مدیریت کابل‌ های اداری

با کمک کف کاذب مدیریت کابل‌ های اداری را در دست بگیرید

آیا از مرتب کردن کابل‌های دفتر کار خود خسته شده‌اید؟ حتی یک کامپیوتر منفرد با تجهیزات جانبی می‌تواند نیاز به نیم دوجین کابل داشته باشد که روی زمین قرار دارند. اتاقی پر از رایانه ممکن است شبیه به نوعی کارخانه شلوغ با فناوری پیشرفته به نظر برسد. وجود کابل و سیم‌های سرگردان، یک کابوس زیبایی شناختی به شمار می‌رود. حال سوال این است که برای پوشاندن سیم‌های درهم و برهم و مدیریت کابل های اداری چه کاری می‌‌توان انجام داد؟

 

روش‌های مختلف برای مدیریت کابل‌ های اداری

به دنبال راهی برای کنترل سریع و آسان سیم‌ها هستید؟ این مقاله چند ایده برای راهنمایی به شما ارائه می دهد:

کابل‌های اضافی را با کمک قرقره جمع کنید

اگر سیم‌کشی اضافی دارید که طولانی‌تر از نیازتان است، می‌توانید آن را با قرقره محدود کنید تا کابل‌های اضافی از سر راهتان خارج شود. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از یک قرقره مخصوص سیم و کابل است.

کابل‌ها و سیم‌ها را داخل جعبه نگدارنده کابل قرار دهید

جعبه‌های نگهدارنده بسیاری جهت مدیرت کابل در بازار عرضه می‌شوند. شما با استفاده از این جعبه‌ها می‌توانید کابل‌های رها شده زیر میز، روی زمین یا کنار دیوار را نظم داده و همه‌ آن‌ها را در یک محل جمع کنید.

بسیاری می‌خواهند سیم‌ها را پنهان کنند؛ زیرا ممکن است بسیار ناخوشایند و آشفته باشند و البته سیم‌ها عاشق گره خوردن هستند! یکی از راه‌های ساده معمولی و خلاقانه برای انجام این کار در خانه یا محیط کار، این است که سوراخ‌هایی را در جعبه کفش ایجاد کنید و چند راهی برق یا پاورماژول و سیم های سرگردان را داخل آن قرار دهید، آن را ببندید و سیم‌ها را از سوراخ‌ها رد کنید. این کار از گره خوردن جلوگیری می‌کند و دید ناخوشایند کابل‌ها را پنهان می‌کند. راه دیگر پوشاندن کابل‌ها، این است که یک لوله فوم را برش داده و کابل‌های خود را در آن قرار دهید تا دیده نشود.

برای تثبیت کابل‌ها و سیم‌ها، از بست کمربندی کابل استفاده کنید

این بست‌ها برای کنار هم نگه داشتن سیم‌های مارپیچ و همچنین برای تثبیت چندین کابل یا سیم عالی هستند و همه آنها را کنار هم نگه می دارند. حتی بسیاری از کارمندان اداری بجای بست کمربندی، به استفاده از گیره‌های کلاسور متوسل می‌شوند.

این مطلب را از دست ندهید .
چرا از روکش Hpl در کف کاذب‌ها استفاده می‌شود؟

ایستگاه‌های کاری خود را اصلاح کنید

یک راه ابتکاری و آسان برای مدیریت کابل های اداری در محیط کار استفاده از سبد سیمی در زیر میز کارمند است تا کابل‌هایش را از آن عبور دهد و سپس سبد را پنهان سازد. ایستگاه کاری ایجاد شده توسط سبد کابل، بسیار مرتب به نظر می‌رسد و چشمگیر است؛ اما احتمالاً یک راه حل عملی برای یک دفتر پر از رایانه نیست! اگر بیش از دوازده کارمند یا بیشتر دارید، این روش مفید نیست.

مسیرهای کابل را در نظر بگیرید

ایجاد مسیرهای کابلی به شما این امکان را می‌دهند که کابل‌های خود را به طور منظم در امتداد زمین اجرا کنید و از بالای کفپوش، موکت، چوب یا کاشی عبور دهید و مستقیماً روی سطح اصلی امتداد دهید. این در واقع یک راه حل نسبتا خوب برای پوشاندن کابل‌هاست؛ اما گاهی مزاحم رفت و آمد کارمندان است.

کابل‌ها را از راه از سقف عبور دهید

این مورد یک راه حل ناامید کننده، اما شسته و رفته است. به هر حال آشفتگی از زمین به سقف و دیوارها منتقل می‌شود. همچنین از نظر زیبایی شناختی خوشایندترین روش نیست. البته ایده سقف کاذب و عبور کابل‌ها از درون آن، بهتر به نظر می‌رسد.

هیچ یک از این راه‌ها ذاتاً بد نیستند، اما آنها اصلاحاتی موقت و کوتاه مدت هستند و اغلب به عنوان راه حل‌های فوری و ساده برای خانه و محل کار یک کارمند سودمندند و البته گاهی خطرناک، مثلا تجهیزات الکترونیکی که ممکن است جرقه ایجاد کنند را نباید داخل پوشش و جعبه کاغذی قراردهید.

هر چه سیم کشی شما پیچیده‌تر شود، بیشتر در تلاش خواهید بود تا با تمام سیم‌های خود هماهنگ شوید و آرایش آنها را به دست بگیرید.

 

مدیریت کابل با استفاده از سیستم کف کاذب

برای برطرف کردن مشکل مدیریت کابل‌ های اداری راه حلی مانند نصب کف‌های کاذب بسیار موثرتر است. چیزی که در مورد کف کاذب وجود دارد این است که بالای کف اصلی ساختمان نصب می‌شود و کابل‌ها و سیم‌های شما در زیر آن از طریق سیستمی از مسیرها، عبور داده می‌شوند.

با نصب کف کاذب، چالش‌های زیبایی شناختی شما یک بار برای همیشه برطرف می‌شود. دیگر سیم‌ها و کابل‌ها را اصلا نمی‌بینید و آنها را یکپارچه می‌کنید. وقتی از کف کاذب استفاده می‌کنید، مطلقاً چیزی برای دیده شدن یا برخورد به پای کارمندان وجود ندارد.

این مطلب را از دست ندهید .
آموزش نصب کف کاذب چگونه صورت می‌گیرد

با کمک کف کاذب، دسترسی به کابل‌‌های شما آسان است. آنها دیده نمی‌شوند ولی، می‌توانید به راحتی پنل‌ها را بلند کنید و به سیم‌ها برسید یا در صورت نیاز مسیرشان را تغییر دهید.

کف‌های کاذب نیاز به نصب دارند و برای ایجاد فاصله با کف اصلی ساختمان، روی پایه‌ نصب می‌‌شوند. به هر حال نصب کف‌های کاذب یک فرآیند سریع و آسان است و هنگامی که انجام شد، در نهایت یک راه حل دائمی، کارآمد و موثر برای مدیریت کابل های اداری خواهید داشت. کابل‌ها در زیر کف کاذب قابل دسترسی خواهند بود و شما می‌توانید همیشه در دفتر کار خود تغییرات ایجاد کنید.

نصب و اجرای کف کاذب:

نصب و اجرای کف کاذب اتاق سرور بسته به نوعی که دارد، متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال: کف کاذب طرح لگراند به زیر ساخت نیازی ندارد و شما خود به تنهایی می‌توانید آن را پیکربندی نمائید. فقط کافیست پایه‌ها را در نقاط مشخص شده قرار دهید و بعد از آن تایل‌ها را بر روی پایه‌ها بگذارید. شما در زمان راه‌اندازی کف کاذب طرح لگراند به هیچ پیچ و مهره‌ای نیاز ندارید. درواقع، تایل‌ها روی شیارهایی که بر روی پایه‌ها قرار دارند، فیکس می‌شوند.

اما، کف کاذب فولادی یا کف کاذب آلومینیومی برای نصب به زیرساخت نیاز دارند. از همین جهت، شما نمی‌توانید این کف کاذب ها را به تنهایی نصب نمائید و برای اجرای آن به گروهی از نصابان حرفه‌ای و کار بلد نیاز خواهید داشت.

شما می‌توانید برای خرید کف کاذب اتاق سرور و همچنین نصب و اجرای این محصول، همین الان با شرکت فنی و مهندسی کارنو تماس بگیرید. کارشناسان و متخصصان ما در کنار شما خواهند بود تا با توجه به میزان بودجه و نیاز کاربری خود، بهترین کف کاذب را انتخاب و خریداری نمائید. امید است که این مقاله برای شما کاربردی و مفید بوده باشد، منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و نظرات، انتقادات و سؤالات خود را در دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *