اجرای سقف کاذب

اجرای سقف کاذب در صنعت ساختمان سازی

اجرای سقف کاذب یکی از مباحث بسیار مهم در صنعت ساختمان سازی است که در این مقاله قصد داریم مطالب کاربردی را برای شما عزیزان بیان کنیم. با استفاده از این موارد می توانید یک تصمیم درست و منطقی در رابطه با استفاده از سقف کاذب در منزل خود بگیرید. همچنین می توان به این مورد نیز اشاره کرد که به هر میزان که اطلاعات شما در رابطه با این موضوع بیشتر باشد در انتخاب درست شما تاثیر گذار است.

سقف کاذب که بر روی سقف اصلی ساختمان نصب می شوند به صورت های متعددی از جمله آویز فلزی قائم، پروفیل افقی اصلی، پروفیل افقی فرعی و پوشش های زیرین تولید می گردند. این نوع از پوشش ها از مصالحی مانند لمبه چوبی و رابیتس و اندود گچ تشکیل می شود. همچنین در رابطه با این موارد می توان اشاره کرد که آویز های استفاده شده در سقف به وسیله اسکلت فلزی مانند خرپا، طاق ضربی و … به سقف اصلی وصل می شود.

هنگامی که می خواهید از سقف های بتن آرمه استفاده کنید در زمان بتن ریزی باید در رابطه با قرار دادن آویز در سقف اقدامات لازم را به عمل آورید تا در زمان استفاده از آویز با مشکل مواجه نشوید. اگر هنگام بتن ریزی به این مسئله توجه نشده باشد، می توان به وسیله چکش فشنگی برای نصب سقف کاذب اقدام کرد که در صورت انجام این کار باید چگونگی اجرای این کار و نوع فشنگی که مورد استفاده قرار می گیرد مورد تایید دستگاه نظارت بر ساختمان واقع شود.

این مطلب را از دست ندهید .
سقف کاذب PVC و نصب و طراحی آن

اجرای سقف کاذب,سقف کاذب,سقف کاذب ارزان

پیش بینی درست استفاده از آویز در سقف

برای به کار بردن آویز در سقف می توان از مصالحی که در پایین به آن اشاره می شود، استفاده نمود.

استفاده از میلگرد های فولادی یا همان آرماتور که تقریبا قطر آن 6 میلی متر می باشد.

به کار بردن سیم فولادی گالوانیزه که تقریبا قطر آنها 1/3 میلی متر باشد.

استفاده از تسمه های فولادی که ضد زنگ می باشند و سطح آنها تقریبا 10 میلی متر و ضخامت آن به میزان 5/1 میلی متر می باشد.

چنانچه قصد دارید از آویز های دیگری به جز مواردی که در بالا به آن اشاره شد استفاده نمایید باید به این نکته توجه داشته باشید که آویز هایی که در اجرای سقف های کاذب به کار می روند باید دارای مقاومت زیاد، ضد زنگ بودن و همچنین ویژگی آویز هایی که در بالا به آن اشاره شد را نیز داشته باشند.

سقف کاذب مغازه,نصب سقف کاذب,اجرای سقف کاذب

در ادامه باید به این نکته اشاره کنیم که سقف کاذب مغازه نیز به همین روش هایی که در بالا به آن اشاره شد تعبیه می گردد و باید در به کار بردن آن به موارد و نکات گفته شده دقت کنید. زیرا رعایت کردن تمامی موارد بر اساس قواعد مشخص می تواند در اجرا و نصب سقف کاذب بسیار تاثیر گذار باشد.

در پایان مطالب می توان به این نکته اشاره کرد که تمامی این مراحل باید طی شود که شما بتوانید یک سقف کاذب ارزان و محکم را در منزل و یا مغازه خود نصب کنید و از زیبایی منحصر به فرد آن لذت ببرید.

این مطلب را از دست ندهید .
طراحی سقف آشپزخانه و نکات طلایی آن

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *