عایق صوتی در کف کاذب

اصل عایق صوتی در کف کاذب

در این مقاله قصد داریم درباره عایق صوتی در کف اطلاعاتی را برای شما عزیزان قرار دهیم. قابل ذکر است گروه فنی و مهندسی کارنو در زمینه کف کاذب آکوستیک فعالیتی ندارد.

امروزه سر و صدا یکی از معضلاتی است که افراد در محیط کار و یا ساختمان ها با آن روبرو هستند. در گذشته احتمالا این مورد، مشکل بسیار بزرگی بوده که گریبان گیر افراد بوده است. اما امروزه با دانشی که در زمینه عایق صدا چه در دیوار ها و چه در کف، بدست آمده، این مشکل به راحتی قابل حل است. عایق صوتی کف کاذب روشی کارآمد برای جلوگیری از ورود یا خروج صدا از اتاق است. بنابراین، بسته به جایی که فکر می‌کنید به عایق صدا نیاز دارید، راه‌هایی برای این کار وجود دارد.

اگرچه برخی از راه‌ها احتمالا راحت‌تر از راه‌های دیگر هستند، اما این راه حل، تقریبا انتخاب همه فروشندگان است. پیشنهاد می شود با عایق کردن کف، دو نوع سرو صدا را کاهش دهید.

نویز ضربه.
سر و صدای هوا.

با استفاده از پایه ها و پنل ها، یک پوشش تکمیل همچون کف بر روی کف اصلی سازه ایجاد می شود. بنابراین یک خلاء و یا همان فضای خالی بین کف اصلی و کف دوم، ایجاد می شود. کف کاذب را می توان روی یک کف باربر سبک یا جامد قرار داد. درادامه درباره دو نوع سروصدا برای شما عزیزان توضیح مختصری بیان کردیم. با ما همراه باشید.

نویز ضربه و عایق صوتی در کف

سر و صدای ضربه به عنوان صدای پا نیز شناخته می شود و همانطور که از نامش پیداست این صدا از برخورد یک جسم به زمین ایجاد می شود. به عنوان مثال می توان به رد پا، کشیدن اثاثیه و صداهای دیگر مانند انداختن چیزی سنگین اشاره کرد.

این نوع صدا آزادانه در هوا و سقف پایین حرکت می کند. طبیعتاً صدای ضربه بیشتر از اینکه روی فرد داخل اتاق تأثیر بگذارد، روی شخصی که زیر کف زندگی می کند تأثیر می گذارد. با این حال باید به این نوع صدا نیز توجه کرد و به فکر همکاران در محیط کاری و همسایگان در ساختمان ها بود.

این مطلب را از دست ندهید .
اگر در مورد مشکلات کف کاذب دیتاسنتر نیاز به کمک دارید، همراه شما هستیم

نویز هوابرد

برخی از سر و صداها از طریق هوا منتقل می شود. بنابراین، به نوعی در جو پخش می شود. در ساختمان ها به نظر می رسد که از طریق طبقات به سمت بالا نیز صدا ها حرکت می کند.

صداهای موجود در هوا شامل صداهایی از صحبت کردن افراد، پارس سگ ها، حرکت ماشین ها یا بوق زدن و غیره است. از این رو، عایق صوتی کف کاذب به رفعاین موارد کمک می کند.

هنگامی که می خواهید کف های خود را عایق صدا کنید، موارد خاصی را در نظر می گیرید که به شما در تصمیم گیری در مورد روش استفاده کمک می کند.

بودجه شما برای عایق صوتی در کف

برخی از راه ها بیشتر از دیگران هزینه دارند، به خصوص اگر نیاز به نصاب داشته باشید. بنابراین همیشه بهترین کار این است که ابتدا نیازسنجی کنید و سپس اقدام به خرید و اجرای مواردی برای رفع سروصدا کنید.

چگونه یک کف را عایق صدا کنیم

برای عایق صوتی یک کف، به موادی با کیفیت کاهش صدا خوب نیاز است تا به عایق صوتی مورد نظر برسد. کیفیت عایق صدا نیز مستقیماً به وزن مواد مورد استفاده زیر زمین بستگی دارد.

برای عایق صدای کف می توان از کف کاذب آکوستیک استفاد کرد. آکوستیک در واقع علم جلوگیری از انتقال صدا و نویز هاست.

آکوستیک در تمام طراحی‌های ساختمان، چه در ساختمان جدید و چه در نوسازی، یک نکته مهم است. محدود کردن تأثیر اغتشاشات بیرونی، مانند ترافیک، و همچنین حصول اطمینان از اینکه فعالیت های ساکنان بر خانه های همسایه تأثیر نمی گذارد، حیاتی است.

از هر پنج نفر یک نفر در شب در معرض صداهایی قرار می گیرد که ممکن است به سلامتی آنها آسیب جدی وارد کند. یک محلول کف آکوستیک خوب، هم انتقال صدا را که از اتاق خارج می‌شود خنثی می‌کند و هم نویز ورودی به آن را کاهش می‌دهد.

این مطلب را از دست ندهید .
آشنایی با جزئیات کف کاذب

استفاده از کف کاذب آکوستیک می تواند این مزایا را داشته باشد:

عایق صوتی قوی و هوابرد
مقاومت در برابر آتش و خواص حرارتی
نصب سریع و آسان

کف های کاذب عایق صدا، پتانسیل بالایی برای کاهش اختلالات ناشی از ضربه و سر و صدا در محیط را دارد، زیرا عایق بندی موثر، انتقال ارتعاش از طریق سازه ها را تا حد زیادی کاهش می دهد.

میزان عایق صوتی مورد نیاز به اندازه کفی که در آن نصب می شود بستگی دارد. اندازه گیری سطح بهترین نشانگر میزان مورد نیاز را ارائه می دهد.

برای کاربردهای زیر کف، لایه عایق ارتجاعی پشم سنگ می‌تواند از ۱۲ میلی‌متر تا ۸۰ میلی‌متر بسته به دال، کف‌کشی و بار وارد شده به کف متفاوت باشد. برای این کار از محصولات با چگالی بالا استفاده می شود.

در مورد کف‌های چوبی یا فلزی، از پانل‌ها، رول‌ها یا گرانول‌ها برای پر کردن حفره استفاده می‌شود. پشم سنگ به دلیل خاصیت جذبی خود، رزونانس حفره را کاهش می دهد و عایق صوتی موجود در هوا را افزایش می دهد. برای این کاربرد از محصولات با چگالی متوسط و کم استفاده می شود.

هدف اصلی از این کار کاهش انتقال نویز است که می‌تواند با راحت‌تر کردن محیط کار یا زندگی داخلی به بهبود بهره‌وری کمک کند.

سخن آخر گروه فنی و مهندسی کارنو:

امیدوارم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. قابل ذکر است که گروه فنی و مهندسی کارنو تولید کننده سه نوع کف کاذب مناسب برای مراکز حساس همچون اتاق سرور، اتاق کنترل، اتاق برق و غیره می باشد. این سه نوع کف کاذب شامل کف کاذب فولادی، کف کاذب آلومینیومی و کف کاذب طرح لگراند می باشد. برای کسب اطلاعات بشتر با کارشناسان کارنو در تماس باشید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *