استانداردسازی کابل کشی از کف (کف کاذب) 

استفاده ازکف کاذب در دیتاسنترها و مراکز مخابراتی و محیط های اداری و تجاری و دیگر مراکز حساس امریست ضروری، زیرا می بایست کابل کشی به صورت ساختار یافته در کف، توسط سینی کابل به قسمت های مختلف منتقل گردد و همچنین جهت افزایش طول عمر تجهیزات الکتریکی می بایست الکتریسته ساکن در محیط ، به چاه ارت هدایت گردد که این کارها توسط اجرای کف کاذب در محیط امکان پذیر می باشد.

کف ­های کاذب به 3 دسته تقسیم بندی می­ شوند:

  1. کف فلزی متصل به ارت
  2. کف آلومینیومی با روکش PVC
  3. کف فولادی با روکش HPL

بر اساس استاندارد BICSI کف دیتاسنتر باید از نوع فلزی متصل به ارت استفاده شود تا الکتریسیته ساکن را به چاه ارت انتقال دهد. کف کاذب باید خاصیت جذب الکتریسیته ساکن را داشته باشد و از نوع هادی جریان الکتریسیته باشد. یک سیم ارت مستقیما از کف کاذب به شین ارت متصل شود.

استانداردسازی کابل کشی از کف (کف کاذب)

از ابتكارات نوين کارنو در سيستم هاي مبني بر توزيع رسانه از كف مي باشد به نحوي كه اين نوآوري پديده اي بي نظير در بازار جهاني شناخته شده است و تمامي مكانيزم ها و رسانه هاي مختلف(انواع كابل) بطور كاملا پنهان از ديد كاربران در زير پوشش کف کاذب قرار ميگيرد، اين راه حل بهترين گزينه براي ساختمان هايي است كه در هنگام ساخت هيچگونه زمينه اي براي ايجاد بستر شبكه براي آنها در نظر گرفته نشده است.

يكي از قابليت هاي اساسي و مهم اين سيستم داشتن آزادي عمل بسيار بالا در طراحي و تعيين مسير هاي عبوري انواع رسانه و مكانيزم ها مي باشد، و  امكان تغيير اين مسير ها پس از نصب كامل نيز وجود دارد و به دليل فضاي كافي بين رساناها بر طبق (EMI,EMC) احتمال هيچ گونه بر هم كنشي وجود نخواهد داشت.

چرا کف کاذب کارنو ؟

   کف کاذب کارنو تنها کف کاذبی است که دارای قطعات کاربردی کامل شامل اگزیت تایل (تایل خروجی کابل )، ارتینگ تایل، تایل مخصوص باکس کفی، پلنیوم و غیره می باشد. در ایران به دلیل دارا بودن منابع فروان آلومینیوم و همچنین مقرون به صرفه بودن هزینه تولید آلومینیوم و فولاد، بیشتر کف های کاذب موجود در بازار از جنس کف کاذب آلومینیومی و کف کاذب فولادی می باشد. همین موضوع سبب شده است تا بازار کف کاذب آلومینیومی و کف کاذب فولادی در ایران داغ شده و بسیاری از شرکت‌ها از این نوع کفپوش ها استفاده می کنند. اما کف کاذب گالوانیزه کارنو در طراحی و نوع مواد به کار گرفته در بازار ایران منحصر به فرد می باشد. این شرکت به عنوان تولید کننده کف کاذب توانسته است کف کاذبی مطابق با متریال های کف کاذب لگراند فرانسه (سولفلکس) تولید نماید و جهت تکمیل نقاط قوت آن توانسته است قطعاتی را تولید و ثبت اختراع نماید.

لازم به ذکر است شرکت کارنو در تولیدات خود کلیه استانداردهای مربوطه اروپایی را که در ایران نیز مورد تایید و دارای اعتبار می باشد را از نظر کیفیت ساخت و مواد اولیه رعایت نموده است این درحالی است که از نظر قیمتی میتواند با محصول مشابه خارجی خود (کف کاذب سولفلکس لگراند فرانسه) به خوبی رقابت نماید.