سقف کاذب PVC و نصب و طراحی آن

سقف کاذب PVC به طور کلی می توند محیط داخلی منزل یا محل کار شما را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از انواع سازه های معماری سقف کاذب می باشد که از آن به منظور متعادل کردن دمای محیط و کم کردن آلودگی صوتی استفاده می شود، این سازه بر سقف اصلی و به عنوان دومین لایه به کار می رود. در دنیای امروزی طراحی و نصب سقف های کاذب PVC جزء اصلی معماری جدید است و به عنوان یک نماد در ساختمان سازی مدرن محسوب می شود.

کشور ژاپن اولین کشوری بود که برای زیبا کردن محیط ساختمان از سقف کاذب و کف کاذب استفاده کرد اما پس از اجرایی شدن طرح به این مسئله پی بردند که این طرح جدید کاربرد های متنوعی در ساختمان سازی دارد. نخستین ترین موردی که از آن برای سقف کاذب استفاده کردند، آکوستیک کردن فضا بود و اولین بار در تئاتر لندن این طرح اجرایی شد.

ساختمان های جدید برای پوشش دهی زیر ساخت هایی از قبیل لوله، سیم و … از طراحی و نصب سقف های کاذب PVC بهره می گیرند و انجام دادن این کار به زیبایی و منظم شدن نمای داخلی کمک می کند.

دلایل استفاده از سقف کاذب PVC

در آغاز تولید، از این نوع سقف ها تنها به منظور زیبا و جذاب کردن محیط استفاده می کردند، ولی با پیشرفت فناوری به کاربرد های متعدد آن از جمله کاهش صدای محیط اطراف، خیابان ها و … پی بردند. سقف کاذب PVC یکی از محصولاتی می باشد که در تامین آرامش فضای خانه و محیط کار تاثیر گذار است.

مزیت دیگری که این نوع سقف ها دارند، این است که هزینه طراحی و نصب سقف های کاذب  PVC مناسب و مقرون به صرف می باشد.

سقف کاذب PVC,طراحی و نصب سقف های کاذب PVC,نحوه نصب سقف های کاذب PVC

مزیت عمده این نوع از سقف های کاذب کنترل و متعادل کردن دما در محیط می باشد، این ویژگی ها باعث می شود که گرمای محیط داخلی در تابستان کاهش یابد و در فصل زمستان نیز از سردن شدن فضا جلوگیری کند. همچنین باعث بالا بردن بهبود کیفیت زندگی می شود و در کاهش مصرف انرژی نیز تاثیر گذار است.

این مطلب را از دست ندهید .
مدل های نور مخفی سقف با طراحی مدرن

مزیت دیگر، این است که نحوه نصب سقف های کاذب PVC بسیار راحت و کاربردی می باشد و بدون هیچ مشکلی می توان از آنها استفاده کرد.

مناسب ترین ماده برای ساخت و اجرای سقف های کاذب

از زمان آغاز تولید این نوع سقف ها تا به امروز از مواد مختلفی برای ساخت آن استفاده شده که هر کدام از آنها دارای مزیت ها و معایب خاصی بوده است. این موارد شامل سقف های کاذب ساخته شده از گچ و بتن، سقف های تولید شده به وسیله فرآورده های چوبی و انواع مواد نفتی و شیمیایی است. بنابراین بیشتر این محصولات انتخاب های متنوعی را برای طراحی و نصب سقف های کاذب PVC در اختیار مشتریان قرار می دهند.

سقف های کاذب در انواع متعددی ساخته می شوند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

نخستین نوع از سقف های کاذب به وسیله رابیتس و اندود ساخته شد و این نوع از سقف ها به علت تولید شبکه ای رابیتس ها بعد از گچ کاری روی آنها، ترک ایجاد نمی شود. در حقیقت سقف کاذب PVC ساخته شده به وسیله رابیتس و اندود جزء  پر مصرف ترین نوع سازه ها به شمار می رود.

نوع دیگر، سقف کاذب گچی اکوستیک می باشد که محافظ صدا محسوب می شود و در اتاق کنفرانس و سالن ضبط موسیقی مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع دیگری از سقف های کاذب به وسیله چوب ساخته می شوند که به علت کم بودن مقاومت آن در مقابل گرما و سرما کارایی مناسبی ندارد.

سقف های ساخته شده از PVC نیز نوع دیگری از سقف های کاذب می باشند که به وسیله فرآورده های نفتی و شیمیایی تولید می شوند. به علت مقاومت زیاد و انعطاف پذیری آنها کارایی های بسیاری دارد و پر فروش ترین نوع از سقف های کاذب به شمار می روند.

این مطلب را از دست ندهید .
تولید کف کاذب دیتاسنتر

همانطور در مطالب بالا نیز به این مسئله اشاره کردیم، طراحی و نصب سقف های کاذب PVC پر کاربرد ترین نوع از سقف های استفاده شده می باشد. به علت نداشتن محدودیت به شکل های مختلفی تبدیل می شوند و می توان بر روی آنها طرح های بسیار زیادی را استفاده کرد. این ویژگی های PVC باعث شده است که به یکی از پر طرفدارترین نوع از سقف های کاذب در دکور منزل به شمار آید.

استفاده از سقف کاذب در دیتاسنتر

استفاده از سقف کاذب در دیتاسنترها برای مدیریت بهتر فضای سقفی و ارائه امکانات فنی ضروری است. یکی از زمینه های کاری گروه فنی و مهندسی کارنو استاندارد سازی و هوشمند سازی دیتاسنتر و اتاق سرور است. اجرای سف کاذب و کف کاذب در برخی از پروژه ها انجام می شود. با استفاده از سقف کاذب PVC می توان روشنایی و سنسورهای اعلام و اطفا و دیگر تجهیزاات را در سقف تعبیه کرد. به طور کلی، استفاده از سقف کاذب در دیتاسنترها می‌تواند به بهبود مدیریت کابل‌ها، سیستم‌های خنک‌کننده، مدیریت صدا، فضای اضافی برای نصب تجهیزات و طراحی زیبا کمک کند. با این حال، در طراحی و استفاده از سقف کاذب در دیتاسنترها، باید ملاحظات امنیتی و فنی مربوط به این صنعت حائز اهمیت باشند تا حفظ عملکرد و امنیت دیتاسنتر تضمین شود.

پی نوشت: گروه فنی و مهندسی کارنو تولید کننده انواع کف کاذب فولادی و آلومینیومی و گالوانیزه می باشد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *