نصب کف کاذب اتاق سرور

آشنایی با نصب کف کاذب اتاق سرور

نصب کف کاذب اتاق سرور خود را به شرکت فنی و مهندسی کارنو بسپارید. در این مقاله با واحد تحقیق و توسعه‌ی کارنو همراه شوید تا علاوه بر آشنایی با محصولات این شرکت از فواید نصب کف کاذب در اتاق سرور نیز آگاه شوید.

همانطور که می‌دانید اتاق سرور و مراکز داده دارای استانداردهای جهانی هستند و شما باید مطابق با آن استانداردها، مراکز داده‌ی خود را راه‌اندازی نمائید؛ در غیر این‌صورت مراکز داده‌ی شما دچار چالش‌های جدی‌ای خواهند شد. امروزه نصب کف کاذب در اتاق‌های سرور بسیاری اجرا می‌گردد؛ زیرا نصب و پیکربندی آن مزیت‌های زیادی را برای اتاق‌های داده به همراه دارد. اکنون در ادامه به این مزیت‌ها می‌پردازیم.

مزیت‌های نصب کف کاذب اتاق سرور:

نصب و پیکربندی این محصول به دلایل زیر است که صورت می‌گیرد. از جمله:

 • نظم‌بخشی به محیط مرکز داده و نگهداری از تجهیزات.
 • دسترسی ساده به تجهیزات زیر کف.
 • ایجاد سرمایش از کف برای اتاق سرور.
 • ایجاد تهویه از کف برای اتاق سرور.
 • ایجاد ایمنی در زمان تردد مسئولین مربوطه در اتاق سرور.

اکنون به توضیح بیشتر هر یک از موارد ذکر شده خواهیم پرداخت.

کف کاذب آلومینیومی,کف کاذب طرح لگراند فرانسه,کف کاذب فولادی

نظم‌بخشی به محیط مرکز داده و نگهداری از تجهیزات:

کف‌های کاذب، کف‌های دومی هستند که توسط گروه نصاب، بالاتر از کف اصلی و در ارتفاع مشخصی با استفاده از متعلقاتی نصب می‌شوند. پس از نصب، فضای بازی در بین کف اصلی و کف کاذب ایجاد خواهد شد که از این فضا برای نصب سینی‌های کابل، کابل‌شی و سیم‌کشی، نصب تاسیسات و تجهیزات دیگر استفاده می‌شود و همین موضوع منجر به نظم‌بخشی اتاق سرور خواهد شد. همچنین کف کاذب برای کابل‌ها، سیم‌ها و تاسیسات دیگر، همانند پوششی عمل کرده و از آسیب‌رسانیِ به آنها جلوگیری می‌نماید.

 دسترسی ساده به تجهیزات زیر کف:

نصب کف کاذب در اتاق سرور، دسترسی شما را به تاسیسات زیر کف محدود نمی‌سازد، و شما در هر زمانی می‌توانید با سهولت لازم به تاسیسات خود دسترسی یابید.

ایجاد سرمایش از کف برای اتاق سرور:

کنترل دما یکی از استانداردهایی است که باید در اتاق سرور رعایت گردد؛ زیرا در مراکز داده، سرورها و تجهیزاتی گذاشته شده‌اند که به طور مداوم در حال فعالیت می‌باشند و همین فعالیت پی در پی، منجر به ایجاد گرما و دمای بالا در اتاق سرور خواهد شد. یکی از روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توان بر این چالش غلبه نمود، نصب سیستم‌های سرمایش از کف می‌باشد که با نصب کف کاذب این موضوع میسر خواهد شد و شما می‌توانید در زیر کف کاذب اتاق سرور خود تجهیزات سرمایشی را راه‌اندازی نمائید.

این مطلب را از دست ندهید .
چگونه کناف آسیب دیده را ترمیم نماییم؟ ترمیم کناف ساختمان

ایجاد تهویه از کف برای اتاق سرور:

یکی دیگر از مزایای نصب کف کاذب در اتاق سرور، ایجاد تهویه در زیر آن می‌باشد.

ایجاد ایمنی در زمان تردد مسئولین مربوطه در اتاق سرور:

همانطور که در قبل نیز اشاره نمودیم، پیکربندی کف کاذب در اتاق سرور باعث خواهد شد تا شما بتوانید از یک مرکز داده‌ی منظم برخوردار شوید. همین موضوع باعث ایجاد ایمنی در زمان تردد افراد و مسئولین نیز خواهد شد؛ در نتیجه نصب کف کاذب از برخورد افراد با سیم‌ها و کابل‌ها جلوگیری می‌نماید.

کف کاذب مناسب برای اتاق سرور:

خیلی از افراد این سوال را مطرح می‌کنند که بهتر است برای اتاق سرور خود از چه کف کاذبی استفاده نمایند؟!

برای پاسخ به این سوال، باید به نکات زیر توجه نمائید. از جمله:

 • دمای اتاق سرور.
 • میزان وزنِ تجهیزاتی که قرار است بر روی کف کاذب قرار گیرد.
 • مشخص کردن نوع و حجم تاسیسات زیر کف کاذب.
 • آنتی استاتیک بودن کف کاذب.

مشخص نمودن تمامی این نکات به شما کمک خواهد کرد که بتوانید مناسب‌ترین کف کاذب خود را انتخاب نمائید. به یاد داشته باشید که متریال و ساختار کف‌های کاذب با یکدیگر تفاوت دارد، از همین جهت باید قبل از خریداری این محصولات شناخت و آگاهی لازم را به دست آورید. شما می‌توانید برای خرید و نصب کف کاذب اتاق سرور با پشتیبانان گروه فنی و مهندسی کارنو تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

کف‌های کاذب‌ شرکت کارنو:

شرکت فنی و مهندسی کارنو قرین به دو دهه است که به تولید و عرضه‌ی کف کاذب طرح لگراند فرانسه (کف کاذب گالوانیزه)، می‌پردازد. علاوه بر آن شما می‌توانید کف کاذب فولادی یا کف کاذب آلومینیومی را از این شرکت خریداری نمائید.

اکنون در ادامه توضیحات کوتاهی را در مورد کف‌های کاذب شرکت کارنو در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

این مطلب را از دست ندهید .
کاربرد های کف کاذب کلسیم سولفات

نصب کف کاذب اتاق سرور,کف کاذب آلومینیومی,کف کاذب طرح لگراند فرانسه

کف کاذب طرح لگراند فرانسه:

شرکت کارنو در زمان‌های گذشته، نماینده‌ی‌ کف کاذب لگراند فرانسه در ایران بود؛ اما با گذشت زمان، گروه فنی و مهندسی کارنو با روش مهندسی معکوس به صورت انحصاری به تولید و عرضه‌ی این محصول پرداخت.

شما می‌توانید این محصول را پس از پیکربندی، مجددا در مکانی دیگر راه‌اندازی نمائید.

این محصول بسیار سبک می‌باشد و برای راه‌اندازی و نصب نیازی به زیر ساخت ندارد؛ از همین جهت شما می‌توانید بدون نیاز به نصاب آن را اجرا نمائید.

*نکته: برای آشنایی بیشتر این محصول به صفحه‌ی اصلی سایت فلور سِل رفته و در قسمت معرفی محصولات بر روی گزینه‌ی کف کاذب گالوانیزه کلیک نمائید و مشخصات فنی آن را بخوانید.

کف کاذب آلومینیومی:

این محصول یکی دیگر از کف‌های کاذبی است که توسط شرکت فنی و مهندسی کارنو عرضه می‌شود. شما برای نصب این کف کاذب به گروهی از نصابان حرفه‌ای نیازمند خواهید بود؛ چرا که کف کاذب آلومینیومی دارای زیر ساخت است و از همین جهت شما خود به تنهایی قادر به نصب آن نمی‌باشید.

کف کاذب فولادی:

کف کاذب فولادی از نظر وزنی از کف کاذب آلومینیومی سنگین‌تر است و شما برای نصب آن نیاز خواهید داشت که از نصابانی حرفه‌ای کمک بگیرید.

*لازم به ذکر است بدانید که کف کاذب آلومینیومی و فولادی از توضیحات زیادی برخوردار هستند و همانند کف کاذب طرح لگراند از مشخصات فنی‌ای برخوردار می‌باشند. بنابراین، شما می‌توانید در قسمت معرفی محصولات سایت، اطلاعاتی بیشتری را دریافت نمائید و همچنین قیمت کف کاذب فولادی را با آلومینیومی مقایسه کنید.

سخن آخر:

در نهایت پیشنهاد ما به شما این است که از مشاوره‌های رایگان گروه فنی و مهندسی کارنو بهره برده و بدون آگاهی لازم اقدام به خرید ننمائید.

شما می‌توانید با خرید و نصب کف کاذب اتاق سرور، به نظم بخشی و افزایش ایمنی مرکز داده‌ی خود کمک نمائید. ما قصد داریم که در بروزرسانی‌های آتی اطلاعات بیشتری را در مورد کف‌های کاذب اتاق سرور در اختیار شما قرار دهیم؛ پس منتظر محتویاتِ بعدی ما باشید و نظرات و انتقادات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

8 نظر

 • تکتم+رمضان+نژاد

  بهترین نوع کف کاذب برای اتاق سرور رو بگید لطفا.

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   بهترین کف کاذب برای اتاق سرور هم کف کاذب فولادی و هم کف کاذب آلومینیومی و هم کف کاذب طرح لگراند است. پیشنهاد میشه تماس بگیرید تا با توجه به نوع اتاق سرور شما از بین این محصولات مناسب‌ترینش به شما پیشنهاد بشه. ممنونم دوست عزیز.

 • نسایی

  درود نصب کف کاذب برای مراکز داده تا به حال انجام داده اید؟

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام و درود. بله دوست عزیز شرکت فنی و مهندسی کارنو تا به حال پروژه‌های زیادی برای نصب کف کاذب در مراکز داده انجام دادند.

 • آرش عباسی

  سلام برای نصب کف کاذب اتاق سرور قبلش چه اقداماتی رو ملزم هست که انجام بدیم؟

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام لطفا قبل از نصب کف کاذب اتاق سرور حتما با کارشناسان ما جهت مشاوره‌ی رایگان تماس بگیرید. ممنونم.

 • محسن مغان

  کف کاذب طرح لگراند هم برای اتاق های سرور استفاده میشه؟ کف کاذب گالوانیزه تحمل وزن تجهیزاتی مثل رک رو داره؟

  • واحد تحقیق و توسعه کارنو

   سلام بله دوست عزیز کف کاذب طرح لگراند برای اتاق سرور هم مورد استفاده قرار می‌گیره. شما لطفا بزنید روی مشخصات فنی کف کاذب طرح لگراند تا اطلاعات این محصول به طور کامل برای شما نمایش داده بشه.

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *