اجرای پروژه کف کاذب فولادی

گروه فنی مهندسی فراز شبکه کارنو البرز در سال ۱۳۷۹ فعالیت تخصصی و حرفه ای خود را در زمینه ­های شبکه های ارتباطی بی سیم و کابلی و همچنین زیرساخت سازی مراکز حساس و استاندارد سازی مراکز مخابراتی و دیتاسنترها شروع کرد.

و در زمینه تولید و اجرای کف کاذب از تجربه های علمی و فنی وعملی بسیار زیادی برخوردار است.

تیم مجرب کارنو محصولات خود را به دلیل کیفیت بالا و اطمینان از متریال تولیدی خود و همچنین آزمایشات معتبر و اثبات شده، تضمین میکند و همچنین در زمینه خدمات پس از فروش نیز کلیه تمهیدات لازم را به عمل آورده است.

کارنو با دانش فنی و مهارت فراوان و همچنین آگاهی از استاندارهای روز و بهره گیری از امکانات و تجهیزات پیشرفته در سطع بسیار وسیع، پروژهای بسیار زیادی را به خوبی به پایان برساند.

چندین دهه است که کف کاذب ویژگی مشترک مراکز داده و اتاق سرور ها شده، برخی از مراکز داده همچنان از سقف کاذب و کابل کشی از سقف استفاده میکنند، ولی سیستم های کف کاذب همچنان از محبوبیت برخوردارند زیرا تایل هایی با جنس های مختلف وجود دارد که امکان خنک سازی و مدیریت کابل را موثر میکند.

پروژه ای که مشاهده می کنید، در تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ برای کارفرما جناب آقای بهارلو به مرحله اجرا رسید، و با مهارت و دانش بالای تیم فنی و مهندسی کارنو به خوبی به پایان رسید.

متراژ این پروژه ۱۶٫۵۶ متر مربع است و میزان تایل مصرفی برای این پروژه ۴۷ عدد می باشد.

ارتفاع پایه های به کار رفته در این پروژه ۳۰ سانتی متر می باشد و از ۳۴ پایه استفاده شده است.

استرینگرهای مصرف شده در این پروژه با توجه به متراژ آن ۸۳ عدد می باشد.

از کف کاذب فولادی با روکش HPL  در این پروژه استفاده شده است.

کفپوش کاذب فولادی به نسبت کفپوش کاذب آلومینیومی ارزان تر می باشد و همچنین نوع روکش به کار رفته در این محصول بر میزان قیمت آن تاثیر گذار است.

قیمت کف کاذب فولادی نیز به عواملی مثل: متراژ مکان مورد نظر جهت نصب و اجرای کف کاذب فولادی، تعیین حجم تاسیسات زیر کف جهت مشخص کردن ارتفاع و زمان تحویل پروژه بستگی دارد.

چون کفپوش فولادی قدرت تحمل بار بالایی دارد، بهتر است در محیط هایی که تردد بالایی دارند و یا مکانهایی که کف آن می بایست تحمل بار بالایی داشته باشد استفاده شود.

پرکاربردترین روکش هایی که برای این تایل استفاده می شود PVC و HPL است.

روکش HPL نسبت به روکش PVC کیفیت بالاتری دارد و همچنین ضد خش است.

از ویژگی مهم آن این است که ساختار کف کاذب فولادی به صورت توپر می باشد که متشکل از دو لایه است و فضای ما بین آن شامل ترکیباتی می باشد که اصلی ترین این مواد بتن سبک و مستحکم مخصوص میباشد.

از دیگر ویژگی ها کف کاذب فولادی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کمترین ارتفاعی که با کف کاذب فولادی کارنو می توان ایجاد کرد، ۶ سانتی متر است و بیشترین ارتفاعی که گروه فنی و مهندسی کارنو در پروژه  های خود ایجاد کرده ۲۱۰ سانتی متر بوده است.(البته با توجه به نیاز کارفرما می تواند متغیر باشد. )

هر تایل فولادی، وزنی حدود ۱۵ کیلوگرم را دارد که  جدود ۵ کیلوگرم فولاد در هر تایل مصرف شده است.

فولاد مصرف شده، فولاد مبارکه از نوع ST14 و ST12 است.

مقاومت وزن تحمیلی پایه ها ۳۱۰۰ کیلوگرم است و و مقاومت وزن تحمیلی تایل هم ۲۳۰۰ کیلوگرم.

استرینگرها از جنس فولاد، جهت مقاوم سازی زیر ساخت تایل ها و فیکس شدن پایه ها است.

وزن تحمیلی به سازه، در هر متر مربع ۴۲ کیلوگرم می باشد.