انواع کف کاذب ساختمان و کاربرد های آن در طراحی داخلی

آیا تا به حال به تاثیراتی که کف کاذب ساختمان بر روی دکوراسیون داخلی ساختمان دارد فکر کرده اید؟ کف های کاذب دارای تنوع روکش بسیاری هستند که می تواند با دکوراسیون منزل ست شود. مشتریان می توانند با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند و در نظر گرفتن طرح و رنگ دکوراسیون منزل خود از بین طرح های موجود یکی را انتخاب نمایند.

آشنایی کلی با کف کاذب

کف کاذب دقیقا معنای مخالفی با سقف های کاذب دارد و از آن برای افزایش کف ساختمان در مراکز اداری و مخفی کردن سیم کشی های ساختمان استفاده می شود اما این فقط تنها کاربرد کف کاذب نیست بلکه امروزه از کف کاذب مسکونی برای منازل شخصی نیز استفاده می شود. کاربرد کف کاذب ساختمان در منزل علاوه بر تاثیر بسیار آن در طراحی دکوراسیون برای افزایش گرمای کف، دسترسی راحت تر به تاسیسات ساختمانی و پیشگیری از رطوبت استفاده می شود.

انواع کف کاذب ساختمان

کف های کاذب را با توجه به جنسی که دارند در انواع مختلفی دسته بندی می شوند:

کف کاذب ساختمان آلومینیومی

یکی از با کیفیت ترین انواع کف کاذب در ساختمان که دارای تنوع محصول بسیاری می باشد، کف کاذب آلومینیومی است. این کف از مقاومت بسیاری در برابر فشار و ضربه برخوردار است و همچنین رطوبت به سختی می تواند بر روی آن اثر گذار باشد. به همین علت مناسب ترین کف کاذب مسکونی می باشد. افراد می توانند به راحتی این نوع کف را با دکوراسیون داخلی منزل خود هماهنگ کرده و آن ها را با در نظر گرفتن سلیقه و نیاز خود با روکش های متنوعی تهیه نمایند.

کف کاذب در ساختمان,کف کاذب ساختمان,کف کاذب مخصوص سبک سازی ساختمان

کف کاذب مسکونی سرامیکی

این نوع کف کاذب ساختمان دارای پایه هایی با جنس پلی پروپیلن می باشد و روکش آن تهیه شده از سرامیک ام دی اف می باشد. به همین علت اگر از کارشناسان فعال در این زمینه درخواست راهنمایی نمایید، آن ها برای استفاده از کف کاذب ساختمان های مخابراتی این نوع را پیشنهاد می کنند.

این مطلب را از دست ندهید .
آشنایی با نصب کف کاذب اتاق سرور

کف کاذب MDF-HPL

این کف کاذب در ساختمان کم هزینه به علت پایه های بلندی که دارد گزینه بسیار خوبی برای به کار رفتن در شرکت های کامپیوتری محسوب می شود. زیرا خیلی خوب می تواند سیم کشی ها و تاسیسات را مخفی کند. معمولا این نوع کف کاذب در سایز ۶۰×۶۰ تولید می شود و توسط نمایندگان به عرضه در بازار می رسد.

کف کاذب کلسیم سولفات

همان طور که از نام آن پیداست این نوع کف کاذب از مواد اولیه ای دارای کلسیم فسفات تولید شده اند و در قالب دو شکل دارای روکش استیل و یا بدون روکش در بازار عرضه می شوند. این نوع کف کاذب برای مکان هایی که دارای بار الکتریسته ساکن بسیاری هستند مناسب می باشد. زیرا از قابلیت جذب الکتریسیته ساکن برخوردار است.

کف کاذب فولادی

کف کاذب فولادی از مقاومت بسیاری در برابر فشار و ضربه برخوردارند و هم چنین تنوع روکش های به کار رفته در تولید آن شرایط مناسبی را برای کاربرد این نوع کف کاذب مسکونی در طبقه های بالایی ساختمان ایجاد می کند. کف کاذب فولادی خود در دو نوع توپر و توخالی تولید می شوند که کاربرد این کف را متفاوت می کند. بهتر است از کف های کاذب فولادی توپر در منازلی که رفت و آمد بیشتر مشاهده می شود استفاده کرد و نوع دیگر آن را در مکان های کم تردد و جاهایی که وزن سبک کف بیشتر مورد توجه واقع می شود، استفاده نمایید.

کف کاذب مسکونی,کف کاذب در ساختمان,کف کاذب ساختمان

آیا کف های کاذب خود به تنهایی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل اثرگذار است؟

هرگز نمی توان تاثیر مثبت دکوراسیون را بر روحیه انسان ها نادیده گرفت روانشناسان با بررسی ویژگی های روحی هر شخص رنگ خاصی را برای به کار گرفتن در دکور فضای اتاق او پیشنهاد می کنند. کف های کاذب با روکش های بسیار زیبایی که دارند در دکوراسیون های مدرن که برای پوشاندن کف منزل از فرش استفاده نمی کنند، بسیار مناسب و زیبا است. طراحان داخلی با استفاده از کف های کاذب قادر خواهند بود که در هر فضای منزل از طرح خاصی کف پوش استفاده نمایند و با قابلیت جا به جایی که کف های کاذب برخوردارند، می توانند در هر زمان بدون هیچ زحمتی جای طرح ها و رنگ های کف کاذب را تعویض نمایند. اما اگر بخواهید به فضای محل سکونت خود جلوه خاصی را ببخشید می توانید به همراه کف های کاذب از دیوار پوش ها و سقف های کاذب ست آن نیز استفاده نمایید. کاربرد کف های کاذب در آشپزخانه ها با روکش سرامیک مفید واقع می شود زیرا این کف ها در برابر حرارت و رطوبت عایق بوده و آشپزخانه ها از جمله مکان هایی هستند که در معرض آسیب هر دوی این عوامل قرار دارند. اگر در ساختمان منزل خود استخری تعبیه کرده اید به راحتی قادر خواهید بود برای کف پوش آن از کف های کاذب استفاده نمایید و دیگر نگرانی از بابت عبور رطوبت از آن را نداشته باشید.

این مطلب را از دست ندهید .
کف کاذب سنگی

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *