنند. خاصیت ضد خش و ضد ضربه بودن آن هم باعث می شود که در مقابل حرکت رک ها مقاومت خوبی داشته باشد. این کف های کاذب بازیابی هستند و قیمت مناسبی هم دارند، همینطور در هنگام نصب آن ها می توان با توجه به نیاز ارتفاع را تغییر داد. در هنگام نصب کف های کاذب آنتی استاتیک آسانتر و دقیق تر می توان کارهای مربوط به نصب را انجام داد.

این مطلب را از دست ندهید .
خرید کف کاذب را چگونه بهتر انتخاب کنیم

 

انواع کف کاذب فولادی

علاوه بر کف کاذب فولادی آنتی استاتیک، انواع دیگری کف فولادی نیز وجود دارد. در حال حاضر اجرای کف های کاذب فولادی محبوبیت زیادی داشته و در اکثر پروژه ها استفاده می شود.

کف هایفولادی از نظر قیمت و استحکام نسبت به دیگر کف ها از مقبولیت خوبی برخوردار هستند به همین دلیل افراد زیادی بدون آن که شرایط پروژه را در نظر بگیرند، تصمیم به انتخاب این نوع کف می کنند.

تایل فولادی چگونه تولید می شود؟

تایل های فولادی به طور کلی از دو لایه فولادی ایجاد می شوند. بین این دو لایه توسط دستگاه های مخصوس به طور کامل از مواد سیمانی پر می شود. این کار باعث افزایش استحکام تایل ها می شود.

اما تولید کنندگانی هستند که تصمیم گرفتند فضای خالی بین دو لایه را پر نکنند و درون آن را خالی رها کنند. این کار مقرون به صرفه تر است! اما به چه قیمت؟

همانطور که می دانید از کف های فولادی در اتاق سرور ها و مراکز حساس استفاده می شود. این اماکن برای سازمان ها بسیار حائز اهمیت است و اطلاعات مهمی را در خود جای داده اند. همچنین سرور ها و تجهیزات سنگینی در این اتاق ها قرار دارد. کف های فولادی تو خالی استحکام کمتری دارند. همچنین اگر جسم سنگینی روی تایل ها قار بگیرد احتمال ایجاد فرورفتگی روی تایل وجود دارد.

طول عمر این نوع تایل ها کمتر است.زیرا بین دو لایه خالی است و به مرور زمان احتمال اکسید شدن و زنگ زدگی و در نهایت فروپاشی تایل وجود دارد. این مورد می تواند امنیت اتاق سرور و دیتاسنتر را مختل کند.

هنگام راه رفتن روی تایل ها به دلیل وجود فضای خالی، احتمال ایجاد سر و صدا وجود دارد و فرد مسئول احساس راحتی نمی کند.

یکی دیگر از معایب این نوع کف این است که به دلیل تو خالی بودن تایل ها، لبه ها ضعیف بوده و امکان دارد در طول زمان کج شوند.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *