ویژگی و قابلیت های کف کاذب کارنو

ویژگی های کف کاذب کارنو :

 
 
1- مقاومت زیاد در برابر فشار و ضربه (تحمل بار در هر متر مربع 1.2 تن می باشد).
2-قابلیت جذب الکتریسیته ساکن (آنتی استاتیک) .
3-امکان استفاده از باکس کفی جهت تجهیز پریز های مورد نیاز در کف.
4-دارای قطعات جانبی کاربردی کامل.
5-وزن سبک (20 کیلو گرم در هر متر مربع) .
6-قابلیت دسترسی سریع و راحت به سیستم کابل کشی کف.
7- مناسب ترین راهکار جهت مدیریت کابل کشی از کف.
8- مقاومت در برابر حریق و اشتعال آتش .
9- نگهداری آسان و قابلیت جا به جایی راحت جهت استفاده در مکانی دیگر.
10- مقاوم در برابر رطوبت و تغییرات محیطی.
11- پیوستگی الکتریکی و خصوصیات اتصال الکتریکی به زمین بسیار عالی .
12- مقاومت در برابر بارهای استاتیک سنگین .
13- نصب آسان و سریع بدون بوجود آوردن خرابی در کف سازه ها.
14-کمترین نیاز به برش کاری به دلیل داشتن متعلقات مورد نیاز.
15-عدم خرابی کف ساختمان (سرامیک و ...) به دلیل عدم نیاز به استفاده از پیچ و مهره جهت نصب.
17-دارای مقاومت بالا در برابر نیروهای دینامیکی.
18-قابلیت پوشش با موکت , پارکت و ... در محیط های مورد نیاز(محیط هایی که استاندارد TIA921 و Bicsi مانع از این امر نباشد.
 
 
✓ طبق استاندارد، کف کاذب باید خاصیت جذب الکتریسیته ساکن را داشته باشد و از نوع هادی جریان الکتریسیته باشد. جهت جذب الکتریسته ساکن می بایست یک عدد سیم ارت مستقیما از کف کاذب به شین ارت متصل شود. کف کاذب کارنو با داشتن قطعه ای به نام ارتینگ تایل این مشکل را رفع نموده و مطابق با استاندارد می باشد.
✓ در سیستم کابل کشی از کف به دلیل حجم متفاوت کابل کشی و لوله گذاری و یا استفاده از سینی کابل در ساختمانهای مختلف، کف کاذب می بایست قابلیت تغییر ارتفاع را داشته باشد که کف کاذب کارنو با داشتن قطعه ای به نام قطعه ارتفاع دهنده، امکان داشتن ارتفاع از 12 سانت تا 34 سانت را به صورت هر 11 سانت به 11 سانت را به کاربر می دهد.
✓ درانواع کف کاذب موجود در بازار، به مرور زمان و پس از استفاده و راه رفتن بر روی کف کاذب، به دلیل نصب پایه ها با پیچ و رولپلاک به زمین، بعد از مدتی پیچ ها هرز شده و این امر باعث ایجاد لغزش و غیر استیبل بودن کف
کاذب در هنگام راه رفتن می شود، اما به دلیل طراحی منحصر به فرد و استفاده از مواد P.P در پایه های کف کاذب کارنو این مشکل رفع شده است.
✓ از دیگر مشکلات و دغدغه های کاربران در استفاده از کف کاذب، ایجاد خرابی در کف سازه می باشد که باز هم این مشکل توسط کف کاذب کارنو به دلیل استفاده نشدن از پیچ و رولپلاک در کف رفع گردیده است.
✓ امکان استفاده از باکس کفی جهت تجهیز نمودن کف به پریزهای برق، شبکه، تلفن و غیره ...
✓ از دیگر مشکلات کاربران در استفاده از کف کاذب، وزن تحمیلی و وارده از کف بر روی سازه می باشد. کف کاذب کارنو، وزنی کمتر از 20 کیلوگرم در هر متر مربع را به سازه متحمل می کند که این نیز در جای خود قابل تحسین است.
✓ یکی دیگر از قابلیت های کف کاذب کارنو، کمترین نیاز آن به برش کاری به دلیل داشتن متعلقات مختلف و نصب سریع و آسان آن می باشد. لازم به ذکر است که مدت زمان اجرای پروژه نسبت به انواع دیگر کف کاذب موجود در بازار، به دلیل عدم استفاده از ابزار آلات و پیچ و رولپلاک، نصف مدت زمان می باشد.
✓ یکی از دغدغه های کاربران در هنگام انتخاب کف کاذب، استعلاک کف کاذب مخصوصا در ناحیه روکش آن می باشد (روکش های PVC,HPL )، که این روکش ها به مرور زمان (حداکثر 10 سال)، از لایه زیری کف، جدا و یا دچار شکستگی و ... می شود، اما کف های کاذب کارنو با رعایت کردن استاندارد های لازم و با توجه به اینکه از ورق گالوانیزه بدون روکش استفاده می کند و خود ورق، دارای زیبایی می باشد و قابلیت پوشش با موکت، فرش، پارکت، سنگ و غیره را دارد، باعث از بین بردن این دغدغه کاربران می باشد.
✓ کف کاذب کارنو را به دلیل جمع آوری ساده و راحت می توانید بدون متحمل شدن هزینه مجدد به راحتی از مکانی به مکان دیگر انتقال دهید و استفاده مجدد نمائید .

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به گروه فنی و مهندسی کارنو می باشد

 شرکت فنی و مهندسی فرازشبکه کارنو