پروژه اجرای پوشش آب بند و پوشش اپوکسی راه اهن

اجرای پوشش آب بند و اپوکسی راه اهن

با توجه به اینکه بتن یک ماده‌ی پرمنفذ و سوراخ سوراخ است، در مکان های حساس نیاز است که منافذ پر شود. این عمل در واقع پوشش آب بند یا Waterstop می باشد. اگر مکان مورد نظر به خوبی آب بندی نشود، می تواند به مرور زمان مقدار زیادی آب را به خود جذب کند و باعث تخریب سازه شود.

با پوشش آب بند سرعت اجرا افزایش می یابد و همچنین سازه بتنی دوام بیشتری خواهد داشت و مقاومت و استحکام سازه بتنی افزایش می باید.

اجرای پوشش اپوکسی

اپوکسی یا پلی اپوکسید، یک پلیمر گرمازا است. زمانیکه اپوکسی با مواد سخت مخلوط می شود، فرایند پلیمریزاسیون آغاز می شود. در واقع اپوکسی حالت مایع دارد اما پس از اجرا با توجه به واکنش های شیمیایی که صورت می گیرد، به حالت جامد تبدیل می شود.

اپوکسی انواع مختلفی دارد که یکی از پر کاربرد ترین آن ها اپوکسی انتی استاتیک است. این نوع اپوکسی جریان الکتریسیته را از خود عبور نمی دهد و از ایجاد جرقه جلوگیری میکند به همین دلیل اپوکسی آنتی استاتیک برای مراکز حساس بسیار مناسب است.

کاربردهای موادی که بر پایه اپوکسی ساخته می‌شوند گسترده‌ است که مهم ترین آن ساخت کفپوش اپوکسی میباشد.

اپوکسی به عنوان مواد دو جزئی محسوب می شود چرا که ماده ای به نام هاردنر وجود دارد که به عنوان فعال کننده می باشد و پس از ترکیب شدن با مواد دیگر، سفت می شود و حالت جامد به خود می گیرد.

برای اجرای اپوکسی در هر محل ابتدا باید محل اجرا را از هرگونه آلودگی و گرد و غبار و رسوبات پاکیزه کرد و محیط را برای اجرای اپوکسی آماده کرد. تمیز کردن محیط از هر گونه آلودگی وقت گیر است اما در نتیجه پایانی اجرای اپوکسی یسیار تاثیر گذار است.