مزایای کف کاذب اتاق سرور

مزایای کف کاذب اتاق سرور

کف کاذب اتاق سرور

اغلب مهم ترین قسمت سازمان ها و شرکت ها به اتاق سرور اختصاص داده می شود و باید تمام نکات ایمنی را در خود جای دهد. همانطور که می دانید بیشتر اطلاعات مهم و با ارزش شرکت و سازمان در اتاق سرور یا دیتاسنتر نگهداری می شود و هر گونه صدمه به آن ضررهای جبران ناپذیری را به دنبال دارد. یکی از کارهایی که میتوان برای امنیت اتاق سرور انجام داد اضافه کردن کف کاذب است که با نام کف کاذب اتاق سرور شناخته می شود. کف کاذب از سطح زمین فاصله دارد و به دلیل ارتفاعی که دارد می توان گفت کف دوم می باشد. به همین دلیل می توان کابل ها را در قسمت زیر کف کاذب جای داد تا سرورها ارتباط مستقیمی با کابل ها نداشته باشند و هنگامی که اتفاقی می افتد از حادثه جلوگیری می شود. مدیر اتاق های سرور وظیفه نگهداری اتاق را به عهده دارد و می بایست از به وجود آمدن مشکلات جلوگیری کنند. با توجه به مطالبی که گفته شد اتاق سرور یا همان دیتا سنتر مهم ترین قسمت شرکت یا سازمان می باشد و باید اقدامات لازم برای حفظ امنیت آن را بکار برد. بعضی ها از شرکت امنیت کمی را دارند ولی در اصل با اضافه کردن کف کاذب به اتاق سرور یکی از مولفه های امنیت را فراهم می کنند. این شاخص را نیز در نظر بگیرید برند و نوع کف کاذب اتاق سرور بسیار حائز اهمیت است.

چون بعضی برندها کیفیت دلخواه را ندارند و اکثرا نامناسب نیز طلقی می شود، ولی قصد از بکارگیری کف کاذب در اتاق سرور رسیدن به چند هدف می باشد که می بایست به آنها توجه داشت.

این مطلب را از دست ندهید .
آشنایی با کف کاذب فلزی

برای مثال می بایست به پخش کردن وزن بالای وسایلی که روی کف جای می گیرند به صورت مساوی، قابلیت انعطاف بالا، نظارت و حمایت از خط های اطلاعات، نظارت راحت کابل های برق و چیزهای دیگر، پخش تاثیرگذار جریان هوا در تمام اتاق، ایجاد مکانی ایمن برای افراد قسمت نگهبانی اتاق سرور اشاره کرد.

البته نباید فراموش کرد که انتخاب کف کاذب بسیار کار آمد بوده و از اتاق سرور در برابر صدمات مربوطه حفاظت می کند. این کف کاذب ها بیشتر به اسم کف کاذب اتاق سرور معروف اند چرا که متناسب با ساختاری است که از اتاق سرور در برابر مشکلات حفاظت می کند. تصور خیلی ها این است که هر نوعی از کف کاذب را که بخواهند می توانند در اتاق سرور استفاده کنند اما این تصور کاملا اشتباه است چرا که باید از برندهایی که کیفیت بالایی دارند و همنچین نوع ویژه ای را برای کف کاذب در اتاق سرور انتخاب کنند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم اتاق سرور حساس ترین قسمت شرکت ها و سازمان ها است که می بایست دقت و پشتکار بالایی را در ساخت و نگهداری آن بکار برد. در این اتاق ها می بایست کف کاذب را نیز لحاظ کرد چرا که اجرا نکردن آن تهدیداتی را در پی خواهد داشت و ممکن است صدمات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

از این که بگذریم به زیر ساخت کف کاذب اتاق سرور می رسیم که به علت جای گیری وزن بالایی از وسایل می بایست استقامت کافی را برای نگهداری بار داشته باشد. باید زمانی که کف کاذب اتاق سرور در حال آماده شدن است محاسباتی را انجام داد تا بعد از تمام شدن کار با مشکلی روبرو نشویم.

این مطلب را از دست ندهید .
کاربرد کف کاذب در راه آهن

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *