پوشش اپوکسی

پروژه راه آهن ( اجرای پوشش آب بند و پوشش اپوکسی)

اجرای پوشش آب بند

بتن یک ماده‌ی پرمنفذ و سوراخ سوراخ است که اگر به خوبی آب بندی نشود، می تواند به مرور زمان مقدار زیادی آب را به خود جذب کند .استفاده از پوشش آب بند یا Waterstop به ‌منظور آب‌ بندی درزهای اجرایی و محل‌های قطع بتن متداول است.

از مزایای استفاده از پوشش آب بند سرعت بالا اجرا و همچنین افزایش دوام سازه بتنی است چرا که اجرا پوشش آب بند از ورود آب به سازه جلوگیری می کند  و طول عمر سازه را افزایش می دهد و میتوان زیر کف کاذب اجرا کرد.

تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید مربوط به پروژه اجرای پوشش آب بند در راه آهن می باشد:

 

 

اجرای پوشش اپوکسی

اپوکسی پلیمری است که قبل از اجرا حالت مایع داشته و سپس با توجه به واکنش های شیمیایی که صورت می گیرد، پس از اجرا به حالت جامد تبدیل می شود.

از انواع اپوکسی می توان به اپوکسی آنتی استاتیک اشاره کرد که اپوکسی آنتی استاتیک جریان الکتریسیته را از خود عبور نمی دهد و از ایجاد جرقه جلوگیری میکند به همین دلیل از اپوکسی آنتی استاتیک در مراکز حساس استفاده می شود.

کاربردهای موادی که بر پایه اپوکسی ساخته می‌شوند گسترده‌ است که مهم ترین آن ساخت کفپوش اپوکسی میباشد.

مواد اپوکسی دو جزئی نامیده می شود زیرا ماده ای به نام هاردنر وجود دارد که به عنوان فهال کننده عمل میکند و پس از ترکیب با مواد شروع به سفت شدن می کند.

برای اجرای اپوکسی در هر محل ابتدا باید محل اجرا را از هرگونه آلودگی و گردغبار و رسوبات پاکیزه کرد و محیط را برای اجرای اپوکسی آماده کرد.

این مطلب را از دست ندهید .
اتمام پروژه کف کاذب آتش نشانی شهر اصفهان

تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید مربوط به پروژه اجرای پوشش اپوکسی در راه آهن می باشد:

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *