پروژه اجرای کف کاذب هتل رضوی مشهد

اجرای کف کاذب هتل رضوی در سال ۱۳۹۸ توسط گروه فنی و مهندسی کارنو انجام گردید. هتل رضوی با نام هتل قدس نیز شناخته شده است و سال ۱۳۵۴ افتتاح شده است. این بنا در سال ۱۳۹۵ مورد باز سازی قرار گرفته و سپس در سال ۱۳۹۸ اقدام به اجرای کف کاذب در این مکان انجام شده است. اجرای کف کاذب اتاق های اعلام و اطفاء، اتاق NOC ، اتاق های برق که شامل ۲۸ اتاق می باشند، اتاق سرور و مانیتورینگ و اتاق  رک،  در سال ۱۳۹۸ توسط  گروه فنی و مهندسی فراز شبکه کارنو انجام گردید.

اجرای کف کاذب اتاق اعلام و اطفاء

طراحی صحیح اتاق اعلام و اطفاء از بروز حوادث آتش سوزی جلوگیری میکند. در صورت ایجاد آتش سوزی، خاموش کردن و اطفاء حریق سریع تر و اصولی تر انجام می شود و این باعث کاهش خسارات احتمالی ناشی از آتش سوزی می شود.

با توجه به این که اتاق سرور مرکز کنترل و مدیریت شبکه است و برای مجموعه بسیار حائز اهمیت است، طراحی و اجرای سیستم های اعلام و اطفاء در اتاق سرور بسیار ضروری است.

تیم فراز شبکه کارنو با تکیه بر دانش و تجربه، آماده ارائه خدمات اجرای انواع کف کاذب فولادی و آلومینیومی و گالوانیزه می باشد.

ارتفاعی که برای کف کاذب اتاق اعلام و اطفاء هتل رضوی اجرا شده است، ۵۰ سانتی متر است.

 چیدمان و قوطی گذاری اتاق  UPS

در اتاق ups دستگاه های ups را نگهداری می کنند. همچنین این دستگاه ها در زمان قطع و وصل شدن جریان، در برقراری عملکرد نرمال تجهیزات اکتیو تاثیر گذار خواهند بود. یکی از ملزومات اتاق سرور، دستگاه ups می باشد.

نوع کف کاذب اجرا شده در اتاق ups، آلومینیوم بوده و ارتفاع آن ۵۰ سانتی متر در نظر گرفته شده است.

جانمایی رک بر شاسی در اتاق سرور

کف کاذبی که در اتاق سرور هتل رضوی اجرا شده است، آلومینیوم ۶۰*۶۰ سانتی متر است .

برای قرار دادن رک ها نیاز به شاسی است و طبق استاندارد BICSI 002/2004، شاسی ها باید با کف کاذب هم سطح باشد.

(با توجه به وزن رک ها و تجهیزات و متعلقات دیگر و همچنین مقاومت بیشتر در برابر زلزله، توصیه می شود که از شاسی رک استفاده شود.)

اجرای کف کاذب اتاق مانیتورینگ هتل رضوی

اتاق مانیتورینگ به مکانی گفته می شود که تصاویر دوربین های مدار بسته ای که در هتل قرار دارد، چک می شود. این اتاق را CCTV نیز می نامند.

اجرای کف کاذب آلومینیومی اتاق مانیتورینگ هتل رضوی با ارتفاع ۵۰ سانتی متر بر عهده تیم متخصص و قدرتمند فنی و مهندسی کارنو بوده است.

اتاق NOC هتل رضوی

به مرکز نظارت برعملیات شبکه که متخصصان IT به طور مستقیم به نگهداری و پشتیبانی شبکه و دیتاسنتر می پردازند، اتاق NOC  می گویند.