قطعات کف کاذب

قطعات کف کاذب

قطعات کف کاذب چه مواردی هستند؟ هر کدام از قطعات کف کاذب چه نقشی را ایفا می کنند؟ این ها سوالاتی هستند که هنگام اجرای کف کاذب، برای افراد ممکن است ایجاد شود.

افرادی که با اتاق سرور ها و مراکز حساس سرو کار دارند، به کارایی و اهمیت کف کاذب آشنا هستند. اما این که هنگام نصب آن از چه تجهیزاتی استفاده می شود، یک موضوع تخصصی است که شاید کمتر کسی با آن آشنا باشد.

اگر جزء افرادی هستید که قصد دارید با این حرفه بیشتر آشنا شوید و قطعات کف کاذب را به خوبی بشناسید، پیشنهاد می کنم تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

قطعات کف کاذب فولادی,قطعات کف کاذب کارنو,قطعات کف کاذب فولادی

مختصر آشنایی با کف کاذب:

در گذشته که کف کاذبی برای اتاق سرور وجود نداشت، هنگام ورود به اتاق سرور با حجم انبوهی از سیم و کابل در اتاق سرور مواجه می شدید. به طوریکه رفت و آمد به اتاق سرور را سخت می کرد. همچنین این بی نظمی در اتاق سرور خطراتی به دنبال داشت. به طور مثال اگر یکی از کابل ها به هر دلیل دچار آتش سوزی می شد، حجم زیادی از کابل ها از بین می رفت و هزینه های زیادی را بر دوش سازمان قرار می داد.

بعد از مدتی برای حل مشکل رفت و آمد در اتاق سرور، پایه هایی را با فاصله های منظم روی کف قرار دادند تا افراد برای راه رفتن از آن ها استفاده کنند و با کابل ها برخورد نکنند. اما باز هم رفت و آمد برای افراد مسئول سخت بود. پس از آن روی پایه ها موزاییک هایی قرار دادند تا رفت و آمد آسان شود و افراد به راحتی به هر نقطه از اتاق سرور دسترسی داشته باشند.

این مطلب را از دست ندهید .
سیستم های کف کاذب اتاق های کامپیوتر

اما این قطعات امنیت اتاق سرور را به خطر می انداخت. بعد از آن افراد متخصص با در نظر گرفتن شرایط حساس اتاق سرور و ایمنی آن اقدام به تولید کف کاذب کردند. قطعات کف کاذب را با جنس مناسب برای مراکز حساس، تولید کردند.

به طور کلی قطعات کف کاذب اکثرا به سه دسته تقسیم می شوند: پایه، استرینگر، تایل

پایه: در پایین ترین قسمت قطعات کف کاذب پایه ها قرار دارند این پایه ها را اکثرا با استفاده از پیچ و مهره به زمین وصل می کنند و پس از تست استحکام آن استرینگر ها را بر روی آن نصب می کنند. پایه ها وظیفه نگهداری پنل در جای خود را دارند. تمامی وزن وارد شده به کف کاذب توسط همین پایه ها حفظ می شود به همین علت است که جنس پایه ها باید در هنگام خرید بیش از دیگر قطعات مورد توجه قرار بگیرد.

معمولا بیشتر پایه هایی که در بازار عرضه می شوند و در میان عموم مردم نیز محبوبیت دارند برگرفته از جنس فولاد است اما این دلیل نمی شود که پایه ها فقط یک جنس داشته باشند بلکه در ساخت تمامی قطعات به کار رفته در کف کاذب از متریال متفاوتی استفاده می شود.

کف کاذب کارنو که به عنوان کف کاذب طرح لگراند نیز شناخته شده است و از کیفیت بالایی برخوردار است. این کف کاذب دارای پایه هایی با ارتفاع 12 سانتی متر می باشد که از جنس پری پروپلین (p.p) می باشد. این پلیمر یکی از پر مصرف ترین مواد در صنعت می باشد. زیرا مقاومت بالایی در برابر ضربه و دما دارد. این ماده بی بو وغیر سمی است و در برابر حلال ها و اسید ها نیز مقاومت خوبی دارد.

این مطلب را از دست ندهید .
کف کاذب فولادی و ویژگی های اساسی آن

پایه کف کاذب کارنو دارای تحمل وزن تا 1500 کیلوگرم را دارد که برای اتاق سرور هایی که دارای تجهیزات سنگین هستند، مناسب است.

یکی دیگر از قطعات کف کاذب کارنو، ارتفاع دهنده است. همانطورکه گفته شد پایه های کف کاذب کارنو دارای ارتفاع 12 سانتی متر هستند. در صورتیکه نیاز به ارتفاع بیشتری برای کف کاذب دارید، می توانید با استفاده از قطعه ارتفاع دهنده، به ارتفاع مورد نظر خود برسید.

پانل: در این بخش می رسیم به معرفی یکی از مهم ترین قطعات کف کاذب یعنی پانل ها. پانل بالاترین قطعه کف کاذب می باشد. پس از اجرا کف کاذب، تنها قطعه ای که در معرض دید است، پانل ها هستند.

پنل ها از جنس های گوناگونی تولید می شوند که روکش های مناسب با کاربرد روی آن ها نصب شده است. انتخاب جنس، اندازه و وزن پنل ها با توجه به نیازی که دارید انتخاب می شود. با در نظر گرفتن سلیقه مشتریان می توان دریافت که آن ها بیشتر پنل هایی با سایز 60×60 خریداری می کنند که این سایز یک استاندارد جهانی برای تولید پنل ها می باشد. اما گاهی نیاز است که از پانل هایی با سایز کوچک تر برای اتاق سرور استفاده شود. تایل های تولید شده توسط شرکت فنی و مهندسی کارنو، دارای ابعاد 22.5*22.5 سانتی متر می باشد و از جنس گالوانیزه است. این تایل ها با توجه به اینکه بدون روکش است، اما ظاهر زیبایی دارد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *